Wiecie, że wystarczy jedno słowo żeby powiało grozą?Na pewno już domyślacie się jakie. Matematyka… i niektórzy mają już ciarki na plecach, wspominając zapewne nieprzyjemną przygodę z królową nauk. A gdyby ktoś w odpowiednim momencie życia zaraził Was pasją do tego przedmiotu? Badania dowodzą, że wpływ na przyswajanie materiału ma odpowiedni nauczyciel. Jeśli więc źle trafiliście, raczej nigdy nie polubicie się z tym przedmiotem.

A gdyby nawet o najbardziej abstrakcyjnych i niepojętych (jak to w matematyce) rzeczach dało się opowiadać z humorem? Wzbudzając przy tym posłuch i zaciekawienie? To naprawdę jest wykonalne! Właśnie takiej pracy podjął się Dmytro Kuźmenko.

#Matematyka nie jest książką, która ułatwi nam zrozumienie podstawowych działań. I chyba właśnie dlatego jest to lekturą bardzo ciekawą. Przedstawiony w niej materiał pokazuje, czym zajmują się osoby, które nie tylko potrafią liczyć i obliczać różne rzeczy, ale także to lubią.

A zatem, co można znaleźć w tej książce? Same ciekawe rzeczy! Autor w bardzo ciekawy sposób opisuje nierealne figury, które istnieją tylko w umyśle, bo nie da się ich skonstruować. Na pewno każdy spotkał się z nimi przeglądając internet. Jeśli jednak nie jesteście w stanie ich sobie wyobrazić, wystarczy zajrzeć do tej książki i wszystko stanie się jasne, a przynajmniej zostanie to omówione, bo ze zrozumieniem tego jest zdecydowanie ciężej.

W tej książce wszystko jest inne, nawet ilustracje wydają się trochę zabawne, ale mimo wszystko na pierwszy plan wychodziwydźwięk naukowy. Być może żeby lepiej zobrazować omawiane kwestie, a być może dlatego żeby pokazać, że to wszystko da się zilustrować.

#Matematyka to książka specyficzna. Na pewno nie porwie każdego, kto po nią sięgnie. Jednak dla miłośników wszelakich
teorii z zakresu królowej nauk będzie to nie lada gratka, o której będą mogli dyskutować godzinami, zawieszeni gdzieś w przestrzeni między kwarkami.

Karolina Kosek


Autor:Dmytro Kuźmenko

Tłumaczenie: Olga Domaracka

Tytuł: #matematyka

Wydawnictwo: Naukowe Adamada

Wydanie: I

Data wydania:30.11.2021

Kategoria: książka pomocnicza, literatura dziecięca

ISBN: 978-83-8118-344-4

Liczba stron: 112


20 października 2022

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Woda. Akademia mądrego dziecka-Cécile Jugla, Jack Guichard

Woda. Akademia mądrego dziecka-Cécile Jugla, Jack Guichard

Martasie 1, 2021

Zachwycone twarze i uśmiechy, które z nich nie schodzą, towarzyszą nam ostatnio coraz częściej. Kto by pomyślał, że za sprawą…

Tomek i przyjaciele. Bajeczki na dzień dobry. Przygody Misia Paddingtona. Bajeczki na dobranoc

Tomek i przyjaciele. Bajeczki na dzień dobry. Przygody Misia Paddingtona. Bajeczki na dobranoc

Szkrabajeklip 1, 2022

“Tomek i przyjaciele” to szalenie sympatyczny i cieszący się dużą popularnością serial animowany, oparty na serii książeczek dla dzieci, napisanych…

365 baśni i opowiastek na każdy dzień

365 baśni i opowiastek na każdy dzień

Szkrabajeklis 25, 2021

Jeśli czytacie dziecku każdego dnia i nudzą Was już powtarzające się historie z biblioteczki Waszego szkraba (znam to doskonale, ile…

Wielka Panda i Mały Smok – James Norbury

Wielka Panda i Mały Smok – James Norbury

Szkrabajeklis 26, 2021

„Wielka Panda i Mały Smok” Jamesa Norbury,  to książka, na którą zwróciłam uwagę, gdy po raz pierwszy zobaczyłam ją w…

Świat według dziadka – Zofia Stanecka

Świat według dziadka – Zofia Stanecka

Kasiagru 8, 2021

Świat według dziadka – Zofia Stanecka Trudno jest określić, jaka wielka przepaść dzieli naszych dziadków, od tych najmłodszych. Często, obok…