Zapiski wrednego kota – Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz

Date
lip, 07, 2022

Koty chodzą własnymi ścieżkami, bywają wredne, czują się królami na swoim terytorium, ale właśnie dlatego je kochamy. Kociarze to spora grupa osób, które traktują futrzane kuleczki jak członków swojej rodziny. U mnie w domu również mieszka kot, a ja jestem niezwykle zaintrygowana jej sposobem bycia, myślenia i postrzegania świata (szczególnie gdy przychodzi pora karmienia) dlatego z zaciekawieniem spoglądałam na książkę „Zapiski wrednego kota”.

Kilka słów o fabule

Poznajcie bohatera – kota Mariana, który chadza własnymi ścieżkami, nie rozumie pewnych zachowań swoich właścicieli. Uwielbia jeść – i nie rozumie, dlaczego nie dostaje pełnej miski wtedy, kiedy tego chce – jest uparty i lubi robić na złość. Powiedziałabym, że cieszy go widok rozdrażnionych jego zachowaniem właścicieli.

Moja opinia i przemyślenia

Czy koty są wredne? Nie. Mają one taki styl bycia. Są kotami, które uwielbiają spędzać czas po swojemu, ale nie odpuszczają również codziennej dawki pieszczot. Czytając „Zapiski wrednego kota”, czułam się tak, jakbym mogła obserwować świat oczami bohatera. Książeczka napisana jest świetnie, w sposób niezwykle zabawny i ciekawy. Zaczęłam czytać opowiadania pewnego wieczoru, aby sprawdzić, czy mogę opowiedzieć o przygodach kota Mariana mojemu synkowi, a po kilku stronach nie mogłam się oderwać. Co lepsze fragmenty czytałam na głos mężowi, któremu również udzielił się wesoły nastrój.

Książeczka nadaje się do czytania mniejszym czytelnikom (4-5 lat), którzy docenią urok opowieści kota Mariana, a także rewelacyjnie sprawdzi się jako samodzielna lektura dla nieco starszych odbiorców. Rozdziały nie są długie, czcionka jest duża, a jej odczytanie nie sprawia trudności. Autorzy nie zapomnieli o ilustracjach, które uatrakcyjniają opowieść i dodają jej takiego kociego pazura.

Podsumowanie

„Zapiski wrednego kota” to książeczka, której lektura sprawia ogromną przyjemność. Zadowoleni z opowieści będą czytelnicy w każdym wieku, ponieważ każdy znajdzie w tych historiach coś dla siebie. Kot Marian i jego przygody poprawiają humor, nie sposób się nie zaśmiać, a do niektórych fragmentów będę wracać wielokrotnie.

 

“Zapiski wrednego kota” znajdziecie na stronie księgarni Tania Książka. 

Jeżeli chcecie odkryć inne fascynujące książeczki dla dzieci, wejdźcie na stronę Taniej Książki.

 


Autor: Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz
Ilustrator: Joanna Rusienk
Tytuł: Zapiski wrednego kota
Wydawnictwo: Literatura
Wydanie: I
Data wydania: 2022-04-28
Kategoria: literatura dla dzieci
ISBN: 9788382080513
Liczba stron: 160


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Jak nauczyć dzieci dobrych manier – Jennifer L. Scott

Jak nauczyć dzieci dobrych manier – Jennifer L. Scott

Michellekwi 13, 2021

Jak nauczyć dzieci dobrych manier – Jennifer L. Scott Która mama nie marzy o tym (a właściwie który rodzic), by…

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Kasialip 12, 2021

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim…

Jak nakarmić smoka?

Jak nakarmić smoka?

Kasialis 24, 2022

„Ciekawiło kiedyś kruka jak świętować Dzień Borsuka”. Czy wiecie jak? Czy ten, kto marnuje wodę, spotka Bazylichę? Która książka najlepsza…

dummy-img

Marzenie Zuzi – Anna Potyra

Kasiasie 3, 2020

W serii Zuzia i Dobre Wróżki ukazało się już kilka pięknie wydanych i niezwykle ilustrowanych książeczek. Są to małe opowiastki…

Bing w ogrodzie. Książeczka z otwieranymi okienkami – Emma Drage

Bing w ogrodzie. Książeczka z otwieranymi okienkami – Emma Drage

Szkrabajekgru 27, 2020

Bing w ogrodzie. Książeczka z otwieranymi okienkami – Emma Drage Bing i jego przyjaciele ponownie zapraszają nas do wzięcia udziału…