Zapiski wrednego kota – Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz

Date
lip, 07, 2022

Koty chodzą własnymi ścieżkami, bywają wredne, czują się królami na swoim terytorium, ale właśnie dlatego je kochamy. Kociarze to spora grupa osób, które traktują futrzane kuleczki jak członków swojej rodziny. U mnie w domu również mieszka kot, a ja jestem niezwykle zaintrygowana jej sposobem bycia, myślenia i postrzegania świata (szczególnie gdy przychodzi pora karmienia) dlatego z zaciekawieniem spoglądałam na książkę „Zapiski wrednego kota”.

Kilka słów o fabule

Poznajcie bohatera – kota Mariana, który chadza własnymi ścieżkami, nie rozumie pewnych zachowań swoich właścicieli. Uwielbia jeść – i nie rozumie, dlaczego nie dostaje pełnej miski wtedy, kiedy tego chce – jest uparty i lubi robić na złość. Powiedziałabym, że cieszy go widok rozdrażnionych jego zachowaniem właścicieli.

Moja opinia i przemyślenia

Czy koty są wredne? Nie. Mają one taki styl bycia. Są kotami, które uwielbiają spędzać czas po swojemu, ale nie odpuszczają również codziennej dawki pieszczot. Czytając „Zapiski wrednego kota”, czułam się tak, jakbym mogła obserwować świat oczami bohatera. Książeczka napisana jest świetnie, w sposób niezwykle zabawny i ciekawy. Zaczęłam czytać opowiadania pewnego wieczoru, aby sprawdzić, czy mogę opowiedzieć o przygodach kota Mariana mojemu synkowi, a po kilku stronach nie mogłam się oderwać. Co lepsze fragmenty czytałam na głos mężowi, któremu również udzielił się wesoły nastrój.

Książeczka nadaje się do czytania mniejszym czytelnikom (4-5 lat), którzy docenią urok opowieści kota Mariana, a także rewelacyjnie sprawdzi się jako samodzielna lektura dla nieco starszych odbiorców. Rozdziały nie są długie, czcionka jest duża, a jej odczytanie nie sprawia trudności. Autorzy nie zapomnieli o ilustracjach, które uatrakcyjniają opowieść i dodają jej takiego kociego pazura.

Podsumowanie

„Zapiski wrednego kota” to książeczka, której lektura sprawia ogromną przyjemność. Zadowoleni z opowieści będą czytelnicy w każdym wieku, ponieważ każdy znajdzie w tych historiach coś dla siebie. Kot Marian i jego przygody poprawiają humor, nie sposób się nie zaśmiać, a do niektórych fragmentów będę wracać wielokrotnie.

 

“Zapiski wrednego kota” znajdziecie na stronie księgarni Tania Książka. 

Jeżeli chcecie odkryć inne fascynujące książeczki dla dzieci, wejdźcie na stronę Taniej Książki.

 


Autor: Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz
Ilustrator: Joanna Rusienk
Tytuł: Zapiski wrednego kota
Wydawnictwo: Literatura
Wydanie: I
Data wydania: 2022-04-28
Kategoria: literatura dla dzieci
ISBN: 9788382080513
Liczba stron: 160


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Auta. Ulubione historie. Pixar

Auta. Ulubione historie. Pixar

Kasiacze 10, 2022

Może zaskoczy Was wiadomość, ale na pierwszej części Aut byłam w kinie z moim młodszym rodzeństwem. Przez lata ta historia…

Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka – Aleksandra Struska-Musiał

Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka – Aleksandra Struska-Musiał

Szkrabajekpaź 14, 2020

Jeśli chodzi o psy, to długo wychwalamy ich lojalność, to, jak wspaniałymi są towarzyszami, jakie są mądre i urocze. Te…

Baw się z Guciem – Aurelie Chien Chow Chine

Baw się z Guciem – Aurelie Chien Chow Chine

Kasialut 22, 2021

Baw się z Guciem – Aurelie Chien Chow Chin Czy wasze dzieci znają Gucia? Jeżeli nie, to musicie szybko to…

dummy-img

ULUBIENI BOHATEROWIE Z BAJEK DISNEYA

Szkrabajekcze 19, 2020

Kto z nas nie zna choć jednej bajki Disney’a – czy to wersji animowanej czy książkowej? Chyba nie znajdzie się…

“Małe Licho i Anioł z Kamienia” nominowane do Nagrody Polskiego Fandomu imienia Janusza Zajdla!

“Małe Licho i Anioł z Kamienia” nominowane do Nagrody Polskiego Fandomu imienia Janusza Zajdla!

Kasiapaź 20, 2020

Książka pani Marty Kisiel “Małe Licho i Anioł z Kamienia” została nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza Zajdla w…