Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek

Co jest jedną z ulubionych zabaw dzieci w wieku przedszkolnym? Naśladowanie dorosłych rzecz jasna! Zabawy w dom, szpital, sklep czy weterynarza to nic innego, jak odwzorowywanie (mniej lub bardziej wierne) tego, co dzieci widzą na co dzień, bądź co sobie wyobrażają na temat danego miejsca i zawodu.

Nie inaczej jest z Basałykiem i Psotką, dwójką rodzeństwa, które ze zdziwieniem odkrywa, że w wakacje ich rodzice nadal muszą chodzić do pracy. Maluchy, pozostawione pod opieką babci i dziadka, postanawiają cały czas wolny spędzić na odgrywaniu ról dorosłych.

W książce znajdziemy pięć rozdziałów, każdy poświęcony innej profesji. Basałyk i Psotka kolejno wcielają się w pracowników korporacji, poczty i salonu piękności, a następnie w strażaków i personelu medycznego pracującego w pocie czoła na oddziale chirurgicznym. Dzieci wkładają w to mnóstwo serca, nie ograniczają się jedynie do odegrania ról – dbają również o odpowiednią aranżację mieszkania, budując i tworząc odpowiednie gadżety i elementy dekoracji.

Dzięki załączonym w książce pomysłom mali czytelnicy mogą iść w ślady głównych bohaterów i zbudować własne akcesoria do zabawy. Do ich wykonania będą potrzebne rzeczy, które każdy z nas ma w domu – tekturowe pudełka, plastikowe nakrętki, plastelina, sznurek, taśma klejąca, flamastry oraz plastikowe nakrętki lub guziki. Na poszczególnych stronach można znaleźć pomysły na zbudowanie własnego ekspresu do kawy (potrzebnego w biurze), telefonu komórkowego czy aparatury do obserwowania stanu zdrowia operowanego pacjenta (tutaj przyda się również wytłaczanka do jajek).

W lekki i zabawny sposób dzieci mogą poznać poszczególne zawody „od podszewki”. Dowiedzą się, czym są „mitingi” w korporacji, dlaczego i jak chirurg musi dezynfekować ręce przed rozpoczęciem operacji, jak wygląda praca w sortowni listów itd. Na końcu każdego rozdziału znajdą również słowniczek z terminami, które są potrzebne do zrozumienia realiów pracy w każdym opisanym zawodzie.

Podsumowując, Basałyk i Psotka idą do pracy to doskonała propozycja dla przedszkolaków i ich rodziców. To nie tylko przyjemna lektura, ale doskonałe źródło wiedzy oraz inspiracji do zabawy.

Katarzyna Abramova


Autor: Małgorzata Żółtaszek
Ilustrator: Paweł Pawlak
Seria: Latawiec
Tytuł: Basałyk i Psotka idą do pracy. Część 1
Wydawnictwo: Poradnia K
Wydanie: I
Data wydania: 2015-02-14
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 978-83-63960-10-0
Liczba stron: 64


Dodaj komentarz

Close Menu