Encyklopdia obrazkowa. Przyroda – Jessica Greenwell, Encyklopedia Obrazkowa. Zwierzęta – Hannah Watson

Date
sty, 12, 2021

Czy słowo encyklopedia brzmi strasznie? Czy kojarzy wam się z wielotomowymi księgami, które stały na honorowym miejscu waszych domach? W czasach, gdy Internet nie był tak powszechny, używało się ich do odrabiania lekcji czy też po prostu do przeglądania i poszerzania swojej wiedzy. Encyklopedia obrazkowa to propozycja dla najmłodszych czytelników, którzy są ciekawi świata, wiedzą przyswajają w tempie wręcz ekspresowym i świetnie się przy tych pozycjach bawią. „Zwierzęta” i „Rośliny” to pięknie wydane książeczki, do których, wraz ze swoimi dziećmi, będziecie wielokrotnie wracać.

Wydawnictwo Wilga wydało dwie, wspaniałe i fenomenalne książki, do których bardzo często wracamy. Gdy tylko coś moje dziecię zaintryguje w otaczającym je świecie, biegnie do półki, wyciąga i oboje szukamy. „Encyklopedia obrazkowa. Zwierzęta” oraz „Encyklopedia obrazkowa. Przyroda” to książki, które będą towarzyszyć wam przez lata. Idealnie nadają się na prezent, bo nigdy się nie znudzą. Można przeglądać je powoli, albo kilka stron naraz i wracać co do ciekawszych stron.

Dzięki „Encyklopedii obrazkowej. Przyroda” będziecie mogli poznać różnorodność świata. Książka podzielona jest na rozdziały, dzięki którym bez problemu odnajdziecie wyszukiwane frazy. Dzieci, a także rodzice, będą mogli poznać zwierzęta oraz roślinność, które można spotkać na łące czy w ogrodzie. Przyjrzymy się bliżej kontynentom i miejscom, gdzie przez cały rok leży śnieg. Zajrzymy na pustynię, bo chociaż ta kojarzy nam się z piachem i pustką, wiele zwierząt ma tam swój dom. Zanurkujemy w głębiny oceanów, aby poznać zwierzęta, o których nam się nie śniło. Oprócz tego odwiedzimy gospodarstwa, stawy, jeziora, rzeki, sawanny, góry, dżunglę, lasy. Skupimy się także na roślinach i drzewach, a także na owocach czy nasionach. Dzięki „Przyrodzie” poznajcie 10 najciekawszych zwierząt, roślin i innym elementów nieożywionych. Niektóre z nich mogą zaskoczyć dorosłych. Obiekty przedstawione są dokładnie, w różnej skali – obok drzew mamy pokazane różne owoce. Warto o tym pamiętać, gdy razem z dziećmi będzie przeglądać tę książkę.

Czy wiele ile żyje przeróżnych gatunków zwierząt na świecie? Ogrom! Trudno je wszystkie zapamiętać i wymienić. Dodam, że wiele, wiele z nich jeszcze nie zostało odkrytych, bo człowiek nie dotarł w każde miejsce kuli ziemskiej. Co skrywają głębiny oceanu? W „Zwierzętach”, tak jak i w „Przyrodzie”, znajduje się 1000 obrazkowych haseł, dzięki której wraz z młodszymi czytelnikami, poznacie świat ssaków, gadów, płazów, ptaków czy bezkręgowców. W tej części zabrakło mi spisu treści, dzięki któremu odnalezienie interesującej nas ciekawostki stałoby się łatwiejsze. Na ostatnich stronach znajduje się indeks, ale odnajdywanie w nim poszukiwanych haseł, może dla dzieci być zbyt trudne i (nie oszukujmy się) nudne. Jednak gdy tylko zajrzycie dalej, odkryjecie wspaniały świat zwierząt. Autorzy zdecydowali się pogrupować je w różne kategorie, w zależności od kontynentu, na którym występują czy też miejsc, jak zwierzęta górskie czy pustynne. Maluch będzie mógł poznać zwierzęta wiejskie oraz takie, które odnajdą się w mieszkaniu. Poznamy te, które są cętkowane czy „odziane” w czerń i biel. Będziemy mogli zachwycić się różnorodnością owadów i bezkręgowców. „Zwierzęta” są encyklopedią, którą z ciekawością się przegląda i poznaje nazwy oraz wyłapuje różnice między poszczególnymi „bohaterami”.

Te dwie encyklopedie mogą rozpalić w waszych dzieciach miłość do nauki; pokażą jak fascynujący i różnorodny jest otaczający nas świat.


Autor: Jessica Greenwell

Tłumaczenie: Michał Brodacki

Ilustrator: Nikki Dyson

Tytuł: Zwierzęta

Tytuł oryginalny: Animals

Seria i nr tomu: Encyklopedia obrazkowa

Wydawnictwo: Wilga

Wydanie: I

Data wydania: 2020-10-14

Kategoria: literatura dla dzieci

ISBN:9788328073074

Liczba stron: 32

★★★★★★★★✩✩


Autor: Hannah Watson

Tłumaczenie: Michał Brodacki

Ilustrator: Mark Ferrero

Tytuł: Przyroda

Tytuł oryginalny: 100 things of Nature

Seria i nr tomu: Encyklopedia obrazkowa

Wydawnictwo: Wilga

Wydanie: I

Data wydania: 2020-10-14

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788328073081

Liczba stron: 34

★★★★★★★★✩✩


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Opowiem Ci mamo, co robą psotne stwory –

Opowiem Ci mamo, co robą psotne stwory –

Kasiasie 16, 2022

Stwory, stworki i potwory. Na pewno znacie je wszystkie i spotkaliście je kilkukrotnie. Może nawet nie zdawaliście sobie z tego…

Zapowiedź: Dziwo

Zapowiedź: Dziwo

Kasiamar 1, 2023

Ujmująca opowieść o tym, że warto być sobą, a to, że się różnimy, czyni świat piękniejszym. Świnka morska w stroju…

Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka – Agnieszka Stelmaszyk

Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka – Agnieszka Stelmaszyk

Bujaczekgru 3, 2022

Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka – Agnieszka Stelmaszyk Zew przygody, otwarty umysł, szybkie przyswajanie wiedzy i umiejętność rozgryzania wszelkich detektywistycznych…

Zapowiedź: Kuchnia Hogwartu

Zapowiedź: Kuchnia Hogwartu

Kasiapaź 12, 2021

Zapowiedź: Kuchnia Hogwartu Nawet najlepsza książka ani film nie oddadzą smaku i aromatu kremowego piwa serwowanego Pod Trzema Miotłami. Chciałbyś…

dummy-img

Pepe Anna-Karin Garhamn

Bujaczekcze 3, 2020

Czegoś nowego uczymy się zawsze, ale najwięcej nowych rzeczy doświadczamy jako dzieci. To wtedy poznajemy świat, jego funkcjonowanie i to,…