Przygody Misia Paddingtona-Wodne kolorowanki

Date
lut, 11, 2022

My rodzice wiemy, jak bardzo dzieci potrafią zafiksować się na jednej ulubionej postaci. Oglądać, otaczać się zabawkowymi wersjami ukochanych bohaterów, a nawet ubierając się w ich podobizny. Czemu na to pozwalamy? Bo to jak najbardziej normalna forma rozwoju, która dopada każdego i jest raczej wyrazem rozwoju pasji u naszych pociech niż problemu, z którym nie da sobie poradzić. Owszem niekiedy bywa to uciążliwe dla tych, których miłość ta nie dotyczy, ale czego nie robi się w przypływie uczuć do małego człowieka. W ciągu kilku lat zauważyłam, że każdą małą obsesję moich pociech mogę przekuć na pozytywny bagaż umiejętności i doświadczeń. O wiele łatwiej jest przekonać malucha do aktywności, gdy jego kompanem staje się choćby Paddington.

Wodne kolorowanie

Seria z wodnymi kolorowankami skradła już chyba serca wszystkich rodziców. Dzieci mogą bawić się w małych artystów. Jednak poza rzeczoną kolorowanką nie uświadczysz miejsc z plamami farb, które później radośnie zmieniają miejsce i znaleźć je można w całym domu. Wodne kolorowanie ma same plusy. Poza brakiem bałaganu najważniejszy jest rozwój naszych pociech i to jak bardzo zyskuje na tym wyobraźnia naszego skrzata. Pierwsze spotkanie z tą techniką malowania było niezwykłym przeżyciem, bo skąd biorą się kolory, gdy w ruch idzie tylko woda? Magia, prawda? Prostota i godziny zabawy połączone w jedną świetną rozrywkę i ćwiczenie motoryki ręki jak przy normalnym malowaniu.

U nas ostatnio króluje Paddington, a że dość często dzieciaki lądują na wolnym i masę czasu spędzają w pomieszczeniu, staram się dbać o to, by się nie nudziły, ale i nie marnowały czasu, który mogą wykorzystać produktywnie. Misiu, jest więc wszędzie. W formie książek umila nam czas szykowania do snu.  W czasie aktywności bawi nas swymi przygodami w bajkowej odsłonie, ale dzieciakom było mało tego zabawnego marmoladożercy. Tak pojawiło się wodne kolorowanie z niedźwiadkiem w roli głównej. Ileż w tym frajdy móc kolorować postaci z ulubionej bajki. Wodne kolorowanki świetnie nadadzą się również dla starszaków, którzy samodzielnie stawiają już pewne kroki w czytaniu, gdyż każda wodna kolorowanka opatrzona jest tekstem, który przypomina, kim jest dana postać i z jakiej sceny jest to kadr. To masa świetnej zabawy, której minusem jest fakt, że szybko się kończy.

Wśród obrazu podsumowań

W kwestiach technicznych wodne kolorowanie z misiem Paddingtonem nie różni się specjalnie od poprzednich książeczek z tej serii. Poza zmianą bohatera zasady są te same. Wystarczy pędzel i woda, a radość pojawia się chwilę później. To czystsza i tańsza alternatywa dla tradycyjnego malowania farbami. Nie potrzeba wiele, by wykonać piękne i kolorowe dzieło. U nas każdy obrazek traktowany jest w specjalny sposób. Gdy farby wysychają, a wyobraźnia wciąż działa, dzieci idą o krok dalej. Ulepszają swoje dzieła, wszak tło też jest ważne. Strony kolorowanki są z dość grubego papieru, ale warto podkładać coś dla bezpieczeństwa pod malowaną ilustracje. Z czasem dziecko zacznie umiejętniej dobierać ilość wody, za to zabawa wciąż będzie równie udana.


Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Przygody Misia Paddingtona 

Seria i nr tomu: Wodne kolorowanki

Wydawnictwo: HarperKids

Wydanie: pierwsze

Data wydania:2022-01+26

Kategoria: książki dla dzieci, kolorowanka 

ISBN: 9788327669810

Liczba stron:16


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Pucio. Puzzle. Co słychać?

Pucio. Puzzle. Co słychać?

Kasiasty 12, 2021

Pucio jest już klasykiem. Znają go dzieci i dorośli. Pomógł nie tylko mi oraz mojemu synkowi, ale i innym milusińskim,…

Spadek dla Bzika. Lucky Luke. Komiks

Spadek dla Bzika. Lucky Luke. Komiks

Kasialut 24, 2022

Spadek dla Bzika. Lucky Luke. Komiks Bzik dostaje spadek po ekscentrycznym bogaczu. Dzięki temu staje się posiadaczem nie tylko ogromnej…

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Martamaj 15, 2021

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem Sen to podstawa radosnych chwil w naszym życiu. Nasz stanowi dla nas ważną…

Potworna sprawa – Katarzyna Kilczuk

Potworna sprawa – Katarzyna Kilczuk

Kasialut 7, 2022

Potworna sprawa – Katarzyna Kilczuk Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że nie warto oceniać ludzi po wyglądzie; że prawdziwe piękno człowieka kryje…

“Szpilka”. Zapowiedź patronacka

“Szpilka”. Zapowiedź patronacka

Kasiakwi 7, 2021

Szpilka mieszka w lesie. Jego całe ciało pokryte jest kłującymi igiełkami. Szpilka nie jest zbyt miły, a jego ulubioną rozrywką…