Kraina lodu II. Moja bajkowa dobranocka. Moc magii

Date
paź, 30, 2021

„Kraina Lodu” jest animacją, która od razu podbiła serca widzów i to nie tylko tych najmłodszych. Zarówno pierwsza, jak i druga część nadal cieszą się ogromną popularnością, a gadżety z podobiznami Anny i Elsy schodzą niczym świeże bułeczki. Nie należy się więc dziwić, że na rynku pojawiają się wciąż nowe przedmioty nawiązujące do przygód królewskich sióstr.

Za ciosem poszło też Wydawnictwo Olesiejuk , przekazując do rąk najmłodszych czytelników książeczkę, będącą niejako streszczeniem drugiej części „Krainy Lodu”.

Jest wieczór, królewny szykują się do snu i a ich ojciec król Agnarr opowiada historię o Zaklętej Puszczy. Królowa Iduna zaś śpiewa kołysankę, która pobudza wyobraźnię Elsy. Wiele lat później Elsa słyszy głos, wzywający ją do siebie. Nie potrafi się mi oprzeć, więc wraz z Anną i przyjaciółmi wyrusza na spotkanie swojego przeznaczenia.

Ponieważ książka przeznaczona jest dla dzieci 2-3 letnich, co sugerują kartonowe stronice i bardzo solidne okładki, historia Elsy została mocno okrojona i dostosowana do możliwości małych odbiorców. Treść jest uładzona, pozbawiona oryginalnego dramatyzmu i ekspresji. Wybrano tylko najistotniejsze wątki i podano je w prostej formie. Mimo to mały czytelnik ma możliwość poznać historię bohaterów, z którymi zetknął się już zapewne w kolorowankach, na ubrankach i w postaci zabawek.

Jeśli jednak dziecko obejrzało już pełnometrażową wersję animacji Disneya, to może czuć się rozczarowane treścią książeczki. Podobne uczucia towarzyszyć będą czytającemu bajkę dorosłemu. Dokonując bowiem streszczenia, autorzy książeczki uładzili treść za bardzo, ucierpiała przy tym spójność tekstu i płynność narracji. Mamy bardziej podpisy pod ilustracjami niż pełnowartościowy tekst.

Należy o tym pamiętać, decydując się na zakup tej książki.

To co ratuje tę pozycję, to disnejowskie ilustracje i dbałość edytorska.

Anna Kruczkowska


Autor: Emmanuelle Causse

Tłumaczenie: Ewa Tarnowska

Ilustrator: brak informacji

Tytuł: Moja bajkowa dobranocka. Moc magii. Disney Kraina Lodu II

Tytuł oryginalny: Mon histoire du soir

Seria i nr tomu: Moja bajkowa dobranocka

Wydawnictwo: Olesiejuk

Wydanie: 1

Data wydania: 2021-04-14

Kategoria: dla dzieci

ISBN: 9788382165227

Liczba stron: 16

Ocena: 6/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Krowa Matylda szuka skarbu

Krowa Matylda szuka skarbu

Szkrabajeklip 10, 2023

Krowa Matylda szuka skarbu Matylda jest jednym z wielu zwierząt w dużym wiejskim gospodarstwie. Ta urocza, biało-czarna krowa wiedzie prym…

Pan Patyk – Julia Donaldson

Pan Patyk – Julia Donaldson

Kasiagru 8, 2020

Pan Patyk – Julia Donaldson Książki autorstwa Julii Donaldson z ilustracjami Alexa Schefflera pokochałam od pierwszego czytania. Mam za sobą…

Kamila i konie – Lili Mésange

Kamila i konie – Lili Mésange

Martawrz 19, 2020

Droga ku dorosłości jest równie zabawna, co skomplikowana. Dzieci muszą odnaleźć siebie, swoje pasje i każdego dnia odkrywać świat. W…

Książę śnieżnych kotów – Dina Norlund

Książę śnieżnych kotów – Dina Norlund

Kasia Bkwi 15, 2024

Śnieżne Koty są władcami bez korony, ta zaginęła lata temu, przez spisek lisów. Teraz umiera król, a jego synowie kłócą…

Co budują zwierzęta? – Emilia Dziubak

Co budują zwierzęta? – Emilia Dziubak

Szkrabajeksty 18, 2021

Co budują zwierzęta? – Emilia Dziubak Każdy rodzić, chyba, w swoim życiu staje w sytuacji, i to niejednej, w której…