Kraina lodu II. Moja bajkowa dobranocka. Moc magii

Date
paź, 30, 2021

„Kraina Lodu” jest animacją, która od razu podbiła serca widzów i to nie tylko tych najmłodszych. Zarówno pierwsza, jak i druga część nadal cieszą się ogromną popularnością, a gadżety z podobiznami Anny i Elsy schodzą niczym świeże bułeczki. Nie należy się więc dziwić, że na rynku pojawiają się wciąż nowe przedmioty nawiązujące do przygód królewskich sióstr.

Za ciosem poszło też Wydawnictwo Olesiejuk , przekazując do rąk najmłodszych czytelników książeczkę, będącą niejako streszczeniem drugiej części „Krainy Lodu”.

Jest wieczór, królewny szykują się do snu i a ich ojciec król Agnarr opowiada historię o Zaklętej Puszczy. Królowa Iduna zaś śpiewa kołysankę, która pobudza wyobraźnię Elsy. Wiele lat później Elsa słyszy głos, wzywający ją do siebie. Nie potrafi się mi oprzeć, więc wraz z Anną i przyjaciółmi wyrusza na spotkanie swojego przeznaczenia.

Ponieważ książka przeznaczona jest dla dzieci 2-3 letnich, co sugerują kartonowe stronice i bardzo solidne okładki, historia Elsy została mocno okrojona i dostosowana do możliwości małych odbiorców. Treść jest uładzona, pozbawiona oryginalnego dramatyzmu i ekspresji. Wybrano tylko najistotniejsze wątki i podano je w prostej formie. Mimo to mały czytelnik ma możliwość poznać historię bohaterów, z którymi zetknął się już zapewne w kolorowankach, na ubrankach i w postaci zabawek.

Jeśli jednak dziecko obejrzało już pełnometrażową wersję animacji Disneya, to może czuć się rozczarowane treścią książeczki. Podobne uczucia towarzyszyć będą czytającemu bajkę dorosłemu. Dokonując bowiem streszczenia, autorzy książeczki uładzili treść za bardzo, ucierpiała przy tym spójność tekstu i płynność narracji. Mamy bardziej podpisy pod ilustracjami niż pełnowartościowy tekst.

Należy o tym pamiętać, decydując się na zakup tej książki.

To co ratuje tę pozycję, to disnejowskie ilustracje i dbałość edytorska.

Anna Kruczkowska


Autor: Emmanuelle Causse

Tłumaczenie: Ewa Tarnowska

Ilustrator: brak informacji

Tytuł: Moja bajkowa dobranocka. Moc magii. Disney Kraina Lodu II

Tytuł oryginalny: Mon histoire du soir

Seria i nr tomu: Moja bajkowa dobranocka

Wydawnictwo: Olesiejuk

Wydanie: 1

Data wydania: 2021-04-14

Kategoria: dla dzieci

ISBN: 9788382165227

Liczba stron: 16

Ocena: 6/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

Niesamowite przygody dziesięcu skarpetek – Justyna Bednarek

Kasiakwi 20, 2020

Tytuł: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek Autor: Justyna Bednarek Ilustracje: Danel le Latour Seria: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (część I) Wydawnictwo:…

Kubuś i Przyjeciele – książki, które łączą pokolenia

Kubuś i Przyjeciele – książki, które łączą pokolenia

Szkrabajeksie 17, 2020

Dzieci nie czytają, nie lubią bajek, nie mają zainteresowań. Znacie to? Mamy dla Was rozwiązanie, a jest nim Kubuś i…

W górach. Nad morzem

W górach. Nad morzem

Szkrabajekcze 3, 2022

Dueat Germano Zullo & Albertin wie, co robi. Ich książeczki są świetnie wydane, a oni sami zostali laureatami nagrody za najlepszą książkę dla dzieci Ragazzi Award. Teraz…

Nowa książka dla dzieci Magdaleny Witkiewicz!

Nowa książka dla dzieci Magdaleny Witkiewicz!

Kasiasty 4, 2022

Przygoda kryje się na każdym kroku, a wakacyjny czas sprzyja rozwiązywaniu zagadek! Matewka kończy drugą klasę. Z niecierpliwością i ekscytacją…

Uczuciometr w nieco innej wersji!

Uczuciometr w nieco innej wersji!

Kasiasty 19, 2022

Inspektor Krokodyl i Emoludki pomagają nam identyfikować emocje za pomocą słynnego wynalazku inspektora Krokodyla: uczuciometru. Tym razem w wersji książeczki…