Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Date
maj, 15, 2021

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Sen to podstawa radosnych chwil w naszym życiu. Nasz stanowi dla nas ważną wartość i źródło energii.  Ten dziecięcy natomiast jest w stanie ukoić nasze nerwy i choć trochę chwytać chwilę dla siebie. Tylko jak cieszyć się spokojnym wieczorem z książką i ciepłą herbatą, gdy nasze pociechy wciąż energii mają tyle, co reaktor jądrowy? Z pewnością przyda się wieczorna rutyna, która skutecznie wyciszy naszego malucha i pozwoli mu zapamiętać, że rytuał zasypiania jest dobry również dla jego małego umysłu. Częścią takich rytuałów są książeczki czytane przez nas.

Tu jednak może pojawić się problem, a nawet kilka. Historię w książkach mogą okazać się zbyt emocjonalne, żywiołowe i wywołać tym samym odwrotny skutek. Ważna jest też długość takich opowieści. Zbyt krótka sprawi, że nasz brzdąc może ożywić się z powodu możliwości wyboru kolejnej książeczki. Za długa natomiast może okazać się nudna i wywołać bunt na małym pokładzie. Na szczęście rynek pomocy książkowych stale się poszerza, a rodzice co rusz zyskują nowe możliwości.

Masza i Niedźwiedź.

Jednym z wielu sposobów na wieczorne czytanie jest sięganie po sprawdzonych bohaterów i ich przygody. Dzieci zawsze bardziej skupiają się, gdy w codziennych czynnościach towarzyszą im ulubione postaci. Seria 3 bajki przed snem wciąż się powiększa, dzięki czemu znalezienie kompanów dla naszej pociechy wcale nie jest trudne. Tym razem w nasze ręce trafiła książeczka, której bohaterami są mała rezolutna dziewczynka w różowej pelerynce o dźwięcznym imieniu Masza oraz jej kompan Niedźwiedź. Przed snem poznaliśmy, aż trzy odsłony jej wybryków. Podobnie jak przy innych książkach z serii niosą ze sobą również ciekawy pomysł na omówienie różnych problemów, jakie mogą spotkać nasze pociechy w ciągu dnia.

Masza i Niedźwiedź sprawdziły się świetnie. Zaczynając od świecącej w ciemnościach okładki, poprzez ciekawe teksty, aż po świetne ilustracje żywcem wyjęte z bajek o tej małej, zabawnej dziewczynce, zachwyca wszystko. Twarda oprawa gwarantuje długie użytkowanie i przekazywanie książeczki w kolejne ręce. Ciekawe historyjki z łatwością przykują uwagę każdego malucha, wyciszą umysł i trudy dnia. Niepublikowane dotąd historie skradły serca dzieci w mig. Masza musi stawić czoła nowym wyzwaniom i robi to całkowicie w swoim stylu. Co zjeść zamiast kaszy? Gdzie wybrać się z przyjacielem na wycieczkę? Jak naprawić samolot? Tego i wiele więcej dzieci dowiedzą się z książki tuż przed smacznym snem, który już czeka na rogu.

Podsumowanie

Masza i Niedźwiedź 3 bajeczki na dobranoc to kolejna odsłona tej serii, która skradła nam serducho. Zabawna, pouczająca i przyjemna fabuła, która łączy się z pięknem ilustracji, zachwyci bez względu na wiek. Krótkie historyjki ułożone są, tak by wyciszyć dziecko. Pomagają skupić jego uwagę na niespiesznej i krótkiej opowieści i zachęcić do kolorowych snów. Dobre wykonanie, duży tekst i barwne ilustracje dają gwarancje przyjemnie spędzonego czasu. Choć najważniejsze jest spędzanie go razem, prawda?


 

Ocena:

Autor: Praca zbiorowa

Tytuł: Masza i Niedźwiedź

Seria i nr tomu: 3 bajeczki przed snem

Wydawnictwo: Harper Collins Kids 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2021-02-24

Kategoria: li

 

teratura dziecięca

ISBN:9788327660367

Liczba stron:72


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Nadchodzi mrok. Star Stable – Helena Dahlgren

Nadchodzi mrok. Star Stable – Helena Dahlgren

Szkrabajekpaź 5, 2021

Nadchodzi mrok. Star Stable – Helena Dahlgren Star Stable to niezwykle popularna gra online z gatunku MMORPG, a także serial…

Ogłoszono nominacje do Bestsellerów Empiku!

Ogłoszono nominacje do Bestsellerów Empiku!

Kasiasty 13, 2021

Ogłoszono nominacje do Bestsellerów Empiku! Empik jest wiodącą księgarnią na naszym rodzimym rynku. Od kilku lat, w styczniu, poznajemy nominowanych…

Jak policzyć do jednego?

Jak policzyć do jednego?

Kasiamar 22, 2023

Jak policzyć do jednego? Odpowiedź wydaje się bardzo prosta, ale czy na pewno? Ta lektura pokaże Wam, że to wcale…

dummy-img

Chłopiec, kret, lis i koń Charlie Mackesy

Szkrabajekkwi 15, 2020

Przyznaję się, ja, pięćdziesięcioletnia kobieta, zakochałam się bez pamięci w tej książce, jest fenomenalna, wspaniała, cudowna. Zastanawiam się, czy to…

Nudzę się – Michael Ian Black

Nudzę się – Michael Ian Black

Kasiamaj 16, 2022

Nudzę się – jak często słyszcie to zdanie? Ja bardzo! Dzieci muszą doświadczyć nudy, aby dojrzewać, zmieniać się oraz szukać…