Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Date
maj, 15, 2021

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Sen to podstawa radosnych chwil w naszym życiu. Nasz stanowi dla nas ważną wartość i źródło energii.  Ten dziecięcy natomiast jest w stanie ukoić nasze nerwy i choć trochę chwytać chwilę dla siebie. Tylko jak cieszyć się spokojnym wieczorem z książką i ciepłą herbatą, gdy nasze pociechy wciąż energii mają tyle, co reaktor jądrowy? Z pewnością przyda się wieczorna rutyna, która skutecznie wyciszy naszego malucha i pozwoli mu zapamiętać, że rytuał zasypiania jest dobry również dla jego małego umysłu. Częścią takich rytuałów są książeczki czytane przez nas.

Tu jednak może pojawić się problem, a nawet kilka. Historię w książkach mogą okazać się zbyt emocjonalne, żywiołowe i wywołać tym samym odwrotny skutek. Ważna jest też długość takich opowieści. Zbyt krótka sprawi, że nasz brzdąc może ożywić się z powodu możliwości wyboru kolejnej książeczki. Za długa natomiast może okazać się nudna i wywołać bunt na małym pokładzie. Na szczęście rynek pomocy książkowych stale się poszerza, a rodzice co rusz zyskują nowe możliwości.

Masza i Niedźwiedź.

Jednym z wielu sposobów na wieczorne czytanie jest sięganie po sprawdzonych bohaterów i ich przygody. Dzieci zawsze bardziej skupiają się, gdy w codziennych czynnościach towarzyszą im ulubione postaci. Seria 3 bajki przed snem wciąż się powiększa, dzięki czemu znalezienie kompanów dla naszej pociechy wcale nie jest trudne. Tym razem w nasze ręce trafiła książeczka, której bohaterami są mała rezolutna dziewczynka w różowej pelerynce o dźwięcznym imieniu Masza oraz jej kompan Niedźwiedź. Przed snem poznaliśmy, aż trzy odsłony jej wybryków. Podobnie jak przy innych książkach z serii niosą ze sobą również ciekawy pomysł na omówienie różnych problemów, jakie mogą spotkać nasze pociechy w ciągu dnia.

Masza i Niedźwiedź sprawdziły się świetnie. Zaczynając od świecącej w ciemnościach okładki, poprzez ciekawe teksty, aż po świetne ilustracje żywcem wyjęte z bajek o tej małej, zabawnej dziewczynce, zachwyca wszystko. Twarda oprawa gwarantuje długie użytkowanie i przekazywanie książeczki w kolejne ręce. Ciekawe historyjki z łatwością przykują uwagę każdego malucha, wyciszą umysł i trudy dnia. Niepublikowane dotąd historie skradły serca dzieci w mig. Masza musi stawić czoła nowym wyzwaniom i robi to całkowicie w swoim stylu. Co zjeść zamiast kaszy? Gdzie wybrać się z przyjacielem na wycieczkę? Jak naprawić samolot? Tego i wiele więcej dzieci dowiedzą się z książki tuż przed smacznym snem, który już czeka na rogu.

Podsumowanie

Masza i Niedźwiedź 3 bajeczki na dobranoc to kolejna odsłona tej serii, która skradła nam serducho. Zabawna, pouczająca i przyjemna fabuła, która łączy się z pięknem ilustracji, zachwyci bez względu na wiek. Krótkie historyjki ułożone są, tak by wyciszyć dziecko. Pomagają skupić jego uwagę na niespiesznej i krótkiej opowieści i zachęcić do kolorowych snów. Dobre wykonanie, duży tekst i barwne ilustracje dają gwarancje przyjemnie spędzonego czasu. Choć najważniejsze jest spędzanie go razem, prawda?


 

Ocena:

Autor: Praca zbiorowa

Tytuł: Masza i Niedźwiedź

Seria i nr tomu: 3 bajeczki przed snem

Wydawnictwo: Harper Collins Kids 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2021-02-24

Kategoria: li

 

teratura dziecięca

ISBN:9788327660367

Liczba stron:72


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Jestem królewną – Katarzyna Strojny

Jestem królewną – Katarzyna Strojny

Michellemar 18, 2021

Jestem królewną – Katarzyna Strojny Co prawda jestem mamą dwóch chłopców, ale… Jeden z nich uparcie twierdzi, że jest królewną…

Król, który bał się ciemności – Emily Haworth-Booth

Król, który bał się ciemności – Emily Haworth-Booth

Kasialut 19, 2021

Król, który bał się ciemności – Emily Haworth-Booth Jedną z rzeczy, które lubię, czytając jako dorosła osoba książki dla dzieci,…

Zapowiedź Ella w nocnej szkole

Zapowiedź Ella w nocnej szkole

Kasiapaź 9, 2023

Ella ma cudownych kolegów z klasy i fajnego pana nauczyciela. Cóż, kiedyś pan był fajny, a teraz jest wręcz superowy,…

dummy-img

Basia. Wielka Księga Przedszkolaka – Zosia Stanecka, Marianna Oklejak

Kasiamaj 17, 2020

Tytuł: Basia. Wielka księga przedszkolaka Autor: Zofia Stanecka Ilustracje: Marianna Oklejak Seria: Basia. Wydawnictwo: EGMONT POLSKA Data wydania: 15.04.2020 Ocena:…

Gra Planszowa. Terra

Gra Planszowa. Terra

Szkrabajekgru 28, 2021

Gra Planszowa. Terra „Terra” nie jest nową grą, natomiast nowa jest szata, w jakiej ją niedawno wydano. To gra planszowa,…