Pola mówi dobranoc – Irene Marienborg

Date
maj, 14, 2021

Pola mówi dobranoc – Irene Marienborg

Zasypianie kilkulatka to temat rzeka. Każdy rodzic wie, jak trudno czasem namówić swoją latorośl, by położyła się grzecznie spać. Wieczorne rytuały, wyciszenie i wspólnie czytana książka często pomagają dziecku zakończyć dzień. Na rynku wydawniczym od kilku lat obserwuje się wysyp książek ułatwiających rodzicom i dzieciom ten wieczorny rytuał. Także w serii „Pola mówi…” ukazała się pozycja wpisująca się w ten nurt. Autorka podeszła jednak do tematu po swojemu i w zabawny sposób opowiedziała o usypiającej Poli.

Mała bohaterka wspólnie z tatą wybrała się do sklepu po nowe łóżko dla dziewczynki. Tytułowa bohaterka wybrała największy model i zdecydowała , że zaraz po zakupach idzie spać. Najpierw jednak trzeba było łóżko złożyć, a potem umyć się i przebrać w piżamkę. I choć dziewczynka bardzo chciała spać na nowym zakupie, to nie mogła zasnąć. Zaczęła więc nocne wędrowanie w poszukiwaniu wygodnego legowiska. Zawędrowała do szopki na narzędzia do swojego starego łóżeczka, zajrzała do psiej budy, spotkała się z nietoperzami, a nawet utopiła swoją maskotkę w akwarium. Długo by pewnie się męczyła z zasypianiem, gdyby na pomoc nie przyszedł tata i nie znalazł sposobu na nowe łóżko.

Książka napisana jest prostym, zrozumiałym dla dwulatka językiem. Ma barwne, wyraziste ilustracje, które łatwo z dzieckiem opowiedzieć. Historia Poli jest bliska doświadczeniom malucha, który każdego dnia poznaje świat i chce dowiedzieć się czegoś nowego, a na dodatek często zmienia zdanie. Raz jest małym dzieckiem, a raz dużym w zależności, co chce osiągnąć. Mnie w tej serii ujmuje także fakt, że opiekę nad Polą sprawują oboje rodzice oraz dziadkowie. W „Pola mówi DOBRANOC” to tata towarzyszy dziewczynce zarówno w sklepie, w pokoju w trakcie składania łóżka, jak i w nocy, gdy zmęczone dziecko włóczy się po domu. Wreszcie układa Polę do snu.

Seria „Pola mówi…” przeznaczona jest dla bardzo młodego czytelnika w wieku 2+ , w przypadku młodszych dzieci, problemem mogą być miękkie kartki.

Anna Kruczkowska


Autor: Irene Marienborg
Tłumaczenie: Katarzyna Kolasińska
Ilustrator: w przypadku książek dla dzieci Irene Marienborg
Tytuł:Pola mówi DOBRANOC
Tytuł oryginalny: NATTA! SIER NORA
Seria i nr tomu: Pola mówi
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: 1
Data wydania: 2021-03-31
Kategoria: dla dzieci (2+)
ISBN:978-83-8008-920-4
Liczba stron: 36


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Niesforne Ziarenko. Smaczna Banda i emocje

Niesforne Ziarenko. Smaczna Banda i emocje

Martalut 25, 2023

Ludzie składają się w 70 procentach z wody i w 100 procentach z emocji, które często mają ogromną wagę i…

300 książek o polityce dla bibliotek!

300 książek o polityce dla bibliotek!

Kasiawrz 27, 2023

300 książek o polityce dla młodych czytelników dla 150 bibliotek w prezencie od Wydawnictwa Insignis. I kto tu rządzi? to…

Minecraft. Ostatnie starcie – Nick Eliopulos

Minecraft. Ostatnie starcie – Nick Eliopulos

Martalut 18, 2021

  Minecraft. Ostatnie starcie – Nick Eliopulos Świat oszalał na punkcie sześciennych kostek, z których da się stworzyć niemalże wszystko.…

dummy-img

Disney i Pixar. Mapy i Labirynty. Wielka Księga Zabaw

Kasiacze 17, 2020

Uwielbiam labirynty! Kocham je od dziecka miłością wielką, kupowałam gazety tylko dla nich. Teraz mogę rozpalić miłość do nich u…

Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado – Zofia Stanecka

Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado – Zofia Stanecka

Bujaczeklis 17, 2023

Wiadomo, że posiadanie zwierzaka w domu, to nie tylko radość i dobra zabawa. To przede wszystkim odpowiedzialność i świadomość, że…