Natka i niesforny elf – Ruth Quayle

Date
gru, 14, 2021

Natka i niesforny elf – Ruth Quayle

Natka powraca w nowym tytule ze świątecznym akcentem. Książka zawiera trzy zabawne opowiadania, które byłyby idealne dla czytelników, którzy dopiero wkraczają w świat czytelnictw. Powodem jest niezwykle wyraźna i duża czcionka użyta w książce, co pomaga dzieciom w składaniu liter na początku ich drogi czytelniczej.

Historie są naprawdę różne. Pierwsza opowiada o tytułowym niesfornym elfie. To on jest winny każdego psikusa, często mającego być jednym z dobrych uczynków. Natka bowiem jest wielką entuzjastką świąt Bożego Narodzenia i chciałaby świąteczny klimat rozpalić w każdym, ale ma na to, powiedzmy, niekonwencjonalne metody. Do tego historia opowiada, że prezentem nie musi wprawdzie być coś nowego, ale musi on być raczej czymś, co samemu chciałoby się dostać, a nie jakimś śmieciem z własnej kolekcji choćby zabawek.

Drugie opowiadanie dotyczy zwykłego, nudnego dnia w szkole. Natka zdecydowanie nie lubi nudy, dlatego jakiekolwiek zmieniające monotonię zdarzenie jest przyjmowane przez nią z uśmiechem. Oczywiście czasem potrzeba pomocy w zdobyciu się na taki uśmiech – ot, choćby upadek może być urozmaiceniem, ale tylko pielęgniarka i jej plasterki pomogą zmienić przykry incydent w ciekawą przygodę.

Trzecia historyjka jest skierowana do dzieci, które mają do czynienia np. z młodszym rodzeństwem. Pokazuje, że tak naprawdę to dorośli powinni się opiekować dziećmi, a nie rówieśnicy choćby Natki.

Natka jest tak naprawdę wcieleniem kilkulatka, który jest niesforny, szczery do bólu, ma duże poczucie niesprawiedliwości, lekko pokręcone poczucie dobra i zła oraz spore pokłady niecierpliwości. Ale wszystko z najlepszymi intencjami i największym sercem. Dużym plusem są ilustracje Julii Christians, którym mamy dużo. Dzieci uwielbiają takie przerwy na oddech, więc będą zadowolone. To książeczka dla każdego powyżej czwartego-piątego roku życia, który lubi się śmiać i chce osiągnąć jeszcze więcej świątecznego klimatu.

Monika Kilijańska


Autor: Ruth Quayle
Tłumaczenie: Anna Błasiak
Ilustrator: Julia Christians
Tytuł: Natka i niesforny elf
Tytuł oryginalny: Magnificent Mabel and the Christmas Elf
Seria i nr tomu: tom 3
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: 1
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: książka dla dzieci, opowiadania
ISBN: 9788328091382
Liczba stron: 128


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

KONKURS – POPISZ SIĘ TALENTEM 2020

Kasiakwi 8, 2020

Wydawnictwo Nowa Era ogłasza konkurs dla każdego, kto uwielbia pisać. Warto wziąć udział i spróbować swoich sił. Więcej informacji znajdziecie…

Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 3 – Joris Chamblain

Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 3 – Joris Chamblain

Szkrabajekpaź 26, 2022

Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 3 – Joris Chamblain Enola znów staje przed niezwykłym stworzeniem i znów spieszy z pomocą.…

Początek – Katarzyna Gacek

Początek – Katarzyna Gacek

Szkrabajeksty 25, 2021

Początek – Katarzyna Gacek W trzech różnych szkołach uczy się troje niezwykłych piątoklasistów: Julka, która nawet w lecie nosi rękawiczki,…

Czytam sobie. Poziom 1: Zagraj to, Fryderyku! / Wakacje Adelki

Czytam sobie. Poziom 1: Zagraj to, Fryderyku! / Wakacje Adelki

Martakwi 1, 2023

Czy da się namalować muzykę? Nauczyć się grać ot, tak? Podobno trzeba mieć talent i czuć muzykę całym sobą od…

Kształty. Już znam! – Magda Garguláková

Kształty. Już znam! – Magda Garguláková

Szkrabajekmar 3, 2022

Kształty. Już znam! – Magda Garguláková Lubię przerabiać edukacyjne książeczki z najmłodszymi odbiorcami. Dzieci są ciekawe świata, chłoną wiedzę jak…