Bing w ogrodzie. Książeczka z otwieranymi okienkami – Emma Drage

Bing w ogrodzie. Książeczka z otwieranymi okienkami – Emma Drage

Bing w ogrodzie. Książeczka z otwieranymi okienkami – Emma Drage

Bing i jego przyjaciele ponownie zapraszają nas do wzięcia udziału we wspaniałej przygodzie. Tym razem, będzie ona miała miejsce w ogrodzie. Otóż mały króliczek i jego przyjaciółka Sula oraz Flop, zajmą się szukaniem biedroneczek, co wcale nie jest takie proste. Będą musieli dokładnie przeszukać każdy kącik ogrodu, żeby znaleźć te urocze robaczki. Przeszukają wiele miejsc –  zerkną na to, co jest na drzewie i pod kamieniami; pod kwiatuszkami, krzaczkiem, a także pod konewką. Pomysłów tym maluchom nie brakuje, zatem szybko uporają się z zadaniem, a przy tym poznają świat ogrodu.

Dużym plusem książeczki są otwierane okienka. Dają one możliwość kreatywnego czytania i zachęcają malucha do interakcji. Otwierane okienka to świetna zabawa na dłuższy czas. Dzieci chętnie je odkrywają i mają przy tym wesołą zabawę. Te okienka to też pomoc przy czytaniu. Dzieci chętniej słuchają tekstu i biorą aktywny udział w zabawie. Twarde kartki i solidne wykonanie książki sprawia, że świetnie nadaje się ona dla dzieci koło 2 roku życia, a jeśli są państwo pewni, że wasze dziecko nie wytarga okienek, może być i dla młodszych.

Ta książeczka łączy też w sobie elementy poznawania świata. Dzieci, razem z Bingiem i jego przyjaciółmi, poznają najbliższą ich okolicę; mieszkańców – tych mniejszych i tych większych. Spotkają na swojej drodze gołębia, motylka, ślimaka, żabkę, ale też różnego rodzaju sprzęty, które można znaleźć w ogrodzie i służą do jego pielęgnacji jak konewka czy grabki. Pozwala to dzieciom nauczyć się nowych rzeczy.

Bing to seria, któa cieszy się ogromna popularnością wśród dzieci. Z animowaną wersją się nie zapoznałam, ale moje dzieci kochają książkową wersję przygód tego małego króliczka. Mogą się z nim identyfikować, poczuć jego emocje. Przygody Binga i to wszystko, z czym się zmaga, to tak naprawdę świat małego dziecka. Świat, którego on musi się naczyć, a bohaterowie tej bajki mu w tym pomagają. Ta książeczka jest radosna, przedstawiono w niej poszukiwania biedronek, ma funkcę zabawy (chociaż znajdą się w niej elementy edukacyjne). Inne części to historie z życia Binga i można z nich naprawdę wiele wyciągnąć. Skłaniają do rozmowy z dzieckiem, a każda przygoda zawiera morał, który małe dziecko zrozumie. Dzięki Bingowi, maluchy uczą się nazywać swoje uczucia i emocje, oraz radzić sobie z nimi. To też świetna książka dla rodziców, ponieważ znajduje się tam wiele inspiracji na temat wyjścia z trudnych sytuacji związanych z naszymi dziećmi.

Karolina Guzik


Autor: Emma Drage

Tytuł: Bing w ogrodzie. Książka z otwieranymi okienkami

Wydawnictwo:  Harper Collins Kids

Data wydania:2019

 Kategoria:  dla dzieci

ISBN: 9788327651470

Liczba stron: 12

★★★★★★★✩✩✩


Dodaj komentarz

Close Menu