Święta Hani i Stasia

Krok po kroku: Święta Hani i Stasia – Patrycja Wojtkowicka-Skóra

Date
lis, 24, 2023
Comments
Możliwość komentowania Krok po kroku: Święta Hani i Stasia – Patrycja Wojtkowicka-Skóra została wyłączona

Przedświąteczny okres, szczególnie dla dzieci, to czas pełen nieodkrytych tajemnic i magii. Razem z dziećmi warto zagłębiać się w atmosferę świąt, wprowadzając je w piękny świat tradycji. Nowa odsłona serii „Krok po kroku: Święta Hani i Stasia” zaprasza na niezwykłą podróż przez magiczne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Ta książka nie tylko przynosi uśmiech na twarzach, ale również tworzy niezapomniane chwile, ukazując, jak święta stają się wyjątkowym czasem także dla najmłodszych. Dołącz do nas i odkryj, jak ta fascynująca książka staje się magicznym przewodnikiem, prowadząc maluchy ku niezwykłym doświadczeniom związanym z magią Świąt Bożego Narodzenia.

„Krok po kroku: Święta Hani i Stasia”

W najnowszej części serii, Hania i Staś, pełni entuzjazmu, zaczynają przygotowania do magicznych Świąt Bożego Narodzenia. Wraz z nimi odkrywamy urok świątecznych tradycji. Rodzeństwo, wspierane przez rodziców, wyrusza na malowniczy jarmark świąteczny, gdzie tętnią życiem stragany pełne kolorowych ozdób, aromatycznych pierników i choinkowych ozdób. W domu Hania i Staś wraz z rodziną w radosnym nastroju ubierają choinkę, tworząc z niej świąteczne arcydzieło. Razem wyrabiają ozdoby, pieką pierniki, a zapach korzennych przypraw wypełnia ich dom. W trakcie tych czynności dzieci uczą się nie tylko o tradycjach związanych ze świętami, ale także o wartości wspólnego spędzania czasu z bliskimi.

Przygody nie kończą się na przygotowaniach – święta niosą ze sobą kolejne magiczne chwile. Bohaterowie biorą udział w tradycyjnym kolędowaniu, gdzie dźwięki świątecznych pieśni tworzą ciepłą atmosferę. W końcu przychodzi czas na to, na co dzieci czekają najbardziej, czyli otwieranie prezentów, a okienka w książce pozwalają maluchom podejrzeć jakie prezenty dostał każdy członek rodziny. Nie brakuje również zimowej zabawy. Hania i Staś wskakują na łyżwy, bawią się na śniegu, lepią bałwana, a ich uśmiechy i radość są jak najpiękniejszy świąteczny prezent.

Cała fabuła skupia się na ciepłych, rodzinnych chwilach, ucząc dzieci o znaczeniu tradycji, wspólnego spędzania czasu z najbliższymi oraz radości płynącej z dzielenia się z innymi. „Krok po kroku: Święta Hani i Stasia” to nie tylko opowieść o świętach, ale także przepiękna historia o miłości, wspólnocie i magii rodzinnych chwil.

Wyjątkowa książeczka edukacyjna dla dzieci

Książka wprowadza najmłodszych czytelników w świat tradycji świątecznych, ucząc ich o charakterystycznych elementach Bożego Narodzenia. Przez fabułę dzieci dowiadują się, jakie czynności towarzyszą tym wyjątkowym świętom, jednocześnie rozwijając swoją wiedzę o zwyczajach i tradycjach. Całość książki jest ładnie zilustrowana, co dodatkowo wzbogaca czytelnicze doświadczenie. Ilustracje są barwne i pełne szczegółów, co przyciąga uwagę dzieci i sprawia, że historia staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Książka zawiera okienka i wyszukiwanki na każdej stronie, co stanowi niezwykłe urozmaicenie dla maluchów. Okienka umożliwiają dzieciom zaglądanie za kulisy opowieści, odkrywanie ukrytych elementów i uczestniczenie w przygodach Hani i Stasia. To interaktywne podejście sprawia, że czytanie staje się fascynującym doświadczeniem.

Recenzja książki „Krok po kroku: Święta Hani i Stasia”

Najnowsza pozycja z serii „Krok po kroku” to idealna lektura dla najmłodszych dzieci, która nie tylko wprowadza je w świat świątecznych tradycji, ale także zapewnia element zabawy i interakcji. „Święta Hani i Stasia” oferują piękne ilustracje, okienka, które kuszą do odkrywania, i edukacyjne walory, sprawiając, że jest to doskonały prezent dla dzieci, szczególnie w okresie świątecznym. To wyjątkowa książka, która dostarcza najmłodszym radości z czytania i wzbudza ciekawości świata. Piękna, interaktywna i wartościowa. Gorąco polecam!

Adrianna Andrzejewska


Autor: Patrycja Wojtkowicka-Skóra
Ilustracje: Agnieszka Matz
Tytuł: Krok po kroku: Święta Hani i Stasia
Seria: Krok po kroku
Data wydania: 2023-11-08
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: 1
Gatunek: książki dla dzieci
ISBN: 9788383186658
Liczba stron: 14


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Atlas zjaw i potworów z całego świata – Federica Magrin

Atlas zjaw i potworów z całego świata – Federica Magrin

Bujaczeklis 1, 2021

Atlas zjaw i potworów z całego świata – Federica Magrin Zjawy, mary i duchy. W zależności od kultur i historii…

Kubuś i Przyjeciele – książki, które łączą pokolenia

Kubuś i Przyjeciele – książki, które łączą pokolenia

Szkrabajeksie 17, 2020

Dzieci nie czytają, nie lubią bajek, nie mają zainteresowań. Znacie to? Mamy dla Was rozwiązanie, a jest nim Kubuś i…

Wesoły Ryjek i zima – Wojciech Widłak

Wesoły Ryjek i zima – Wojciech Widłak

Kasiagru 3, 2020

Zima to zachwycająca pora roku, która daje dzieciom ogrom możliwości do zabawy. Maluchom nie przeszkadza mróz i ziąb. Ja uwielbiam…

Pierwszaki z kosmosu – Rafał Witek, Dominika Kluźniak

Pierwszaki z kosmosu – Rafał Witek, Dominika Kluźniak

Szkrabajeklis 9, 2020

Pierwszaki z kosmosu – Rafał Witek, Dominika Kluźniak Toto i Titi chodzą do pierwszej klasy. Nie byłoby w tym nic…

Zapowiedź: Po prostu magia

Zapowiedź: Po prostu magia

Szkrabajekmaj 8, 2024

Opowieść o dwójce dzieci mających magiczne zdolności. Lina i Kal mieszkają w kraju, gdzie dziewczynki obdarzone magicznym talentem zostają wiedźmami…