Kicia Kocia i zima – Anita Głowińska

Date
gru, 11, 2020

Kicia Kocia i zima – Anita Głowińska

Kicia Kocia to seria, którą darzę dość sporą sympatią, tak samo jak mój syn. I nie tylko on – książeczki pani Anity Głowińskiej zbierają dość spore grono fanów. Czy jest w tym coś dziwnego? Nie.  Te książeczki są proste i przyjemne, a w dodatku przekazują pewien walor edukacyjny. Kicia Kocia jak nikt uczy tolerancji. Ja swoją przygodę z książeczkami autorki zaczynałam od serii dla najmłodszych czytelników, w której nasza bohaterka pojawia się ze swoim braciszkiem, Nunusiem. Jednak teraz powoli zbieramy kolejne książeczki, a czy jest lepszy czas na czytanie zimowej Kici Koci niż grudzień?

Kicia Kocia wstaje rano i za oknem widzi śnieg. Mama zgadza się, aby poszły na sanki. Mała bohaterka musi się ciepło ubrać, bo na dworze jest baaardzo zimno. Gdy dociera na miejsce, spotyka Packa i Adelkę, swoich przyjaciół i z nimi świetnie się bawi. Gdy przychodzi pora powrotu do domu, maluchy nie chcę przerywać zabawy, ale w końcu zadowolone, wracają do domu, każde ze swoją mamą.

Uważam, że Kicia Kocia ma duży walor edukacyjny – to ciekawe książeczki, które w jakiś sposób opisują dzieciom świat. W tej części mali czytelnicy obserwują, jak bohaterka wraz z przyjaciółmi, świetnie bawi się na śniegu. Autorka dokładnie skupiła się również na tym, że Kicia Kocia musi się ciepło ubrać, aby nie zmarznąć na dworze. To pomoże przekonać te maluchy, które nie przepadają za nakładaniem na siebie kilku warstw odzieży. Bo skoro Kicia Kocia się ubiera, to dlaczego nie oni?

Doceniam prostotę tekstu – zdanie nie są skomplikowane, lekkie i dobrze się je czyta. Starsze dzieci bez problemu mogą uczyć się samodzielnego czytania. Mój prawie trzylatek nie ma problemu z tym, żeby się skupić na akcji książeczki i odpowiednio żywo ją przeżywać, a także czerpać inspiracje do samodzielnych zabaw. Wiem, że niektórzy rodzice mają problem z ilustracjami… Cóż, nie są one przepiękne, ale dzieci nie mają z nimi problemu. Dzieciom się podobają i są już charakterystyczne, bo seria książeczek o Kici Koci polecana jest wszędzie i w dużej ilości.


Autor: Anita Głowińska

Ilustrator: Anita Głowińska

Tytuł: Kicia Kocia. Zima

Seria i nr tomu: Kicia Kocia (XX)

Wydawnictwo:  Media Rodzina

Wydanie: I

Data wydania: 2019-05-10

Kategoria: książka dla dzieci

ISBN: 9788380082809

Liczba stron: 24

★★★★★★


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Po co jest nocnik?- Katie Daynes

Po co jest nocnik?- Katie Daynes

Kasiawrz 23, 2020

Każdy rodzic, który chociaż raz stanął przed problemem odpieluchowania, wie, jaki to ciężki orzech do zgryzienia. Nie wszystkie maluchy od…

Opowieść wigilijna, czyli kolęda prozą – Charles Dickens, Lisa Aisato

Opowieść wigilijna, czyli kolęda prozą – Charles Dickens, Lisa Aisato

Szkrabajeklis 8, 2023

Ebenezer Scrooge nienawidzi świąt. Wiemy to my, wiedzieli to nasi rodzice, wiedzą to pewnie również nasze dzieci. Ta historia jest…

Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck

Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck

Szkrabajekpaź 12, 2021

    Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck „Narodziny Złosadnika” Matta Forbecka to kolejny tom z serii Minecraft wydawanej przez wydawnictwo…

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland

Szkrabajeklis 14, 2020

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland “Czasami trudno jest stawić czoło przykrym myślom i trzeba na to wielkiej…

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Kasialip 12, 2021

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim…