Makaron

Makaron. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

Date
sty, 22, 2023
Comments
Możliwość komentowania Makaron. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem! została wyłączona

Jedzenie jest jedną z pierwszych funkcji, jakie opanowuje człowiek. Podróż przez niezwykłe konsystencje, smaki i kolory jest jedną z najbarwniejszych przygód w życiu każdego człowieka. Od mleka mamy po wspaniałości z wielu światowych kuchni. To magiczny świat, który smakujemy całe życie. Niezwykle barwny, wielosmakowy i czasem ciężko strawny. Niczym makaron albo prowadzi nas prosto do celu, albo delikatnie zakręci w ciekawą spiralkę. Skąd się właściwie bierze? Czemu ma tyle rodzajów i kolorów? Kto go wymyślił? To tylko część pytań, które zrodzić się mogą w małych umysłach i postawić rodzica przed trudną podróżą w głąb świata makaronów.

Makaron

Akademia mądrego dziecka już nas przekonała do swojej serii Wiem, co jem. Nic więc dziwnego, że o to kolejne części trafiają w nasze ręce i to idealnie w dzień spaghetti. Mali odkrywcy wybiorą się w książkową przygodę pełną wiedzy o makaronie. Od pierwszych wzmianek o tym przysmaku, przez proces jego powstawania oraz rodzaje, jakie spotkać możemy na półkach sklepowych. Pełne zaskakujących ciekawostek spisanych lekkim i prostym, przez co przyjaznym dla docelowego czytelnika piórem, wciągają małych kucharzy w świat smaku, koloru i wiedzy. Ta ostatnia jest obszerna i łączy w sobie elementy wielu dziedzin. Z czego powstaje makaron? Gdzie odnaleziono najstarszy przepis na jego wykonanie? Dzieci dowiedzą się, jak przebiega proces powstawania makaronu, w którym kraju zjada się go najwięcej i co musimy do niego dodać, by zmienić jego kolor. To świetna zabawa i spora dawka wiedzy podana z sosem i przyprawami.

Wśród ilustracji

Kolejny raz prostą i zarazem pełną głębi kreską Nicolas Gouny zaprasza nas do świata wiedzy i ciekawostek kulinarnych. Jego ilustracje stanowią mocne tło dla tekstu Tredeza. Idealnie się dopełniają i tworzą ciekawą formę. Twarda oprawa i mocne strony zapełnione informacjami o makaronie oraz przepięknymi obrazami, które swoją formą przemówią do czytelnika w każdym wieku. Każde dziecko pokocha makaron, w który delikatną i barwną kreską tchnięto życie i szczyptę humoru. Całość urzeka pojedynczymi nitkami makaronu i pełnymi daniami, które można z nich stworzyć, dodając krople oliwy i sporo parmezanu.

Wśród ciekawostek

Makaron towarzyszy nam od najmłodszych lat, w wielu formach smakowych. Od zupy mlecznej, przez ciągnące się spaghetti aż po niedzielny rosołek, którego nikt nie wyobraża sobie bez cienkich niteczek żółciutkiego makaronu. Choć nie rośnie na drzewach czy plantacjach zalewowych jak choćby ryż, produkcja makaronu jest ciekawa i pracochłonna. Dzięki tej książce dzieci mogą dowiedzieć się, dlaczego warto dbać o środowisko i uprawę pszenicy, a także jak ważne jest samo jedzenie makaronu. To kolejna trafiona przygoda w świecie książek i serii Wiem co jem, która bawi, uczy i zaskakuje nawet dorosłych czytelników.

Podsumowanie

Makaron to kolejna udana publikacja pod szyldem Akademii mądrego dziecka. Wspomaga rozwój maluchów i dostarcza im wiedze, która nie tylko zamknie nas w kuchni, ale i zabierze w podróż po wielu krajach i polach, od których zaczyna się makaronowa przygoda. Przepiękna forma, niesamowita treść i jak zawsze dopasowana i zachwycająca szata graficzna. Dla nas makaron nie jest już tajemnicą. A wy? Jesteście gotowi sprawdzić, gdzie zaczyna i gdzie kończy się nitka waszego spaghetti? Nauka nigdy nie była tak ciekawa, pełna barw i kształtów.

 

 


Autor: Emmanuel Tredez

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Ilustrator: Nicolas Gouny

Tytuł: Makaron

Tytuł oryginalny: Les Pâtes

Seria i nr tomu: Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

Wydawnictwo: Harper Kids 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2023-01-25

Kategoria: przedszkolak 3+, o jedzeniu 

ISBN:9788327672896

Liczba stron: 40


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

Wojny z mikrobami – Gill Arbuthnott

Wojny z mikrobami – Gill Arbuthnott

Martalut 23, 2024

Od zarania dziejów człowiek boi się tego, co nieznane i niewidoczne. Jeśli czegoś nie widać, a działa na każdy nasz…

My Little Pony. Witaj w Equestrii. Książka z magnesami

My Little Pony. Witaj w Equestrii. Książka z magnesami

Martawrz 2, 2022

My Little Pony. Witaj w Equestrii. Książka z magnesami Gdy za oknem szaro i ponuro, a jesień zbliża się wielkimi…

dummy-img

KOMIKS – HILDA I NOCNY OLBRZYM

Szkrabajekmaj 7, 2020

Komiksy dla dzieci powinnam mieć dawno za sobą, ale obok Hildy i nocnego olbrzyma nie da się przejść obojętnie. Tak było i…

Minecraft. Tryb czytania. Górskie wyzwanie/Moby w świecie podstawowym

Minecraft. Tryb czytania. Górskie wyzwanie/Moby w świecie podstawowym

Martakwi 8, 2022

Już wielokrotnie czytaliście drodzy rodzice, jak ważne jest podejście waszego dziecka do nauki, ale i wasza postawa, która jest podstawą…

321 intrygujących faktów o zwierzętach – Mathilda Masters

321 intrygujących faktów o zwierzętach – Mathilda Masters

Kasiapaź 27, 2020

321 intrygujących faktów o zwierzętach – Mathilda Masters Świat zwierząt kryje w sobie wiele tajemnic i niespodzianek, które wciąż odkrywamy.…