Skandar i złodziej jednorożców-A.F. Steadman

Date
kwi, 11, 2023
Comments
Możliwość komentowania Skandar i złodziej jednorożców-A.F. Steadman została wyłączona

Znacie to uczucie, gdy ze wszystkich sił marzymy o jednej rzeczy. Tylko ona się dla nas liczy i potrafi nam dać szczęście. Każdego dnia dążymy do tego, by marzenia spełniły się jak najszybciej, często poświęcając na to mnóstwo czasu i energii. Nagle nasz sen może się spełnić, a my na wyciągnięcie ręki mamy świat, którego chcemy być częścią. Czy wystarczy nam odwagi, gdy na ostatniej prostej rozpraszająca się mgła odkryje coś zupełnie innego?

Skandar i złodziej jednorożców

Jednorożce od zawsze kojarzą się z mitycznymi zwierzętami i tęczą. Te zwierzęta to spokój, dostojność i magia oraz czystość. Są ucieleśnieniem przyjemnych snów, jednak nie w świecie Skandara. W jego świecie jednorożce są niebezpiecznymi bestiami, które ukorzą się pod wolą nielicznych zwanych jeźdźcami. Chłopiec niemalże całe swoje trzynastoletnie życie poświęcił na dążenie do celu. Chciał zostać jeźdźcem jak jego mama. Bycie przy narodzinach jednorożca miało dać mu tę szansę. Tak trafił na wyspę, jednak dość szybko Skandar zrozumiał, że nie tylko samo trafienie do grona nielicznych i epickie potyczki mogą być niebezpieczne, a wiele rzeczy należy zachować dla siebie. Komplikacjom nie będzie końca. Pojawi się mroczny wróg, który ukradnie najpotężniejszego jednorożca. To, co było niebezpieczne, stanie się mroczne i nieprzewidywalne. Czy Skandar da radę przywrócić spokój na wyspie i spełnić swoje marzenie?

Wśród bohaterów

 

Każdy, kto przeczyta tytuł książki, swoje pierwsze myśli skieruje do puchatych, tęczowych maskotek i postaci z wielu bajek. Skandar i złodziej jednorożców dość szybko zmieni wam obraz tych zwierząt, które do tej pory uchodziły za łagodne i czyste. W świecie Skandara są niczym czysta, niczym nieokiełznana energia, nad którą zapanować może tylko wybraniec, który zbuduje ze zwierzęciem odpowiednio silną więź. Mrok, niebezpieczeństwo i głęboko skrywane tajemnice oraz morze niespełnionych ambicji. To wstęp do przygody, która zaskakuje zwrotami akcji i genialną kreacją postaci.

Autorce udało się stworzyć świat niezwykle intrygujący, mroczny i fascynujący. Przygoda wciąga nas niespodziewanie. Bez problemu zakochujemy się w miejscach i postaciach. Skandar od pierwszych stron urzeka nas wolą walki o marzenia, a im dalej w las, tym więcej jego cech nam imponuje. Chłopiec będzie musiał mierzyć się z przeciwnościami losu, tajemnicami i przeszłością swojej rodziny. A to wszystko w tle walki o najmocniejszą przyjaźń daną człowiekowi. Więź ze zwierzęciem stanie się jego siłą, ale czy odkryje jej pełnie możliwości.

Wśród debiutów

Skandar i złodziej jednorożców to debiut autorki, jednak nie czuć tu niepewności nowicjusza. Świat wykreowany jest z niesamowitą dbałością o szczegóły. Fabuła skupia uwagę na długie godziny, a lekka forma przekona do czytania każdego marudera. Mnóstwo tu tajemnic, mroku i podniebnych potyczek. To niezwykle oryginalna powieść, która dopiero się rozkręca, a czytelnik wciąż będzie prosił o więcej. Szczypta humoru, kilka okruchów magii żywiołów, odważny i niezwykle realny bohater oraz tajemnice otulające jakże fantastyczną wyspę. Tu nic nie może pójść nie tak. Poza fantastycznym sznytem to również historia pełna miłości, przyjaźni i odnajdywania w sobie siły.
Skandar i złodziej jednorożców to wrota do świata, w którym te zwierzęta odgrywają zgoła inną rolę. Jednak poza złośliwością i żywiołem we krwi potrafią pocieszyć i dać ukojenie. Tam, gdzie zaczynają się podniebne wyścigi, pradawne tajemnice i walka z mrokiem nie może zabraknąć miłośników fantastyki. Ta została podana tak smacznie, że skusi nawet młodszego czytelnika. Kto wie, może to od tej opowieści twoje dziecko polubi się z literaturą fantastyczną.

 

Ocena: 

Autor: A.F. Steadman
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła 
Tytuł: Skandar i złodziej jednorożców
Tytuł oryginalny: Skandar and the Unicorn Thief
Seria i nr tomu: Skandar (tom 1)
Wydawnictwo: Poradnia K
Wydanie: pierwsze 
Data wydania: 2022-04-27
Kategoria: Fantastyka młodzieżowa 
ISBN:9788366555907
Liczba stron: 408

Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

Inspektor Parma i Spisek Żywnościowy – Christoper Siemieński

Inspektor Parma i Spisek Żywnościowy – Christoper Siemieński

Szkrabajeksie 18, 2020

Każdego roku produkujemy coraz więcej śmieci, a jedną z przyczyn tego stanu, jest spożywanie wysokoprzetworzonej żywności. W naszym menu zamiast…

3 bajeczki przed snem. My Little Pony

3 bajeczki przed snem. My Little Pony

Kasialut 5, 2023

„3 bajeczki przed snem”, to seria, którą uwielbia zarówno moja córka (prawie 5 lat), jak i ja. Córce podobają się…

Mała wielka stopa

Mała wielka stopa

Szkrabajekcze 17, 2022

Moi członkowie rodziny mają odmienne gusta filmowe i ciężko wybrać film na wspólny seans, dlatego rozwiązań na sympatyczne wspólne spędzenie…

Zapowiedź: Dziwo

Zapowiedź: Dziwo

Kasiamar 1, 2023

Ujmująca opowieść o tym, że warto być sobą, a to, że się różnimy, czyni świat piękniejszym. Świnka morska w stroju…

Feluś i Gucio poznają emocje – Katarzyna Kozłowska

Feluś i Gucio poznają emocje – Katarzyna Kozłowska

Kasiapaź 29, 2020

Feluś i Gucio poznają emocje – Katarzyna Kozłowska Niejednokrotnie pisałam, że dorośli nie potrafią poradzić sobie z emocjami, a co…