Kot-o-ciaki. Złota Księga Bajek – Opracowanie zbiorowe

Kot-o-ciaki. Złota Księga Bajek – Opracowanie zbiorowe

Kot-o-ciaki. Złota Księga Bajek – Opracowanie zbiorowe

Kim są Kotociaki? To wesoła rodzina, w której skład wchodzą: Mamusia i Tatuś, zawsze bardzo zajęci, ale czas dla swoich dzieci znajdą zawsze. Uwielbiają sztukę i często oglądają różne albumy z obrazami. Babcia – kto nie kocha babci! Nancia Kotociaków jest bardzo ostrożna i pozwala się bawić swoim wnukom tylko w bezpieczne zabawy. Mimo że w dzieciństwie babcia była prawdziwą łobuziarą – chodziła po drzewach i strzelała z łuku! I pora na wesołą trójkę. Budyń jest najstarszy z całego rodzeństwa. Boi się latać samolotem, ale za to kocha jeść i grać w szachy. I rzecz jasna kocha książki, o detektywach! Krakers jest środkowym Kotociakiem. To prawdziwe “żywe sreberko”, które lubi wpadać w tarapaty. Wszędzie go pełno i ciągle wymyśla nowe wyzwania. Lubi sport. I najmłodsza i najsłodsza Pianka. Jest BARDZO rozsądną kotką. Chyba najrozsądniejszą z całego rodzeństwa 😉 Kocha przygody i zawsze znajdzie rozwiązanie – na każdy problem!

No to już chyba wiecie, że z tą rodzinką nie będziemy się nudzić!

Opowiadania, które zawiera książka, są napisane na podstawie odcinków o tej szalonej rodzince. Bajki można oglądać na platformie Netflix. Jest to rosyjski serial animowany dla przedszkolaków i cieszy się naprawdę dużą popularnością.

W tej książce przeczytamy o wyczekiwanym nowym telewizorze, o tym, że warto mieć oddanych przyjaciół, o urodzinach tatusia i najlepszym prezencie, o podróży w kosmos i leniwej niedzieli. I jeszcze większej liczbie przygód rodziny Kotociaków. To co chciałabym tutaj zaznaczyć to fakt, że każda z tych historii stanowi naprawdę fantastyczny pretekst do rozmowy dziećmi. Na przeróżne tematy, co dzisiaj jest niezwykle ważne. Oczywiście każdą historię można po prostu zakończyć, ale myślę, że czasem warto poczekać z zakończeniem i zadać dziecku parę pytań. Takie historie niezwykłe otwierają dzieci i mają one podczas czytania z osobami, którym ufają, niezwykłą łatwość w wypowiadaniu tego, co czują. Nie muszą to być zawsze bardzo poważne rozmowy, ale historie zawarte w tej książce mogą pomóc nam dowiedzieć się, co dziecko myśli na wiele tematów, niekoniecznie tych poważnych, czasem i tych błahych.

Karolina Guzik


Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Kot-o-ciaki. Złota księga bajek.

Wydawnictwo: Harper Kids

Wydanie: I

Data wydania: 14.10.2020

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN:  9788328147188

Liczba stron: 317

★★★★★★★✩✩✩


Dodaj komentarz

Close Menu