W gospodarstwie. Akademia Mądrego Dziecka. Kolorowy świat – Marion Billet

W gospodarstwie. Akademia Mądrego Dziecka. Kolorowy świat – Marion Billet

W gospodarstwie. Akademia Mądrego Dziecka. Kolorowy świat – Marion Billet

Zapraszamy dzieci, do pięknego i kolorowego świata gospodarstwa. Na kartach tej książeczki, maluchy będą mogły poznać zwierzęta zamieszkujące farmę, pomóc rolnikowi w pracy i dowiedzieć się kilku ciekawostek z życia gospodarstwa.

W tej części książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka razem z najmłodszymi wybieramy się w podróż po gospodarstwie. Ale ale, nie będziemy „tylko” czytać. Na każdej stronie czeka na nas zadanie. Zatem oprócz konkretnej dawki wiedzy, oczywiście przystępnej dla maluszka, będziemy musieli wykonać kawałeczek pracy. No ale po kolei. Na początku odwiedzamy kurnik. Oprócz kury, kaczek, czy indyka, możemy zobaczyć również króliki. Jesteśmy też świadkami wykluwania się kurczątka, ale tutaj też jest nasze pierwsze zadanie – musimy mu pomóc się przebić! Dalej odwiedzamy krowy, chyba jedne z ulubionych zwierząt dzieci i pomagamy napełnić poidło, żeby krowa i jej cielaczek mogli się napić. Uf! Ciężka ta praca na gospodarstwie, ale to jeszcze nie koniec. Teraz idziemy do obory, gdzie zbliża się pora karmienia małych prosiątek, ale kilka z nich gdzieś się schowało i trzeba je znaleźć. Chodźmy dalej – koniki czekają, żeby je zobaczy. A tuż za rogiem, przepiękne baranki, które również czekają na naszą pomoc! Uf! Już wracamy. Wraca też rolnik. A my wspólnie z dziećmi i przypominamy sobie odgłosy wszystkich spotkanych po drodze zwierząt. Do roboty!

Ta książeczka to naprawdę świetna zabawa dla całej rodziny. Razem możemy nie tylko dużo się nauczyć (przyjemnie, w miłej atmosferze, bez pośpiechu), o zwierzętach, życiu w gospodarstwie, ale też wspólnie kreatywnie spędzić czas. Każde okienko otwiera przed nami kolejne możliwości czytania i poznawania tej pozycji.

Proszę mi uwierzyć, sprawdzone na własnych dzieciach, że po pewnym czasie, najmłodsi sami biorą książeczkę i poznają ją na swój własny, uroczy sposób. Kolory, ilustrację, no nie sposób się do niej oderwać.

Karolina Guzik

W przedszkolu


Autor: Marion Billet

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Ilustrator: Marion Billet

Tytuł: W gospodarstwie. Akademia mądrego dziecka. Kolorowy świat

Seria i nr tomu: Akademia Mądrego Dziecka. Kolorowy Świat.

Wydawnictwo: EGMONT

Wydanie: I

Data wydania: 2.09.2020

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788328146402

Liczba stron: 10

★★★★★★★


Dodaj komentarz

Close Menu