Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 5

Date
maj, 27, 2022

Czarodziejki W.I.T.C.H. trzymają się zawsze razem, zarówno w naszym świecie, jak i w Kondrakarze. Oto kolejny zbiorczy tom przygód jednych z najsławniejszych komiksowych postaci, w którym nie wszystko idzie zgodnie z tą zasadą.

Szata graficzna

Egmont po raz piąty oddaje w nasze ręce zbiorcze wydanie przygód piątki dziewcząt, którym zawierzyła Wyrocznia. Wydanie piękne, w twardej oprawie, z błyszczącymi, przykuwającymi wzrok elementami na okładce zaprasza dawne miłośniczki czarodziejek, jak i nowe, które dopiero wchodzą w ich świat. Środek też zachwyca. Rysunki są proste, nienachalne, nawet tła są bardziej wyblakłe, by zwrócić jeszcze większą uwagę na pierwsze plan, na postacie i emocje rysujące się na ich twarzach. To właśnie za te mocne, wyraziste komiks ten cieszył się tak ogromną popularnością.

Przygody czarodziejek

Jednak nie tylko za stronę estetyczną ten komiks jest wart polecenia. Owszem, przyjemniej się czyta, jak całość jest ładnie wydana, ale przy piątym tomie, który zbiera w sobie kilka opowieści i naprawdę zajmuje sporo miejsca na półce, wymaga się czegoś więcej. I tym razem W.I.T.C.H nie zawodzą. Przychodzą do czytelnika z zabawnymi momentami, ale też z refleksją. Źle się dzieje między wyrocznią a Taranee. Pewne przemilczane kwestie stają się przyczyną rozłamu i o ile w naszym świecie wszystko między dziewczynami jest w porządku, to w Kondrakarze już nie jest tak pięknie. Bo przecież czarodziejek musi być pięć. To przepiękna opowieść o tym, że nie trzeba kłamać, by kogoś zranić, przemilczenie pewnych spraw, nawet zdawać by się mogło pozytywnych, też może być postrzegane jako oszustwo i źle odebrane. Dziewczęta muszą się zmierzyć nie tylko z brakiem przyjaciółki i jej poczuciem bycia oszukaną, ale też z bardzo poważnym problemem w tamtym świecie. To zupełnie nowa sytuacja i dzięki temu ten tom jest jeszcze ciekawszy. Czyta się go jednym tchem, mimo jego objętości. Pomagają również humorystyczne wstawki z pobytu Orube w naszym świecie. Zapewniam, jest ciekawie. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że w naszym świecie dziewczyny też są rozdzielone. Część zostaje na miejscu, część jedzie na wymianę międzyszkolną. Jak się domyślacie, to też rodzi problemy.

Ponadczasowa historia

Przepiękny komiks o przyjaźni, kłamstwie, jedności i sile, który przypadnie do gustu nie tylko dziewczynom, choć to one są głównymi adresatkami tej serii. Tych, którzy czytali wcześniejsze części, nie trzeba zachęcać, tych, którzy dopiero zaczynają przygodę, zachęcam do sięgnięcia po poprzednie tomy. Co prawda połapiecie się, o co chodzi, ale szkoda odebrać sobie przyjemność z poznania wcześniejszych czterech części. My z niecierpliwością oczekujemy na kolejny tom, a wam szczerze mówimy, że ta seria jest idealna na prezent, choćby dla samego siebie.

Katarzyna Boroń


Scenariusz: Gulia Conti, Francesco Artibani, Bruno Enna, Paola Mulazzi
Rysunki: Federico Bertolucci, Daniela Vetro, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, Paolo Campinoti, Manuela Razzi
Tłumaczenie: Joanna Szabunio

Tytuł: Czarodziejki W.I.T.C.H.

Tytuł oryginału: W.I.T.C.H.

Seria i nr tomu: W.I.T.C.H. tom 5

Wydawnictwo: Egmont

Wydanie: I

Data wydania: 2022–05-18

Kategoria: komiks dla młodzieży, fantasy

ISBN: 9788328155107

Liczba stron: 324


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Olaf dostaje swoje 5 minut

Olaf dostaje swoje 5 minut

Bujaczekpaź 27, 2020

Chyba każdy z nas kojarzy bałwanka Olafa. Jestem pewna, że już samo imię wystarczy, by w wyobraźni ujrzeć tego pociesznego…

Montessori. Naucz mnie robić to samodzielnie

Montessori. Naucz mnie robić to samodzielnie

Szkrabajekpaź 10, 2020

Montessori – to magiczne słowo pada całkiem często na internetowych forach dla rodziców, natomiast na półkach sklepowych coraz więcej znajdziemy zabawek…

dummy-img

Ekorodzina – Magdalena Harnatkiewicz

Bujaczeklut 8, 2020

Lubimy oddychać czystym powietrzem, cieszyć się pięknem natury i obserwować przemijające pory roku. Zielona trawa latem i biały śnieg w…

Niespodzianka dla fanów Kici Koci!

Niespodzianka dla fanów Kici Koci!

Kasiapaź 21, 2020

Mamy tutaj fanów Kici Koci? Jeżeli tak, to ucieszycie się, że maskotkowa rodzina Kici Koci się powiększa! W grudniu, w…

dummy-img

CZAPU CZIPU – Bogna Sroka Mucha

Kasiacze 3, 2020

Jako osoba, która na co dzień spotyka się z problemem ćwiczenia języka oraz buzi cieszę się, że takie książki, o…