Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami – Praca zbiorowa

Date
lut, 07, 2021

Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami – Praca zbiorowa

Nie ma chyba dziecka, które nie znałoby Maszy i Niedźwiedzia. Ci bohaterowie popularnego serialu dla dzieci podbili serca młodych widzów i nie ma się co dziwić, bowiem przygody tej dziewczynki i byłego niedźwiedzia cyrkowego są naprawdę fascynujące, zaś problemy, z jakimi się zmagają – niezwykle aktualne.

Teraz i my możemy bawić się wraz z nimi, rozwiązując przy okazji różne zadania, a dodatkowo naklejając piękne naklejki. Niejako przy okazji odbywa się ćwiczenie motoryki małej, a także dziecko rozwija zasób słów, ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację. A wszystko to dzięki pięknie wydanej książeczce pt. „Zabawy i zadania z naklejkami” z serii „Masza i Niedźwiedź”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa HarperKids książka to doskonały sposób na spędzenie wolnego popołudnia, książeczka mimo rozmiarów (duży format) świetnie sprawdzi się również w podróży, gwarantując zajęcie na kilka godzin. Rozmaite zagadki i zabawy dają możliwość wyboru tych aktywności, które są najbardziej potrzebne dziecku, które lubi, zatem pozycja ta sprawdzi się nie tylko w domowym zaciszu, ale również w przedszkolu oraz w gabinetach specjalistów.

Już pierwsza strona książki przynosi zagadkę, bowiem zadaniem jest przyjrzenie się portretowi Maszy i odnalezienie takiego samego na stronach książki. Możemy też książkę podpisać imieniem dziecka, a jeszcze lepiej – jeśli potrafi, samo może to zrobić, dzięki czemu bardziej angażuje się w rozwiązywanie zagadek i pomoc bohaterom.

Zadania w książce są tak ułożone, że gwarantują wieloaspektowy rozwój i dają możliwość rozwoju różnych kompetencji, poczynając od spostrzegawczości po obliczenia matematyczne. Wśród zagadek znalazły się te, w których wskazać trzeba obiekty, które nie pasują do pozostałych, zabawkowe sudoku, poznamy też nazwy smakołyków trzymanych przez niedźwiedzia w lodówce, poszukiwać będziemy liter i cyfr, a także złamiemy tajny szyfr i poznamy hasło kryjące się w gąszczu liter.

W kolejnych ćwiczeniach trzeba znaleźć różnice, pomiędzy obrazkami oraz… narysować portret Maszy. Jeśli będziemy mieć szczęście, otrzymamy słodki upominek od Niedźwiedzia, pod warunkiem, że pomożemy mu skompletować paczki. Dowiemy się ponadto, jakie plany mają mieszkańcy lasu i czym się interesują, zrobimy nawet świąteczne porządki. A to dopiero początek tej fascynującej wyprawy w krainę zabawy i zagadek, która dzięki ulubionym bohaterom, jest jeszcze ciekawsza.

Książka, poza angażowaniem umysłu, zaspokaja także potrzeby estetyczne, jest bowiem pięknie wydana i ilustrowana. Dwie strony naklejek z postaciami z serialu i różnymi przedmiotami pomagającymi wykonać zawarte w książce zadania jeszcze mocniej angażują w ich wykonanie i aktywizują nawet te dzieci, które zwykle niechętnie wykonują takie ćwiczenia. To zatem jedna z tych pozycji, które młodzi czytelnicy pokochają, doceniając różnorodność zadań oraz fakt, że dzięki zamieszczonym z tyłu książki rozwiązaniom dziecko samodzielnie może zweryfikować poprawność wykonania własnego ćwiczenia. Ta kontrola błędów jest niezwykle istotna, ponieważ dziecko nie tylko może samodzielnie dochodzić do celu, ale również zyskuje pojęcie sprawczości i uczy się samokontroli.

Justyna Gul


Autor: Praca Zbiorowa

Tytuł: Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami

Seria i nr tomu: Masza i Niedźwiedź

Wydawnictwo: HarperKids

Wydanie: pierwsze

Data wydania: 2021-01-13

Kategoria: dla dzieci

ISBN: 9788327659989

Liczba stron: 24

Ocena: 10/10


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Moja pierwsza gra. Na Jagody.

Moja pierwsza gra. Na Jagody.

Kasiamaj 31, 2021

Na Jagody. Gra z Treflikami Z planszówkami warto dzieci oswajać od najmłodszych lat. Czy jest lepszy sposób na spędzenie wspólnego czasu w…

Łamacz serc. Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Tom 2 – Greg Blondin, Dominique Zay

Łamacz serc. Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Tom 2 – Greg Blondin, Dominique Zay

Martalut 1, 2023

Ludzi można by podzielić na tych, którzy unikają kłopotów, sami je tworzą i tych, którzy w nie wpadają. Każdy radzi…

Najnowsze informacje od wydawnictwa HarperCollins Kids!

Najnowsze informacje od wydawnictwa HarperCollins Kids!

Kasiawrz 23, 2020

Wydawnictwo HarperCollins Polska cztery miesiące od poszerzenia swojego portfolio o dział książki dziecięcej zaznacza swoją obecność na rynku wydawniczym. Tylko…

Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent – Natalia Berlik

Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent – Natalia Berlik

Szkrabajekmar 10, 2023

W niemal każdym dziecku na pewnym etapie rozwija się artystyczna pasja. Warto ją wspierać, a pomóc mogą nam takie pozycje…

Zimowa magia – Opracowanie zbiorowe

Zimowa magia – Opracowanie zbiorowe

Bujaczeksty 20, 2021

Zimowa magia Można się spóźniać przy różnych okazjach, ale nigdy nie wolno pozwolić czekać przygodzie.* Magia jest wśród nas. Czasami…