Halloween dla dzieci, bo i maluchy lubią czuć grozę!

Date
paź, 27, 2020

Halloween dla dzieci, bo i maluchy lubią czuć grozę!

BOOO! Halloween już niebawem, a więc warto przygotować sobie kilka strrrasznych opowieści na ząb! W jesiennej atmosferze warto przygotować i dla swojej pociechy jakieś tego typu lektury – wszak wiele maluchów uwielbia opowiastki grozy! Poniżej znajdziecie kilka ciekawych propozycji, które z pewnością umilą dzieciakom ten dzień!

I. Dla najmłodszych

1. „Przygody małego duchołapa” – Aneta Jadowska

Gdy tylko pomyślałam o opowieściach grozy, od razu przyszły mi do głowy duchy, a jak duchy to… nie ma lepszej lektury niż przygoda z małym duchołapem! To przepięknie wydany i przeuroczy w przekazie komiks, który z pewnością zachwyci niejednego malucha i urzeknie każdego rodzica!

2. „Hortensja i cień” – Natalia O’Hara, Lauren O’Hara

Koniec października to czas, gdy chcemy się bać, ale – czasami – nasz strach pojawia się znikąd i jest raczej nieuzasadniony. I o tym właśnie jest ta króciutka opowiastka – o przełamywaniu lęku i o tym, że nie wszystko, co nam straszne, jest… złe. Krótko mówiąc – fajniutka powiastka dla najmłodszych!

3. „Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców” – Laura Ellen Anderson (oraz kontynuacje)

Jakże moglibyśmy zapomnieć w Halloween o wampirkach i innych strachach? Cykl o Amelce Kieł może nie jest straszny, ale zawiera wiele mrrrocznych postaci, z którymi… można świetnie się bawić! A w tym i o zabawie nie można zapominać, prawda?

II. Dla nieco starszych

4. „Mój Kucyk Pony – Przyjaźń to magia, tom 9” – Andy Price, Jeremy Whitley

Z pewnością wielu z Was jest zaskoczonych tą pozycją, ale opowieść zawarta w tym komiksie jest doprawdy dramatyczna i przerażająca! Choć czytałam ją wiele miesięcy temu wciąż pamiętam, jak wielkie wrażenie na mnie zrobiła, więc… młodszym czytaczom też z pewnością zapadnie w pamięć!

5. „Ostatnie dzieciaki na ziemi” – Max Braillier (cały cykl)

Ten cykl od wydawnictwa Jaguar jest zarazem straszny, jak i… wyśmienicie zabawny! Znajdziecie w nim zombie, potwory i liczne inne niebezpieczeństwa oraz sympatycznych bohaterów, z którym nic Wam nie będzie straszne! Starszaki będą zachwycone tą serią, gwarantuję!

6. „Mała zła książka” – Magnus Myst

Nie jest to w zasadzie straszna powiastka, a… książka paragrafowa, która będzie wprost wymarzoną zabawą dla odważnych dzieci. Jeśli Wasze pociechy lubią takie kreatywne wyzwania – ta złowroga książeczka z pewnością zaspokoi ich apetyt na łobuzowanie!

III. Dla najodważniejszych!

7. „Opowieści tajemnicze i szalone” – Edgar Allan Poe, Gris Grimly

Edgar Allan Poe to zabawa już dla najodważniejszych dzieci, bowiem nie tylko treść tych opowiastek jest straszna, ale i gotyckie ilustracje Grisa Grimly’ego robią ogromne wrażenie na czytelniku. Jestem absolutnie zakochana w tej książce i w jej wydaniu, ale – nie będę oszukiwać – tutaj można się naprawdę przerazić! Brrr!

8. „Koralina” – Neil Gaiman

Koszmarek mojego dzieciństwa – zarówno przez książkę, jak i ekranizację nie mogłam w nocy spać! Po tej lekturze po prostu nie patrzy się tak samo na guziki i… docenia się, co się ma. I kocha koty. Koty są super.

9. „Przeklęte drzewo” – Allison Rushby

Ostatnia pozycja to stosunkowo nowa powieść od Zielonej Sowy, która niezwykle mnie zaskoczyła gęstą atmosferą oraz niepokojem, którym mnie przepełniła. Książka jest fenomenalna pod każdym względem, ale wymaga nieco bardziej dojrzałego czytelnika, bowiem nie tylko straszy, ale i… porusza ważny temat, depresji, zadziwiająco przystępnie ukazany. To też idealna lektura w klimacie jesiennych chandr – również dla dorosłego. Naprawdę polecam!

 

Mam nadzieję, że wśród powyższych tytułów znajdziecie coś dla swoich dzieci – a nawet siebie! Wesołego Halloween! <3

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Jak Winston uratował święta – Alex T. Smith

Jak Winston uratował święta – Alex T. Smith

Kasiagru 11, 2021

Jak Winston uratował święta – Alex T. Smith Książki w formie kalendarza adwentowego od jakiegoś czasu robią furorę. Czytanie codziennie…

Pierwsza gra – Mniam, Zwierzątka

Pierwsza gra – Mniam, Zwierzątka

Vickysie 15, 2020

Pierwsza gra Mimo tego, że na polskim rynku wybór artykułów dla dzieci jest ogromny, to wciąż brakuje gier skierowanych do…

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

Szkrabajekgru 9, 2022

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon Nie znam dziecka, które nie wyglądałoby z utęsknieniem świąt Bożego Narodzenia. Kiedy tylko na…

Boot. Wielka przygoda małego robota – Shane Hegarty

Boot. Wielka przygoda małego robota – Shane Hegarty

Kasiasty 18, 2022

Boot. Wielka przygoda małego robota – Shane Hegarty „Wielka przygoda małego robota” to książka, która przypadnie do gustu wszystkim młodym…

Światła Północy. Siostry wrony-Malin Falch

Światła Północy. Siostry wrony-Malin Falch

Martamaj 9, 2022

Gdy noce zaczynają pachnieć wiosenną rosą, a gwiazdy jakby śmielej ukazywały swój blask i miejsce na nieboskłonie przygoda zaczyna nabierać…