Halloween dla dzieci, bo i maluchy lubią czuć grozę!

Date
paź, 27, 2020

Halloween dla dzieci, bo i maluchy lubią czuć grozę!

BOOO! Halloween już niebawem, a więc warto przygotować sobie kilka strrrasznych opowieści na ząb! W jesiennej atmosferze warto przygotować i dla swojej pociechy jakieś tego typu lektury – wszak wiele maluchów uwielbia opowiastki grozy! Poniżej znajdziecie kilka ciekawych propozycji, które z pewnością umilą dzieciakom ten dzień!

I. Dla najmłodszych

1. „Przygody małego duchołapa” – Aneta Jadowska

Gdy tylko pomyślałam o opowieściach grozy, od razu przyszły mi do głowy duchy, a jak duchy to… nie ma lepszej lektury niż przygoda z małym duchołapem! To przepięknie wydany i przeuroczy w przekazie komiks, który z pewnością zachwyci niejednego malucha i urzeknie każdego rodzica!

2. „Hortensja i cień” – Natalia O’Hara, Lauren O’Hara

Koniec października to czas, gdy chcemy się bać, ale – czasami – nasz strach pojawia się znikąd i jest raczej nieuzasadniony. I o tym właśnie jest ta króciutka opowiastka – o przełamywaniu lęku i o tym, że nie wszystko, co nam straszne, jest… złe. Krótko mówiąc – fajniutka powiastka dla najmłodszych!

3. „Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców” – Laura Ellen Anderson (oraz kontynuacje)

Jakże moglibyśmy zapomnieć w Halloween o wampirkach i innych strachach? Cykl o Amelce Kieł może nie jest straszny, ale zawiera wiele mrrrocznych postaci, z którymi… można świetnie się bawić! A w tym i o zabawie nie można zapominać, prawda?

II. Dla nieco starszych

4. „Mój Kucyk Pony – Przyjaźń to magia, tom 9” – Andy Price, Jeremy Whitley

Z pewnością wielu z Was jest zaskoczonych tą pozycją, ale opowieść zawarta w tym komiksie jest doprawdy dramatyczna i przerażająca! Choć czytałam ją wiele miesięcy temu wciąż pamiętam, jak wielkie wrażenie na mnie zrobiła, więc… młodszym czytaczom też z pewnością zapadnie w pamięć!

5. „Ostatnie dzieciaki na ziemi” – Max Braillier (cały cykl)

Ten cykl od wydawnictwa Jaguar jest zarazem straszny, jak i… wyśmienicie zabawny! Znajdziecie w nim zombie, potwory i liczne inne niebezpieczeństwa oraz sympatycznych bohaterów, z którym nic Wam nie będzie straszne! Starszaki będą zachwycone tą serią, gwarantuję!

6. „Mała zła książka” – Magnus Myst

Nie jest to w zasadzie straszna powiastka, a… książka paragrafowa, która będzie wprost wymarzoną zabawą dla odważnych dzieci. Jeśli Wasze pociechy lubią takie kreatywne wyzwania – ta złowroga książeczka z pewnością zaspokoi ich apetyt na łobuzowanie!

III. Dla najodważniejszych!

7. „Opowieści tajemnicze i szalone” – Edgar Allan Poe, Gris Grimly

Edgar Allan Poe to zabawa już dla najodważniejszych dzieci, bowiem nie tylko treść tych opowiastek jest straszna, ale i gotyckie ilustracje Grisa Grimly’ego robią ogromne wrażenie na czytelniku. Jestem absolutnie zakochana w tej książce i w jej wydaniu, ale – nie będę oszukiwać – tutaj można się naprawdę przerazić! Brrr!

8. „Koralina” – Neil Gaiman

Koszmarek mojego dzieciństwa – zarówno przez książkę, jak i ekranizację nie mogłam w nocy spać! Po tej lekturze po prostu nie patrzy się tak samo na guziki i… docenia się, co się ma. I kocha koty. Koty są super.

9. „Przeklęte drzewo” – Allison Rushby

Ostatnia pozycja to stosunkowo nowa powieść od Zielonej Sowy, która niezwykle mnie zaskoczyła gęstą atmosferą oraz niepokojem, którym mnie przepełniła. Książka jest fenomenalna pod każdym względem, ale wymaga nieco bardziej dojrzałego czytelnika, bowiem nie tylko straszy, ale i… porusza ważny temat, depresji, zadziwiająco przystępnie ukazany. To też idealna lektura w klimacie jesiennych chandr – również dla dorosłego. Naprawdę polecam!

 

Mam nadzieję, że wśród powyższych tytułów znajdziecie coś dla swoich dzieci – a nawet siebie! Wesołego Halloween! <3

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny

Zapowiedź: Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny

Kasiacze 19, 2023

Jeśli pokochaliście nasz przewodnik dla dużych i małych po Tatrach, to książka dla was! „Niezwykłe zabytki, tajemnicze zamki i warownie,…

Encyklopedia obrazkowa. Jedzenie – Hannah Wood, Felicity Brooks i Caroline Young

Encyklopedia obrazkowa. Jedzenie – Hannah Wood, Felicity Brooks i Caroline Young

Szkrabajekmar 30, 2021

Encyklopedia obrazkowa. Jedzenie – Hannah Wood, Felicity Brooks i Caroline Young Uwielbiam jedzenie a gotowanie to dla mnie czysta przyjemność.…

Najpiękniejsze opowieści. Disney

Najpiękniejsze opowieści. Disney

Bujaczeklis 16, 2021

Najpiękniejsze opowieści. Disney Bycie księżniczką nie zawsze jest takie proste, jak może się wydawać. Trzeba obalać mity głoszone o księżniczkach…

Kocham was równie mocno, maluszki – Jane Chapman

Kocham was równie mocno, maluszki – Jane Chapman

Kasiapaź 19, 2020

Codzienność starszych dzieci zmienia się diametralnie, gdy pojawia się młodsze rodzeństwo. Nawet jeżeli przygotujmy starszą pociechę, z każdej możliwej strony,…

Bajki dźwiękowe z Nagrodą Rodziców 2021

Bajki dźwiękowe z Nagrodą Rodziców 2021

Kasialis 17, 2021

Nowatorska seria książek od HarperCollins Polska – BAJKI DŹWIĘKOWE z klasycznymi, znanymi i lubianymi przez dzieci historiami w zupełnie nowej…