Krok po kroku. Święta

Krok po kroku. Święta – Anna Paszkiewicz

Date
gru, 11, 2022

Krok po kroku. Święta – Anna Paszkiewicz

Krok po kroku. Święta to bardzo ciekawa pozycja dla najmłodszych czytelników. Lena i Ignaś to rodzeństwo, z którymi nasze dzieci poznają świat. Każdego dnia uczą się czegoś nowego, dowiadują się, jak radzić sobie w trudnych chwilach.

Tym razem spotykamy się z nimi w magicznym czasie świąt Bożego Narodzenia.

Książka składa się z trzech rozdziałów: To dopiero Mikołaj!, Świąteczne ciasteczka, Wigilia, mamy więc okazję obserwować przygotowania do świąt w domu Leny i Ignasia, a także sam przebieg Wigilii, na którą wszyscy tak niecierpliwie czekają. Możemy przeczytać całość jednego dnia lub podzielić ją sobie na kilka dni i delektować się nią przez kilka wieczorów z rzędu.

Święta w domu tej dwójki urwisów nie różnią się zbyt mocno od świąt w większości polskich rodzin, natomiast bardzo dobrze ukazano tu wartości, o których powinniśmy pamiętać na co dzień. Dzieci spędzają czas z rodzicami, którzy odnoszą się do nich z szacunkiem, dają możliwość wyboru, wyjaśniają różne zagadnienia.
Nastrój, który tworzy ta opowieść, jest niezwykle przyjemny, czuje się to rodzinne ciepło i chciałoby się spędzić z jej bohaterami, choć chwilę w tym magicznym czasie.

Lena i Ignaś robią świąteczne zakupy, pieką pierniczki i stroją choinkę. Już w listopadzie każde dziecko niecierpliwie wyczekuje tego czasu, więc oczekiwanie na niego wraz z bohaterami tej opowieści naprawdę będzie przyjemnością.

Zaskoczyła mnie przede wszystkim okładka tej lektury – jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku, choć oprawa jest twarda. Opowieść została okraszona kolorowymi ilustracjami, które przykuwają wzrok i zachwycą i młodsze, i starsze pokolenie.

Myślę, że ten czas adwentu, przygotowań do Bożego Narodzenia warto spędzić z dziećmi w jak najprzyjemniejszy sposób, a ta książka będzie idealnym dopełnieniem zimowych wieczorów, a także świetnym prezentem od samego Mikołaja z dalekiej Laponii.

Magdalena Ignaciuk


Autor: Paszkiewicz Anna
Ilustrator: Agnieszka Matz
Tytuł: Krok po kroku. Święta.
Seria i nr tomu: Krok po kroku
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2022-11-23
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 978-83-280-9960-9
Liczba stron: 41


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Księga drzew. Encyklopedia z folią

Księga drzew. Encyklopedia z folią

Szkrabajekcze 15, 2022

Książka o drzewach wiąże się z nudą? Nie w tym przypadku! Kilka słów o wnętrzu Podobnie jak “Księga ciała” z…

Premiera: Świat mórz i oceanów

Premiera: Świat mórz i oceanów

Kasialis 11, 2021

Zanurzcie się w lekturze i zgłębiajcie tajemnice mórz, oceanów i ich niesamowitych mieszkańców! Woda daje życie naszej błękitnej planecie. Ale…

Emilka i potwory z legend Kamila Stokowska

Emilka i potwory z legend Kamila Stokowska

Kasiamaj 29, 2023

Jakie są potwory? Gdy zapytacie o to swoje dzieci, na pewno wykrzykną, iż są straszne okropne, wywołują koszmary i nie…

Zapowiedź: Samuraj i Stich, tom 1

Zapowiedź: Samuraj i Stich, tom 1

Vickylut 2, 2023

Manga o niebieskim przybyszu z kosmosu, znanym z filmu animowanego Lilo i Stich. Pewnego dnia z wielkim hukiem i trzaskiem…

Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck

Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck

Szkrabajekpaź 12, 2021

    Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck „Narodziny Złosadnika” Matta Forbecka to kolejny tom z serii Minecraft wydawanej przez wydawnictwo…