Krok po kroku. Święta

Krok po kroku. Święta – Anna Paszkiewicz

Date
gru, 11, 2022

Krok po kroku. Święta – Anna Paszkiewicz

Krok po kroku. Święta to bardzo ciekawa pozycja dla najmłodszych czytelników. Lena i Ignaś to rodzeństwo, z którymi nasze dzieci poznają świat. Każdego dnia uczą się czegoś nowego, dowiadują się, jak radzić sobie w trudnych chwilach.

Tym razem spotykamy się z nimi w magicznym czasie świąt Bożego Narodzenia.

Książka składa się z trzech rozdziałów: To dopiero Mikołaj!, Świąteczne ciasteczka, Wigilia, mamy więc okazję obserwować przygotowania do świąt w domu Leny i Ignasia, a także sam przebieg Wigilii, na którą wszyscy tak niecierpliwie czekają. Możemy przeczytać całość jednego dnia lub podzielić ją sobie na kilka dni i delektować się nią przez kilka wieczorów z rzędu.

Święta w domu tej dwójki urwisów nie różnią się zbyt mocno od świąt w większości polskich rodzin, natomiast bardzo dobrze ukazano tu wartości, o których powinniśmy pamiętać na co dzień. Dzieci spędzają czas z rodzicami, którzy odnoszą się do nich z szacunkiem, dają możliwość wyboru, wyjaśniają różne zagadnienia.
Nastrój, który tworzy ta opowieść, jest niezwykle przyjemny, czuje się to rodzinne ciepło i chciałoby się spędzić z jej bohaterami, choć chwilę w tym magicznym czasie.

Lena i Ignaś robią świąteczne zakupy, pieką pierniczki i stroją choinkę. Już w listopadzie każde dziecko niecierpliwie wyczekuje tego czasu, więc oczekiwanie na niego wraz z bohaterami tej opowieści naprawdę będzie przyjemnością.

Zaskoczyła mnie przede wszystkim okładka tej lektury – jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku, choć oprawa jest twarda. Opowieść została okraszona kolorowymi ilustracjami, które przykuwają wzrok i zachwycą i młodsze, i starsze pokolenie.

Myślę, że ten czas adwentu, przygotowań do Bożego Narodzenia warto spędzić z dziećmi w jak najprzyjemniejszy sposób, a ta książka będzie idealnym dopełnieniem zimowych wieczorów, a także świetnym prezentem od samego Mikołaja z dalekiej Laponii.

Magdalena Ignaciuk


Autor: Paszkiewicz Anna
Ilustrator: Agnieszka Matz
Tytuł: Krok po kroku. Święta.
Seria i nr tomu: Krok po kroku
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2022-11-23
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 978-83-280-9960-9
Liczba stron: 41


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Bystre Ciastko Jory John

Bystre Ciastko Jory John

Martalip 3, 2023

Każdy, choć raz w życiu nie czuł się pewnie w jakiejś sytuacji. To ten moment, gdy odbiera nam mowę, gonitwa…

Mordercza Adelka. Piekło to inni – Mr Tan , Miss Prickly

Mordercza Adelka. Piekło to inni – Mr Tan , Miss Prickly

Vickylis 18, 2020

Mordercza Adelka. Piekło to inni – Mr Tan , Miss Prickly Niedawno miałam przyjemność czytać niezwykle zabawny, a miejscami również…

1,2,3 liczymy – Paulina Chmurska

1,2,3 liczymy – Paulina Chmurska

Szkrabajeksty 22, 2022

1,2,3 liczymy – Paulina Chmurska Zabawa i nauka to zawsze najlepsze połączenie. Najłatwiej wtedy zachęcić dziecko do poznawania nowych rzeczy…

Nominacje do Polskiej Książki Roku 2020!

Nominacje do Polskiej Książki Roku 2020!

Kasiagru 7, 2020

Ten rok nas nie oszczędza, ale Polska Sekcja IBBY przynosi wesołe wiadomości. Ogłoszono nominacje do Polskiej Książki roku 2020! Trzy…

Minecraft. Matematyka. Mega zadania 10+

Minecraft. Matematyka. Mega zadania 10+

Szkrabajekmaj 11, 2022

Kolejna porcja matematyki i Minecrafta, tym razem dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia. Tu już mamy do czynienia z trudniejszymi…