Gdzie na wakacje z dziećmi? Najlepsze miejsca na zagraniczne wczasy

Date
mar, 01, 2023
Comments
Możliwość komentowania Gdzie na wakacje z dziećmi? Najlepsze miejsca na zagraniczne wczasy została wyłączona


Letnie wojaże warto przygotować wcześniej, zwłaszcza gdy planuje się spędzić wakacje z dziećmi. Trudno podejmować decyzję w ostatniej chwili, ponieważ trzeba zorientować się, jakie oferty rodzinne ma biuro podróży i w jakim miejscu można liczyć na udane lato 2023 nie tylko pod względem pogody, ale także warunków noclegowych i atrakcji dla najmłodszych.

Idealne kierunki na wakacje z dziećmi

Wyjazd dla osób dorosłych z pewnością łatwiej zorganizować, ale w przypadku dzieci należy wziąć pod uwagę nawet długość dojazdu. Maluchy szybko się nudzą, a wtedy mogą uprzykrzyć podróż zarówno swoim rodzicom, jak i pozostałym turystom. Na szczęście jest sporo propozycji na lato 2023, które nie wymagają spędzenia wielu godzin w samolocie.

Dzieci na wakacjach

Gdzie można dolecieć w około 2 godziny?

Od kilku lat coraz bardziej doceniane są wyspy greckie. Doskonale nadają się na wakacje rodzinne ze względu na pięknie i perfekcyjnie przygotowane plaże, wyróżnione nawet Błękitną Flagą, co potwierdza wysoką jakość i bezpieczeństwo kąpielisk. Najkrótszy lot jest na Korfu, a wyspa zachwyca zielonymi krajobrazami, skalistym wybrzeżem z urokliwymi zatoczkami i ciepłą, a zarazem czystą wodą.

Jeszcze więcej atrakcji znajduje się na Krecie, z tym że lot trwa godzinę dłużej. Natomiast warto na wyspę udać się z nieco starszymi dziećmi, które docenią liczne ślady starożytnej kultury greckiej.

Ciekawym pomysłem na tanie wakacje jest natomiast Bułgaria, a przede wszystkim Złote Piaski i Słoneczny Brzeg z piaszczystymi plażami, ciepłą wodą i wyjątkowo łagodnym zejściem do wody. Dzięki temu łatwo zadbać o bezpieczeństwo maluchów. Nie brakuje też aquaparków, więc dzieciaki na pewno nie będą narzekać na nudę.

Warto też wspomnieć o Chorwacji, do której nie tylko łatwo dolecieć, ale również dojechać samochodem. Mimo że wybrzeże chorwackie jest z reguły kamieniste, to i tak fascynujące.

wyspy
Spain, Canary Islands, Tenerife Island, San Andres City, Las Teresitas Beach

3 godziny lotu i wspaniałe wakacje

Przestronne rodzinne pokoje w hotelach z opcją all inclusive, bezpieczne i piaszczyste plaże, dużo słońca, ciepła woda, a to wszystko w niezbyt wysokich cenach – brzmi kusząco? Z pewnością, więc Turcja to idealna opcja na lato 2023. Najpopularniejsze kurorty na Riwierze Tureckiej słyną z perfekcyjnego przygotowania dla turystów, w tym dla rodzin z dziećmi. Maluchy będą zachwycone basenami hotelowymi, a zwłaszcza parkami wodnymi i wielkimi akwariami, w których można podziwiać piękno świata podwodnego.

W ciągu 3 godzin można też dolecieć na hiszpańską Majorkę, która słynie z piaszczystych plaż czy licznych aquaparków. Chętnie także spędzą czas w Palma Aquarium albo na wycieczce do jednego z parków krajobrazowych.

Lot dłuższy niż 4 godziny

Ze starszymi dziećmi śmiało można zaplanować wyjazd na Wyspy Kanaryjskie, które zachwycają zróżnicowanym plenerami i dobrze przygotowaną infrastrukturą turystyczną. Każda wyspa jest inna, więc warto zastanowić się, czy lepszym wyborem okażą się wulkaniczne przestrzenie Lanzarote, urozmaicona krajobrazowo Teneryfa czy też znana z szerokich plaż Fuerteventura.

We wszystkich wymienionych kierunkach oferty hoteli z polskimi animacjami ma Biuro Podróży ITAKA. Od czerwca do września w ramach Klubu Przyjaciół Itaki na maluchów czekają gry, konkursy, taneczne wygibasy i zabawy w mini klubie. Tutaj znajdziesz więcej informacji i listę dostępnych hoteli.

Wpis gościnny, sponsorowany.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi.

Related Posts


Przeczytaj również

Książki dla małych kociarzy

Książki dla małych kociarzy

Kasialut 17, 2021

Książki dla małych kociarzy Koty, koteczki, kociaki… Wiecie że dzisiaj obchodzimy Dzień Kota? Z tej okazji wybrałam dla was książki,…

Świat mórz i oceanów – Dieter Braun

Świat mórz i oceanów – Dieter Braun

Szkrabajeksty 12, 2022

Świat mórz i oceanów – Dieter Braun “Różnorodne życie w oceanach stanowi dla ludzkości wielki skarb. Dostarcza nam żywności, energii…

Nowa książka dla dzieci Magdaleny Witkiewicz!

Nowa książka dla dzieci Magdaleny Witkiewicz!

Kasiasty 4, 2022

Przygoda kryje się na każdym kroku, a wakacyjny czas sprzyja rozwiązywaniu zagadek! Matewka kończy drugą klasę. Z niecierpliwością i ekscytacją…

Gutek i potwory. Pan Flat nadchodzi – Jaume Copons

Gutek i potwory. Pan Flat nadchodzi – Jaume Copons

Szkrabajekpaź 7, 2020

Gutek Zawada jest normalnym chłopakiem, którego mama ciągle gani za bałagan w pokoju, tata mówi o odpowiedzialności, a on… On…

Voodolls

Voodolls

Szkrabajeklut 23, 2023

Rynek gier komputerowych cały czas się rozwija. Coraz więcej czasu spędza się w wirtualnym świecie, dlatego rok rocznie pojawiają się…