Wrr!

Date
lip, 21, 2023
Comments
Możliwość komentowania Wrr! została wyłączona

Wszyscy wiemy, jak trudno czasami zapanować nad własnymi emocjami. Pewne sytuacje, wydarzenia czy zbiegi okoliczności wywołują w nas skrajne emocje, które czasami nie są zrozumiane przez nasze otoczenie. Potęguje to nasze negatywne odczucia. Przypomnijcie sobie taką sytuację, te wszystkie emocje, które zalały Was jak ogromna fala i teraz postawcie się na miejscu swoich pociech i podopiecznych. Skoro, my, osoby dorosłe, mamy wielką trudność, żeby zapanować nad tym, to co dopiero dzieci?

Kilka słów o wnętrzu

Żółw miał wielkie plany – chciał grać, bawić się, wspinać na skały, ale niestety nie wszystko idzie po jego myśli. Podczas wchodzenia na jeden z kamieni nasz bohater spadł i niefortunnie utknął na skorupie. Jego przyjaciele próbują go rozchmurzyć, ale nic, nawet przytulanie, nie poprawia humoru Żółwiowi. Dopiero gdy Jeżyk stawia się w sytuacji przyjaciela, rozumie, dlaczego ten jest zdenerwowany.

Empatia jest ważna

„Wrr wrr wrr” to ciepła, pełna empatii książeczka, o prostej treści i pięknym przekazie. Uwagę zwraca również ciekawy tytuł, a także dość wymowna ilustracja na okładce – już na pierwszy rzut oka wiemy, że Żółw się złości, ale dlaczego? Jestem oczarowana historią i uważam, że można ją śmiało polecić rodzicom i opiekunom 3 latków. Dzięki niej maluchy nie tyle, co zrozumieją swoje emocje, ale dowiedzą się, jak złość wygląda z zewnątrz, oczami innej osoby, a także – co wydaje mi się najważniejsze – zaszczepią w nich empatię i zrozumienie do uczuć drugiego człowieka.

W tej książce równą i ogromną rolę grają zarówno ilustracje, jak i tekst. Te dwa elementy idealnie ze sobą współgrają. Treść nie jest trudna, dialogi są proste, a słowa zrozumiałe dla młodych czytelników. Poszczególne rozkładówki są proste – znajduje się na nich tylko to, co w danym momencie powinno czyli bohaterowie, przedmiot wspomniany w tekście i tyle. Dzieci nie są rozkojarzone wpatrywaniem się w szczegóły, a dodatkowo cała kolorystyka książeczki jest miła dla oka. Pastelowe kolory i łagodna kreska są wspaniałe.

Na zakończenie

„Wrr wrr wrr” to ciekawa książeczka, która pokazuje maluchom złość z nieco innej strony. Dzięki wejściu w czyjeś buty Jeż zrozumiał złość Żółwia. Da dzieci to coś nowego, innego, ciekawego i wspaniałego. Warto przeczytać tę opowieść i często do niej wracać.

Książkę “Wrr” znajdziecie na stronie księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl

Inne atrkacyjne i warte poznania książeczki dla najmłodszych znajdziecie na stronie Taniej Ksiazki.

 


Autor: Eoin McLaughlin
Tłumaczenie: Zofia Raczek
Ilustrator: Polly Dunbar
Tytuł: Wrr Wrr Wrr
Tytuł oryginalny: Wrr Wrr Wrr
Wydawnictwo: Mamania
Wydanie: I
Data wydania: RRRR-MM-DD
Kategoria: literatura dziecięca 2-4
ISBN: 9788367555852
Liczba stron:18


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Pola mówi pada – Irene Marienborg

Pola mówi pada – Irene Marienborg

Kasiawrz 30, 2020

Pola jest fajną, małą dziewczynką, której nie da się nie lubić. Zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Ja jestem…

Skarbiec magicznych historii. Disney. Księżniczka

Skarbiec magicznych historii. Disney. Księżniczka

Kasialis 6, 2021

Skarbiec magicznych historii. Disney. Księżniczka Wychowałam się na historiach o Pocahontas, Mulan czy Małej Syrence. Znałam również animowaną wersję Kopciuszka,…

Problemy z Pitagorasem – Stella Terakson

Problemy z Pitagorasem – Stella Terakson

Szkrabajekmar 16, 2021

Tim znów ma problem. Pan Green wydaje się niemiły, a czasami wręcz dziwny. Chłopcu na dodatek nie wolno wrócić do…

Pierwsza gra. Przyjaciele

Pierwsza gra. Przyjaciele

Szkrabajekcze 4, 2021

Pierwsza gra. Przyjaciele Gry dla dwulatków to nowa jakość wśród gier towarzyskich. Zazwyczaj uczestnikami rozgrywek mogą być dzieci starsze. Tym…

dummy-img

Artek i bardzo długi tydzień – Magdalena Zarębska

Bujaczeklut 2, 2020

Przebywając cały czas z kimś, mocno się przywiązujemy i mamy swoje zwyczaje, stały rytm dnia. Jednak gdy ten ktoś znika,…