5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

Date
gru, 09, 2022

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

Nie znam dziecka, które nie wyglądałoby z utęsknieniem świąt Bożego Narodzenia. Kiedy tylko na dworze zaczyna spadać temperatura, a grzejniki przyjemnie się rozgrzewają, zaczynają się niekończące pytania „kiedy gwiazdka?”. A gdy czuć już zapach choinki, dzieci prawie znoszą jajka.

Jimmy Fallon to znany amerykański komik znany z takich programów jak Saturday Night live, czy The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. Znany z ciekawych pytań i cynicznego humoru. Kiedy okazało się, że ten człowiek chce napisać książkę dla dzieci i to w świątecznym klimacie, byłam bardzo ciekawa, co z tego wyjdzie.

„5 nocy do gwiazdki” to krótki wierszowany utwór o wyczekiwaniu na ten jeden jedyny szczególny dzień w roku. Chłopczyk oraz jego pies przeżywają ten trudny czas razem, przy okazji przygotowując się do świąt. Bardzo fajnym pomysłem było użycie nocy jako jednostki czasu, a nie jak to zwykle bywa – dnia. Chłopiec każdego ranka budzi się z myślą, że jeszcze tylko parę razy zaśnie i będzie gwiazdka.

Na uwagę zasługują również ilustracje Richa Deasa, który bardzo dobrze oddaje klimat książki. Zasiadając do tego tytułu po raz pierwszy, nie mogłam się napatrzeć na te urocze grafiki. Jest w nich pewna bajkowość oraz świąteczny klimat, tak ważny dla tej historii.

Dzięki połączeniu ciekawej i zabawnej historii z cudownymi ilustracjami, dzieci nie tylko mogą poczuć siłę wyczekiwania głównego bohatera, ale również przejrzeć się bliżej zmianom, jakie zachodzą w domu podczas przygotowań do gwiazdki. Chłopiec mimochodem opowiada o tym, że stoi już choinka, śnieg leżący na parapecie, czy ciastka upieczone dla świętego Mikołaja. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym właśnie to czekanie jest jednym z najważniejszych elementów świątecznej magii.

„5 nocy do gwiazdki” to urocza i ciekawa historia, idealna na nadchodzący czas świątecznego oczekiwania. Bardzo zachęcam do zapoznania się z tą książką, ponieważ daje ona wiele radości lektury.

Karolina Kosek


Autor: Jimmy Fallon
Tłumaczenie: Michał Rusinek
Ilustrator: Rich Deas
Tytuł: 5 nocy do gwiazdki
Tytuł Oryginału: 5 More Sleeps ‘til Christmas
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2022-11-09
Kategoria: literatura dla dzieci
ISBN: 9788383182643
Liczba stron: 40


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Operacja Księga Czarodzieja – Jorn Lier Horst

Operacja Księga Czarodzieja – Jorn Lier Horst

Szkrabajekwrz 1, 2021

Operacja Księga Czarodzieja – Jorn Lier Horst “Tam idzie pani, którą przecinano piłą na pół. – Dziadek Franz wskazał za…

Przygoda kryminalna dla dzieci – Jagoda i tajemnica zaginionego naszyjnika

Przygoda kryminalna dla dzieci – Jagoda i tajemnica zaginionego naszyjnika

Kasialip 3, 2023

Jagoda kończy pierwszą klasę, czas więc na wakacje! Dzieci część dnia spędzają na sportowych półkoloniach w szkole. Wakacyjne lenistwo przerywa…

Sekrety zmarłych. Odkryj tajemnice, które zabrali do grobu

Sekrety zmarłych. Odkryj tajemnice, które zabrali do grobu

Martapaź 18, 2022

Sekrety zmarłych. Odkryj tajemnice, które zabrali do grobu Czy do tematu śmierci można podejść w lekki i fascynujący sposób? Okazuje…

Wiem i ja. Mózg! Co w głowie siedzi

Wiem i ja. Mózg! Co w głowie siedzi

Kasiacze 19, 2023

Czy to prawda, że mózg pracuje nawet wtedy, gdy śpimy? Czy wiesz, że powtarzanie sprzyja zapamiętywaniu? Gdzie znajdują się szare…