5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

Date
gru, 09, 2022

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

Nie znam dziecka, które nie wyglądałoby z utęsknieniem świąt Bożego Narodzenia. Kiedy tylko na dworze zaczyna spadać temperatura, a grzejniki przyjemnie się rozgrzewają, zaczynają się niekończące pytania „kiedy gwiazdka?”. A gdy czuć już zapach choinki, dzieci prawie znoszą jajka.

Jimmy Fallon to znany amerykański komik znany z takich programów jak Saturday Night live, czy The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. Znany z ciekawych pytań i cynicznego humoru. Kiedy okazało się, że ten człowiek chce napisać książkę dla dzieci i to w świątecznym klimacie, byłam bardzo ciekawa, co z tego wyjdzie.

„5 nocy do gwiazdki” to krótki wierszowany utwór o wyczekiwaniu na ten jeden jedyny szczególny dzień w roku. Chłopczyk oraz jego pies przeżywają ten trudny czas razem, przy okazji przygotowując się do świąt. Bardzo fajnym pomysłem było użycie nocy jako jednostki czasu, a nie jak to zwykle bywa – dnia. Chłopiec każdego ranka budzi się z myślą, że jeszcze tylko parę razy zaśnie i będzie gwiazdka.

Na uwagę zasługują również ilustracje Richa Deasa, który bardzo dobrze oddaje klimat książki. Zasiadając do tego tytułu po raz pierwszy, nie mogłam się napatrzeć na te urocze grafiki. Jest w nich pewna bajkowość oraz świąteczny klimat, tak ważny dla tej historii.

Dzięki połączeniu ciekawej i zabawnej historii z cudownymi ilustracjami, dzieci nie tylko mogą poczuć siłę wyczekiwania głównego bohatera, ale również przejrzeć się bliżej zmianom, jakie zachodzą w domu podczas przygotowań do gwiazdki. Chłopiec mimochodem opowiada o tym, że stoi już choinka, śnieg leżący na parapecie, czy ciastka upieczone dla świętego Mikołaja. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym właśnie to czekanie jest jednym z najważniejszych elementów świątecznej magii.

„5 nocy do gwiazdki” to urocza i ciekawa historia, idealna na nadchodzący czas świątecznego oczekiwania. Bardzo zachęcam do zapoznania się z tą książką, ponieważ daje ona wiele radości lektury.

Karolina Kosek


Autor: Jimmy Fallon
Tłumaczenie: Michał Rusinek
Ilustrator: Rich Deas
Tytuł: 5 nocy do gwiazdki
Tytuł Oryginału: 5 More Sleeps ‘til Christmas
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2022-11-09
Kategoria: literatura dla dzieci
ISBN: 9788383182643
Liczba stron: 40


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Wiosna w Jeżynowym Grodzie

Zapowiedź: Wiosna w Jeżynowym Grodzie

Szkrabajeksty 26, 2024

W cudny, szklisty poranek wiosenne słońce zajrzało do wszystkich domków wzdłuż jeżynowego żywopłotu, a okienka w pniach drzew pootwierano na…

Nowa seria kartonowych książeczek dla dzieci!

Nowa seria kartonowych książeczek dla dzieci!

Kasiawrz 7, 2020

Dzieci kochają kartonowe książeczki. Są odporne na zniszczenia i łatwe do trzymania przez małe rączki. Wydawnictwo Widnokrąg wydaje nową serię…

Najlepsze książki o mamach!

Najlepsze książki o mamach!

Kasiamaj 26, 2021

Dzisiaj świętujemy Dzień Matki. Miłość okazujemy sobie codziennie, ale dzisiaj jest ten jeden, szczególny dzień w roku, kiedy możemy jeszcze…

Wywiad z Mikołajem Marcelą – autorem Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać

Wywiad z Mikołajem Marcelą – autorem Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać

Szkrabajeklut 23, 2022

1. Skąd pomysł na dość kontrowersyjny tytuł? Moje dzieci, widząc książkę na półce, od razu chciały po nią sięgnąć, z…

Magiczny ekspres – Anca Sturm

Magiczny ekspres – Anca Sturm

Kasialis 28, 2020

Magiczny ekspres – Anca Sturm Magiczny ekspres to książka, która zachwyci zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Tak, tak –…