Buzz Astral. Opowieść filmowa

Date
sie, 10, 2022

Buzz Astral dał się poznać dzięki animacji Toy Story, którą pokochały dzieci na całym świecie. Razem ze swoim przyjacielem kowbojem i całą gromadą zabawek Andy’ego, przeżywa niesamowite przygody. Astronauta doczekał się swojego solowego filmu – Buzz Astral – a ja poznałam tę historię z książki, która na rynku pojawiła się dzięki wydawnictwu Olesiejuk.

Kilka słów o fabule

Buzz Astral jest nieustraszonym astronautą, który za wszelką cenę chcę dokończyć powierzoną mu misje, chociaż wiążę się to z wieloma wyrzeczeniami oraz ogromnym upływem czasu. Od momentu, gdy załoga jego statku utknęła na obcej planecie, nasz bohater robi wszystko, co możliwe, aby dokończyć powierzoną mu misję.

Na koniec świata i jeszcze dalej!

Książkowe wersja przygód Buzza Astrala okazała się niesamowicie ciekawą przygodą. Jest zupełnie inna niż Toy Stoy – i mówię tutaj równie o całej fabule, problemach, jakie porusza, zagadnień oraz grafice. To opowieść, która spodoba się zarówno tym starszym, jak i młodszym czytelnikom, a wszystko przez niesamowitą szczegółowość historii. Jeżeli macie za sobą seans filmowy, to dostrzeżecie, że historia z ekranu na kartki została przeniesiona niemal 1:1, ale wyszło to bardzo, bardzo dobrze.

Buzz Astral jest zdeterminowanym bohaterem, który robi wszystko, aby wrócić do domu. Intryguje czytelnika nie tylko jego podróż i przygody, ale także to, jak wygląda planeta, na którą zmierza i na której aktualnie się znajduje. Dzięki tej historii Buzz dostał nowe życie. Możemy go poznać z nieco innej strony, dowiedzieć się, co przeżył i doskonale bawić się przy lekturze! Co więcej, ta książka jest niesamowicie aktualna, nie znajdziecie w niej uprzedzeń pod względem mniejszości czy rasistowskich przesłań. Wszyscy są sobie równi, co dla młodych czytelników jest ogromną wartością.

Podsumowanie

„Buzz Astral” opowieść filmowa to książka pełna przygód, ciekawych bohaterów. To idealna lektura dla wszystkich młodych czytelników, którzy kochają kosmos. Opowieść rozwija wyobraźnię oraz chęć poznania tajemnic kosmosu, bo kto wie, czy na jakiejś planecie, w odległej galaktyce, również jest życie?

 

Jeżeli chcecie poznać przygoda Buzza Astrala, to książkę kupicie na stronie księgarni Tania Książka.

Inne bestsellerowe książki dla dzieci znajdziecie tutaj


Autor: Aleksandra Górka (na podstawie tłumaczenia)
Tłumaczenie: Ewa Taranowska
Ilustrator: Disney
Tytuł: Buzz Astral. Opowieść filmowa
Tytuł oryginalny: Buzz Astral
Wydawnictwo: Olesiejuk
Wydanie: I 
Data wydania: 2022-06-15
Kategoria: literatura dziecięca 8-12
ISBN: 788382623406
Liczba stron: 38


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck

Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck

Szkrabajekpaź 12, 2021

    Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck „Narodziny Złosadnika” Matta Forbecka to kolejny tom z serii Minecraft wydawanej przez wydawnictwo…

Dog Man. Zbrodnia Ikara – Dav Pilkey

Dog Man. Zbrodnia Ikara – Dav Pilkey

Kasialip 5, 2021

Dog Man. Zbrodnia Ikara – Dav Pilkey „Zbrodnia Ikara” to już dziewiąta z serii „Dog Man” książeczka Dav’a Pilkey’a, twórcy…

Rok na placu budowy – Artur Nowicki

Rok na placu budowy – Artur Nowicki

Kasiawrz 9, 2020

Chyba nie ma rodzica, który nie kojarzy serii książek Rok na… Razem z autorami odwiedziliśmy już przedszkole, las, miasto, a…

Frigieli Fluffy. Tom II. Sami najlepsi – Frigiel i Jean-Christophe Derrien

Frigieli Fluffy. Tom II. Sami najlepsi – Frigiel i Jean-Christophe Derrien

Szkrabajekcze 25, 2021

Frigieli Fluffy. Tom II. Sami najlepsi – Frigiel i Jean-Christophe Derrien Frigiel z przyjaciółmi i nowo poznanym Sifay’em jadą do…

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Szkrabajekcze 11, 2021

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti Dziecięcy świat nie jest czarno – biały. Dzieci wszystko widzą w…