Buzz Astral. Opowieść filmowa

Date
sie, 10, 2022

Buzz Astral dał się poznać dzięki animacji Toy Story, którą pokochały dzieci na całym świecie. Razem ze swoim przyjacielem kowbojem i całą gromadą zabawek Andy’ego, przeżywa niesamowite przygody. Astronauta doczekał się swojego solowego filmu – Buzz Astral – a ja poznałam tę historię z książki, która na rynku pojawiła się dzięki wydawnictwu Olesiejuk.

Kilka słów o fabule

Buzz Astral jest nieustraszonym astronautą, który za wszelką cenę chcę dokończyć powierzoną mu misje, chociaż wiążę się to z wieloma wyrzeczeniami oraz ogromnym upływem czasu. Od momentu, gdy załoga jego statku utknęła na obcej planecie, nasz bohater robi wszystko, co możliwe, aby dokończyć powierzoną mu misję.

Na koniec świata i jeszcze dalej!

Książkowe wersja przygód Buzza Astrala okazała się niesamowicie ciekawą przygodą. Jest zupełnie inna niż Toy Stoy – i mówię tutaj równie o całej fabule, problemach, jakie porusza, zagadnień oraz grafice. To opowieść, która spodoba się zarówno tym starszym, jak i młodszym czytelnikom, a wszystko przez niesamowitą szczegółowość historii. Jeżeli macie za sobą seans filmowy, to dostrzeżecie, że historia z ekranu na kartki została przeniesiona niemal 1:1, ale wyszło to bardzo, bardzo dobrze.

Buzz Astral jest zdeterminowanym bohaterem, który robi wszystko, aby wrócić do domu. Intryguje czytelnika nie tylko jego podróż i przygody, ale także to, jak wygląda planeta, na którą zmierza i na której aktualnie się znajduje. Dzięki tej historii Buzz dostał nowe życie. Możemy go poznać z nieco innej strony, dowiedzieć się, co przeżył i doskonale bawić się przy lekturze! Co więcej, ta książka jest niesamowicie aktualna, nie znajdziecie w niej uprzedzeń pod względem mniejszości czy rasistowskich przesłań. Wszyscy są sobie równi, co dla młodych czytelników jest ogromną wartością.

Podsumowanie

„Buzz Astral” opowieść filmowa to książka pełna przygód, ciekawych bohaterów. To idealna lektura dla wszystkich młodych czytelników, którzy kochają kosmos. Opowieść rozwija wyobraźnię oraz chęć poznania tajemnic kosmosu, bo kto wie, czy na jakiejś planecie, w odległej galaktyce, również jest życie?

 

Jeżeli chcecie poznać przygoda Buzza Astrala, to książkę kupicie na stronie księgarni Tania Książka.

Inne bestsellerowe książki dla dzieci znajdziecie tutaj


Autor: Aleksandra Górka (na podstawie tłumaczenia)
Tłumaczenie: Ewa Taranowska
Ilustrator: Disney
Tytuł: Buzz Astral. Opowieść filmowa
Tytuł oryginalny: Buzz Astral
Wydawnictwo: Olesiejuk
Wydanie: I 
Data wydania: 2022-06-15
Kategoria: literatura dziecięca 8-12
ISBN: 788382623406
Liczba stron: 38


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Książki dla małych kociarzy

Książki dla małych kociarzy

Kasialut 17, 2021

Książki dla małych kociarzy Koty, koteczki, kociaki… Wiecie że dzisiaj obchodzimy Dzień Kota? Z tej okazji wybrałam dla was książki,…

Zapowiedź: Smocze jajo

Zapowiedź: Smocze jajo

Kasiawrz 6, 2021

  Kto pokona smoka? Jaką tajemnicę skrywa król Władysław? I gdzie podziało się smocze jajo? Pewnego razu do wsi Cicha…

Najnowsze informacje od wydawnictwa HarperCollins Kids!

Najnowsze informacje od wydawnictwa HarperCollins Kids!

Kasiawrz 23, 2020

Wydawnictwo HarperCollins Polska cztery miesiące od poszerzenia swojego portfolio o dział książki dziecięcej zaznacza swoją obecność na rynku wydawniczym. Tylko…

Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta-Sibéal Pounder

Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta-Sibéal Pounder

Martagru 16, 2022

Gdy myślimy o świętach, nasze myśli jako pierwsze wypełnia zapach korzennych ciasteczek, ubieranie choinki i Mikołaj, na którego czekają wszyscy. Potem masa…

Niebosiężne drzewo – Enid Blyton

Niebosiężne drzewo – Enid Blyton

Szkrabajekmar 18, 2022

Niebosiężne drzewo – Enid Blyton Dzieci coraz swobodniej czują się nie tylko na Niebosiężnym Drzewie, ale również w krainach nad…