dobranoc

Dobranoc, leniwcu. Dobranoc, jednorożcu

Date
lis, 05, 2022

Dobranoc, leniwcu. Dobranoc, jednorożcu

Sen to jeden z najważniejszych punktów w planie dnia każdego rodzica. To niezwykle ważny czas wspomagający rozwój malca i wzmacniający naturalną więź między dzieckiem a dorosłym. Kąpiel, masaż, a potem chwila w literackim świecie i już powieki zdają się zamykać pod ciężarem niewidzialnej dla oka magii. Dobór lektury nie jest bez znaczenia, gdyż dobry sen rozpocząć powinien się od pięknej i delikatnej historii kojącej zmysły. Na rynku znajdziemy wiele historyjek idealnych na dobranoc, jednak nie każda może odpowiadać naszym pociechom. Akademia mądrego dziecka ma sposób na nudę i codzienne czytanie. Seria Dobranoc za chwilę ukoi zmysły i włączy wyobraźnie.

Dobranoc, leniwcu

Naszym sennym towarzyszem będzie mały leniwiec, któremu jak pewnie i waszym dzieciom spać się wcale nie chce. Kilka rymowanek będzie trzeba przeczytać tym małym nicponiom lekko śpiącym głosem, by sen pojawił się niespiesznie. Jedna strona, druga a na nich kilka gwiazd co mrugają do Leniwca i małego czytelnika. Dobranoc, leniwcu ma w sobie coś niesamowitego. Teksty są lekkie i przyjemne, z łatwością zachęcają do spania nawet najbardziej opornych. Dodatkowo lampki wbudowane w książeczkę są w kształcie gwiazdek, które to w opowieści w końcu doprowadzają do snu małego marudera. Dzieci zachwycone rozgwieżdżonym niebem z ciekawością wsłuchują się w rymowaną historie leniwca i odpływają w błogi sen.

Dobranoc, jednorożcu

No dobrze było kilka słów o tych brzdącach, co uparcie twierdzą, że nie chce im się spać. Warto także wspomnieć o tych, co nie zasną bez ukochanej przytulanki, a ta na złość właśnie się zgubiła. Mały jednorożec właśnie doświadczył tej ogromnej straty, która nie pozwala mu zasnąć. Robi się ciemno, a smutek próbuje przeszkodzić w błogim śnie. Wszyscy przyjaciele jednorożca już zasypiają, trzymając w ramionach swoich pluszowych towarzyszy. Na szczęście dla małego jednorożca, nad jego głową świeci tęczowa lampka, która swym blaskiem wskaże mu drogę do maskotki i spokojnego snu.

Wśród ilustracji

Niemalże każda książeczka wchodząca w skład serii Akademia mądrego dziecka zachwyca formą przyjazną dziecku. Nie inaczej jest w przypadku serii Dobranoc. Ilustracje są piękne, płynne i przyjemne dla oka. Mali bohaterowie miewają podobne kłopoty, co każda pociecha w czasie szykowania się do spania. Dzięki temu każde zwierzątko może okazać się odzwierciedleniem dziecięcych cech, które w mig zostaną przez maluchy zauważone. Nie ilustracje jednak odgrywać będą w tej przygodzie największą rolę, a połączenie barw, cieni i światła ze wbudowanych lampek.

Podsumowanie

Obie książeczki są niesamowite. Lekkie wierszyki kołyszą do snu miarowością i taktem. Historie zwierzątek pozwalają dzieciom utożsamić się z danym problemem i go pokonać. Dobrane do opowieści lampki stanowią miły dodatek wspomagający zasypianie i zabawę światłocieniem. Całość jest nietuzinkowym sposobem na radzenie sobie z niesfornymi buntownikami i idealnie sprawdzi się jako prezent dla każdego małego miłośnika kołysanek.


Autor: Opracowanie zbiorowe

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb 

Ilustrator: Michael Buxton

Tytuł oryginalny: Goodnight Unicorn/ Goodnight Sloth

Seria i nr tomu: Akademia mądrego dziecka. Wieczorynka (tom  1 i 2)

Wydawnictwo: HarperKids 

Wydanie: pierwsze

Data wydania: 2022-10-12

Kategoria: dla dzieci, wieczorynka 

ISBN:978-83-276-7260-5 / 978-83-276-7259-9

Liczba stron: 10/10


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Pola mówi au – Irene Marienborg

Pola mówi au – Irene Marienborg

Szkrabajekmaj 8, 2021

Pola mówi au – Irene Marienborg Pola, kilkuletnia bohaterka serii „Pola mówi…” ,wdarła się przebojem do serc małych czytelników. Kolejne…

Jak smakuje czekolada na Evereście? Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć

Jak smakuje czekolada na Evereście? Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć

Martalut 27, 2023

W każdym człowieku tli się iskierka małego odkrywcy. Taka część nas, która żądna jest przygód, wyzwań i podążania niezbadanymi ścieżkami.…

Realny świat – Sara Pennypacker

Realny świat – Sara Pennypacker

Szkrabajeksty 24, 2021

Realny świat – Sara Pennypacker “Wszystko było przedtem czymś innym, a potem będzie czymś jeszcze innym… Czasem, jeśli się dobrze…

Makaron. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

Makaron. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

Martasty 22, 2023

Jedzenie jest jedną z pierwszych funkcji, jakie opanowuje człowiek. Podróż przez niezwykłe konsystencje, smaki i kolory jest jedną z najbarwniejszych…

Mity greckie – Joanna Zaręba

Mity greckie – Joanna Zaręba

Michellemar 30, 2021

Mity greckie – Joanna Zaręba Myślałam, że na mitologi greckiej zjadłam już zęby i nie znajdzie się nic, co mogłoby…