dobranoc

Dobranoc, leniwcu. Dobranoc, jednorożcu

Date
lis, 05, 2022

Dobranoc, leniwcu. Dobranoc, jednorożcu

Sen to jeden z najważniejszych punktów w planie dnia każdego rodzica. To niezwykle ważny czas wspomagający rozwój malca i wzmacniający naturalną więź między dzieckiem a dorosłym. Kąpiel, masaż, a potem chwila w literackim świecie i już powieki zdają się zamykać pod ciężarem niewidzialnej dla oka magii. Dobór lektury nie jest bez znaczenia, gdyż dobry sen rozpocząć powinien się od pięknej i delikatnej historii kojącej zmysły. Na rynku znajdziemy wiele historyjek idealnych na dobranoc, jednak nie każda może odpowiadać naszym pociechom. Akademia mądrego dziecka ma sposób na nudę i codzienne czytanie. Seria Dobranoc za chwilę ukoi zmysły i włączy wyobraźnie.

Dobranoc, leniwcu

Naszym sennym towarzyszem będzie mały leniwiec, któremu jak pewnie i waszym dzieciom spać się wcale nie chce. Kilka rymowanek będzie trzeba przeczytać tym małym nicponiom lekko śpiącym głosem, by sen pojawił się niespiesznie. Jedna strona, druga a na nich kilka gwiazd co mrugają do Leniwca i małego czytelnika. Dobranoc, leniwcu ma w sobie coś niesamowitego. Teksty są lekkie i przyjemne, z łatwością zachęcają do spania nawet najbardziej opornych. Dodatkowo lampki wbudowane w książeczkę są w kształcie gwiazdek, które to w opowieści w końcu doprowadzają do snu małego marudera. Dzieci zachwycone rozgwieżdżonym niebem z ciekawością wsłuchują się w rymowaną historie leniwca i odpływają w błogi sen.

Dobranoc, jednorożcu

No dobrze było kilka słów o tych brzdącach, co uparcie twierdzą, że nie chce im się spać. Warto także wspomnieć o tych, co nie zasną bez ukochanej przytulanki, a ta na złość właśnie się zgubiła. Mały jednorożec właśnie doświadczył tej ogromnej straty, która nie pozwala mu zasnąć. Robi się ciemno, a smutek próbuje przeszkodzić w błogim śnie. Wszyscy przyjaciele jednorożca już zasypiają, trzymając w ramionach swoich pluszowych towarzyszy. Na szczęście dla małego jednorożca, nad jego głową świeci tęczowa lampka, która swym blaskiem wskaże mu drogę do maskotki i spokojnego snu.

Wśród ilustracji

Niemalże każda książeczka wchodząca w skład serii Akademia mądrego dziecka zachwyca formą przyjazną dziecku. Nie inaczej jest w przypadku serii Dobranoc. Ilustracje są piękne, płynne i przyjemne dla oka. Mali bohaterowie miewają podobne kłopoty, co każda pociecha w czasie szykowania się do spania. Dzięki temu każde zwierzątko może okazać się odzwierciedleniem dziecięcych cech, które w mig zostaną przez maluchy zauważone. Nie ilustracje jednak odgrywać będą w tej przygodzie największą rolę, a połączenie barw, cieni i światła ze wbudowanych lampek.

Podsumowanie

Obie książeczki są niesamowite. Lekkie wierszyki kołyszą do snu miarowością i taktem. Historie zwierzątek pozwalają dzieciom utożsamić się z danym problemem i go pokonać. Dobrane do opowieści lampki stanowią miły dodatek wspomagający zasypianie i zabawę światłocieniem. Całość jest nietuzinkowym sposobem na radzenie sobie z niesfornymi buntownikami i idealnie sprawdzi się jako prezent dla każdego małego miłośnika kołysanek.


Autor: Opracowanie zbiorowe

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb 

Ilustrator: Michael Buxton

Tytuł oryginalny: Goodnight Unicorn/ Goodnight Sloth

Seria i nr tomu: Akademia mądrego dziecka. Wieczorynka (tom  1 i 2)

Wydawnictwo: HarperKids 

Wydanie: pierwsze

Data wydania: 2022-10-12

Kategoria: dla dzieci, wieczorynka 

ISBN:978-83-276-7260-5 / 978-83-276-7259-9

Liczba stron: 10/10


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Wytrzyszczka – Michał Rusinek

Wytrzyszczka – Michał Rusinek

Szkrabajeksie 17, 2021

Wytrzyszczka – Michał Rusinek Każdy z nas z pewnością wielokrotnie zwracał uwagę na nietypowe nazwy mijanych miejscowości, zwłaszcza podczas długiej…

Smerfy i Krakukas

Smerfy i Krakukas

Szkrabajekcze 1, 2022

I oto znów przed nami porcja, a nawet dwie, bo w tym zeszycie znajdziemy dwie opowieści, o przygodach niebieskich Smerfów,…

Wielka podróż małego Mila – Norton Juster

Wielka podróż małego Mila – Norton Juster

Szkrabajeklis 18, 2021

Książka cudownie wypełniła wolny czas, od razu po kilku akapitach poczułam, że to coś zdecydowanie dla mnie, całkowicie w niej…

Zaklęty las – Enid Blyton

Zaklęty las – Enid Blyton

Szkrabajeklut 16, 2022

Trójka rodzeństwa wraz z rodzicami przeprowadza się na wieś. Dzieci cieszą się na samą myśl o przygodach, jakie tam na…

Świat według dziadka – Zofia Stanecka

Świat według dziadka – Zofia Stanecka

Kasiagru 8, 2021

Świat według dziadka – Zofia Stanecka Trudno jest określić, jaka wielka przepaść dzieli naszych dziadków, od tych najmłodszych. Często, obok…

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.