Wydmy gwiaździste. Explorer Academy – Trudi Trueit

Date
paź, 11, 2020

Wydmy gwiaździste po raz czwarty przenoszą nas do niesamowitej, jedynej w swoim rodzaju szkoły, Akademii Odkrywców. Jest to elitarna placówka, do której mogą dostać się tylko najlepsi i najbystrzejsi, a nauka w niczym nie przypomina tej w tradycyjnych szkołach, bowiem wykładowcami są najwybitniejsi odkrywcy, naukowcy i badacze, a znaczna część zajęć ma charakter misji i zadań do wykonania.

Trzeci tom zakończył się w dramatycznych okolicznościach, gdy główny bohater, trzynastoletni Cruz Coronado, został uwięziony w zapadlinie skalnej w otoczeniu… czaszek i kości. Na szczęście udaje mu się wydostać, a przy okazji dokonać przełomowego odkrycia naukowego. To jednak nie koniec niespodzianek, jakie czekają zarówno Cruza, jak i czytelników. Gdy chłopiec powraca do Akademii, może poznać nowoprzyjętą uczennicę, którą okazuje się… Lani, jego najlepsza przyjaciółka. Dzięki zbiegowi okoliczności oraz odwadze, jaką wykazała się podczas ratowania pana Coronado, taty Cruza, z rąk porywaczy dziewczyna została w trybie wyjątkowym przyjęta do Akademii. 

Jak widać, wydarzenia, od których rozpoczyna się tom czwarty, stanowią bezpośrednią kontynuację fabuły z poprzednich tomów, dlatego powinny po niego sięgnąć jedynie te osoby, które mają już za sobą lekturę pierwszych trzech części Akademii Odkrywców. Bohaterowie będą kontynuować nie tylko swoje szkolne misje, ale też zadanie, o którym wie zaledwie garstka osób – muszą odnaleźć elementy tajnej receptury, którą przed laty opracowała mama Cruza i przez którą zginęła z rąk członków międzynarodowej organizacji, Mgławicy.

W każdym z tomów uczniowie Akademii są wysyłani na misje z innej dziedziny nauki. Tym razem duży nacisk został położony na zoologię oraz ochronę środowiska naturalnego. Bohaterowie muszą pomóc ekipie naukowców, którzy opiekują się stadem goryli górskich, narażonych na nieustanne ataki ze strony kłusowników. Młodzi czytelnicy mogą poznać dramatyczne okoliczności, w jakich dochodzi do nielegalnych polowań na zwierzęta i zagrożeń dla istnienia całego gatunku, z jakimi się one wiążą.

Podobnie jak w poprzednich tomach, tak i tym razem na końcu książki można znaleźć dodatek “Co jest prawdą, a co fikcją?” Autorka przybliża w nim sylwetki prawdziwych naukowców i badaczy, których działania są pokazywane w pośredni lub bezpośredni sposób w danym tomie. Tym razem naturalnie zostali pokazani ludzie, którzy walczą o ochronę środowiska naturalnego i zagrożonych gatunków.

Cała seria Explorer Academy. Akademia Odkrywców w bardzo udany sposób łączy ciekawe przygody i sympatycznych bohaterów z dużą wartością merytoryczną. Lektura jest przyjemna i zaskakująca, a przy tym udowadnia, że nauka wcale nie musi być nudna, a otaczający nas świat skrywa znacznie więcej tajemnic, niż moglibyśmy oczekiwać. Gorąco polecam wszystkim młodym poszukiwaczom przygód!

Katarzyna Abramova


Tytuł: Wydmy gwiaździste

Autor: Trudi Trueit

Ilustracje: Scott Plumbe

Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman

Seria: Explorer Academy. Akademia Odkrywców (część 4)

Kategorie: fantastyka, fantasy, science fiction

Wydawnictwo: Olesiejuk

Data wydania: 2020-05-19

★★★★★★★★✩✩


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Nowa książka Grzegorza Kasdepke. “Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienice”

Nowa książka Grzegorza Kasdepke. “Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienice”

Kasialip 9, 2021

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska…

dummy-img

Kolejne nowości dla dzieci!

Kasiamar 27, 2020

W ten trudny czas wydawnictwa nas rozpieszczają. Dzisiaj wspomnę o Naszej Księgarni, która podzieliła się scenariuszami zajęć, do pobrania zupełnie…

Recto Verso

Recto Verso

Szkrabajekmar 22, 2022

Lubicie układać klocki? Ta gra będzie właśnie dla Was! A jeśli nie lubicie, ta gra Was do tego przekona. Zagraj…

Kolejne wydanie komiksów o walecznym Galu!

Kolejne wydanie komiksów o walecznym Galu!

Kasiasty 14, 2021

W 2021 roku Asterx powraca w pełni sił z nowym albumem! Nieugięci Galowie ofiarują nam najlepsze dary: lekarstwo na smutek,…

Moje opowieści. Disney Pixar

Moje opowieści. Disney Pixar

Kasialut 20, 2022

Uwielbiam opowieści Disneya, a Pixara to już szczególnie. Na niektórych historiach się wychowałam i pomimo upływu czasu, one nadal się…