Dog Man. Wichrowe bzdurza – Dav Pikley

Date
gru, 28, 2021

Dog Man. Wichrowe Bzdurza – Dav Pikley

Dav Pilkey przedstawia kolejną beztroską opowieść o odnalezionej rodzinie i przyjaźni, po raz kolejny tłumacząc złożone motywy na kolorowe, przyjazne dzieciom obrazki. W dziesiątym już tomie komiksu autorstwa niby bohaterów „Kapitana Majtasa”, Georga i Harolda, pso-policjant został uwięziony w kloszu hańby, czyli kloszu ochronnego dla psa, który nie pozwoli zgryzać mu bandażu z łapek. Niestety wszyscy tylko mu dogryzają. Jedynie w szefie może znaleźć oparcie. Jednak szef także ma kłopoty, ale sfery miłosnej. Zakochał się w jednej z pielęgniarek, które opiekowały się Dog Manem podczas jego rekonwalescencji. Nie może znaleźć ani odpowiednich słów, ani sposobów, by móc się z nią umówić. Dog Man postanawia mu na swój psi sposób pomóc. Tym bardziej, że i jemu pomógł Pecik i robot.

Tymczasem z kociego kicia znowu ucieka Dziaders, tym razem z celem znalezienia Sprayu Życia i i Wzrostu, towarów obecnie deficytowych i zakazanych. Oczywiście wszystko w celu czynienia wyłącznie złych rzeczy. W tym samym też czasie kot Pet walczy o to, by Pecik i jego telekinetyczna przyjaciółka kijanka Ada nie przeszkadzali mu fekalnymi piosenkami podczas wywiadu. To jasne, że mu się nie uda, a miłość wszystko wybaczy.

Tym razem mniej będzie o przyjaźni, a więcej o miłości, zarówno tej pierwszej i romantycznej, jak i rodzicielskiej. Za pośrednictwem komiksy mali czytelnicy dowiedzą się też, że warto każdemu dać drugą szansę, nawet jeśli jest złoczyńcą, jakim kiedyś był kot Pet. Jego historia dzieciństwa i przejścia na stronę zła dobitnie pokazuje, że nawet po odbyciu kary osoby osądzone są traktowane jak wyrzutki. Niezależnie jak bardzo Pet się starał, nikt nie pozwoli mu zapomnieć, kim był. To świetna lekcja dla dzieci, aby już w młodym wieku dzieci dowiedziały się, że jeśli ktoś zrobi coś złego, a my zaoferujemy mu ścieżkę odkupienia, to jego obowiązkiem jest nie powtarzać swoich błędów, ale naszym obowiązkiem jest zaoferowanie możliwości poprawy.

Uderzające kolory, interaktywne strony, samouczki do rysowania i mnóstwo głośnych śmiechów – wszystko to pomaga utrzymać uwagę wymagającego młodego czytelnika. Na szczególną uwagę zasługuje stosowanie coraz bardziej dziwacznych onomatopei, której kilka przykładów zawiera zabawne odniesienia do popkultury. Humor fekalny i wyżyny dziecięcego slapstickowego humoru – oto Dog Man właśnie.

Monika Kilijańska

Dog Man. Zbrodnia Ikara

Dog Man. Aport z oblężonego miasta 


Autor: Dav Pikley

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

Ilustrator: Dav Pikley

Tytuł: Dog Man. Wichrowe bzdurza

Tytuł oryginalny: Dog Man. Mothering Heights

Seria i nr tomu: Dog Man tom 10

Wydawnictwo: Jaguar

Wydanie: I

Data wydania: 2021-10-27

Kategoria: fantasy, komiks dla dzieci

ISBN: 9788382660197

Liczba stron: 240


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Premiera: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Pop-up

Premiera: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Pop-up

BrokenVisionlut 27, 2024

„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Pop-up” to piękne, prezentowe wydanie tytułu uwielbianego przez dzieci, rodziców i dziadków. Opowieść…

Opowiem Ci mamo, co robą psotne stwory –

Opowiem Ci mamo, co robą psotne stwory –

Kasiasie 16, 2022

Stwory, stworki i potwory. Na pewno znacie je wszystkie i spotkaliście je kilkukrotnie. Może nawet nie zdawaliście sobie z tego…

Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami – Praca zbiorowa

Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami – Praca zbiorowa

Szkrabajeklut 7, 2021

Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami – Praca zbiorowa Nie ma chyba dziecka, które nie znałoby Maszy i…

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

Szkrabajekgru 9, 2022

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon Nie znam dziecka, które nie wyglądałoby z utęsknieniem świąt Bożego Narodzenia. Kiedy tylko na…

Listy do A. – Anna Sakowicz

Listy do A. – Anna Sakowicz

Szkrabajeksty 21, 2021

Listy do A. – Anna Sakowicz Śmiem twierdzić, że to jedna z najlepszych książek, jakie dane mi było przeczytać w…