Smocza Straż. Gniew Króla smoków – Brandon Mull

Date
sty, 03, 2022

Smocza Straż. Gniew Króla smoków – Brandon Mull

Jak walczyć ze smokami? Zwłaszcza kiedy obraziło się ich króla? Czy Twierdza Czarnodół przetrwa? Co planuje Celebrant? Bo to, że jest zdolny do wszystkiego, wie już każdy. Smoki są sprytne, na pewno mają jakiś plan, który zagwarantuje im zwycięstwo. Ciekawe, co wymyśliły… Jedno jest pewne, Kendra i Seth mają trudny orzech do zgryzienia.

Magiczna kraina

Baśniobór napisany przez Brandona Mulla to współczesna baśń o świecie pełnym magii i mistycznych stworzeń. Jest to taka historia, która już od pierwszych stron porywa czytelnika. Jej autor doskonale przemyślał sobie każdy, najdrobniejszy szczegół i nie pozwala nawet na chwilę oddechu. Raz jesteśmy na uczcie u Smoków, by zaraz potem znaleźć się w nawiedzonym zamku, do którego dostarczyły nas magicznie uskrzydlone zwierzęta (w tym królik i wielbłąd!). Tutaj nie ma miejsca na nudę.

W tym tomie Mull serwuje nam ciekawą mieszankę wydarzeń. Z jednej storny Seth i Kendra są ciągle opiekunami Gadziej opoki, których chroni prawo i magia tego miejsca, z drugiej strony ich życie jest w niebezpieczeństwie i każdy mieszkaniec tego azylu może zrobić im krzywde. Mieszanka bardzo wybuchowa, zwłaszcza że na szali jest nie tylko los tego miejsca, ale i całego świata.

Czytelnicza perełka

Ciekawym pomysłem było umiejscowienie Burzowej Stanicy w samym centrum wydarzeń. Jest to miejsce, w którym magia nie działa, a kto wejdzie do zamku, nigdy już z niego nie wraca. Oczywiście Kendra i Seth muszą udać się właśnie tam, aby zyskać szansę pokonania smoków. Jednak to miejsce okryte jest złą sławą nie bez powodu. Ciąży na nim potężna klątwa, której nie da się zdjąć ot tak. Jednak nieustraszeni opiekunowie Gadziej Opoki postanawiają stawić temu czoła. Co z tego wyniknie? Na pewno nikt nie będzie się nudził.

Podsumowanie

Smocza Straż. Gniew Króla Smoków to drugi tom kontynuacji serii o Baśnioborze. W tej części autor również nie zwalnia tempa pokazując, że fantastyczne światy to nie tylko naiwne bajeczki dla dzieci. Może się w nich czaić również mrok. Tak jak i w poprzedniej części tak i teraz nie można się po prostu oderwać od czytania. Mull co chwilę serwuje nam nie tylko ciekawe zwroty akcji, ale i nietuzinkowych bohaterów, którzy wspaniale wzbogacają fabułę. Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, co do sięgnięcia po tę serię, to z czystym sumieniem mogę polecić ją wszystkim. Wszystkimi miłośniokom pasjonujących historii.


Autor: Brandon Mull

Tłumaczenie: Lisowski Rafał
Ilustrator: Brandon Dorman
Tytuł: Smocza Straż. Gniew Króla smoków
Tytuł oryginalny: Dragonwatch. Wrath of the Dragon King
Seria i nr tomu: Baśniobór. 2
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:15.05.2019
Kategoria: fantastyka młodzieżowa
ISBN: 978-83-280-6571-0
Liczba stron:416
Ocena 10/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

W przedszkolu. Akademia mądrego dziecka. Kolorowy świat – Marion Piffaretti

W przedszkolu. Akademia mądrego dziecka. Kolorowy świat – Marion Piffaretti

Szkrabajekpaź 22, 2020

Może nie ma tutaj dużo treści, konkretnych rad, opinii fachowców, ale jest przekaz który dociera do dziecka, na co mam…

Pola mówi dzidziuś

Pola mówi dzidziuś

Kasiapaź 12, 2020

Ktokolwiek kiedykolwiek zmagał się z wytłumaczeniem dziecku, że w domu pojawi się dzidziuś, wie, jaki to twardy orzech do zgryzienia. Maluchy…

9 miesięcy czułego chaosu – Lucy Kinsley

9 miesięcy czułego chaosu – Lucy Kinsley

Kasialis 20, 2020

9 miesięcy czułego chaosu – Lucy Kinsley Ciąża to piękny czas, ale… nie dla wszystkich. Dobrze, że coraz więcej mówi…

Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać – Mikołaj Marcela

Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać – Mikołaj Marcela

Szkrabajeklut 21, 2022

Czasem można się zdziwić, ile wiedzy pamięta się z podstawówki. I nie są to informacje, które wykuło się na blachę,…

Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) – Justyna Bednarek, Daniel de Latour

Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) – Justyna Bednarek, Daniel de Latour

Szkrabajekwrz 12, 2020

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek podbiły media społecznościowe oraz serca dzieci i ich rodziców. Na kartach tej niesamowitej serii, poznać możemy…