Smocza Straż. Gniew Króla smoków – Brandon Mull

Date
sty, 03, 2022

Smocza Straż. Gniew Króla smoków – Brandon Mull

Jak walczyć ze smokami? Zwłaszcza kiedy obraziło się ich króla? Czy Twierdza Czarnodół przetrwa? Co planuje Celebrant? Bo to, że jest zdolny do wszystkiego, wie już każdy. Smoki są sprytne, na pewno mają jakiś plan, który zagwarantuje im zwycięstwo. Ciekawe, co wymyśliły… Jedno jest pewne, Kendra i Seth mają trudny orzech do zgryzienia.

Magiczna kraina

Baśniobór napisany przez Brandona Mulla to współczesna baśń o świecie pełnym magii i mistycznych stworzeń. Jest to taka historia, która już od pierwszych stron porywa czytelnika. Jej autor doskonale przemyślał sobie każdy, najdrobniejszy szczegół i nie pozwala nawet na chwilę oddechu. Raz jesteśmy na uczcie u Smoków, by zaraz potem znaleźć się w nawiedzonym zamku, do którego dostarczyły nas magicznie uskrzydlone zwierzęta (w tym królik i wielbłąd!). Tutaj nie ma miejsca na nudę.

W tym tomie Mull serwuje nam ciekawą mieszankę wydarzeń. Z jednej storny Seth i Kendra są ciągle opiekunami Gadziej opoki, których chroni prawo i magia tego miejsca, z drugiej strony ich życie jest w niebezpieczeństwie i każdy mieszkaniec tego azylu może zrobić im krzywde. Mieszanka bardzo wybuchowa, zwłaszcza że na szali jest nie tylko los tego miejsca, ale i całego świata.

Czytelnicza perełka

Ciekawym pomysłem było umiejscowienie Burzowej Stanicy w samym centrum wydarzeń. Jest to miejsce, w którym magia nie działa, a kto wejdzie do zamku, nigdy już z niego nie wraca. Oczywiście Kendra i Seth muszą udać się właśnie tam, aby zyskać szansę pokonania smoków. Jednak to miejsce okryte jest złą sławą nie bez powodu. Ciąży na nim potężna klątwa, której nie da się zdjąć ot tak. Jednak nieustraszeni opiekunowie Gadziej Opoki postanawiają stawić temu czoła. Co z tego wyniknie? Na pewno nikt nie będzie się nudził.

Podsumowanie

Smocza Straż. Gniew Króla Smoków to drugi tom kontynuacji serii o Baśnioborze. W tej części autor również nie zwalnia tempa pokazując, że fantastyczne światy to nie tylko naiwne bajeczki dla dzieci. Może się w nich czaić również mrok. Tak jak i w poprzedniej części tak i teraz nie można się po prostu oderwać od czytania. Mull co chwilę serwuje nam nie tylko ciekawe zwroty akcji, ale i nietuzinkowych bohaterów, którzy wspaniale wzbogacają fabułę. Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, co do sięgnięcia po tę serię, to z czystym sumieniem mogę polecić ją wszystkim. Wszystkimi miłośniokom pasjonujących historii.


Autor: Brandon Mull

Tłumaczenie: Lisowski Rafał
Ilustrator: Brandon Dorman
Tytuł: Smocza Straż. Gniew Króla smoków
Tytuł oryginalny: Dragonwatch. Wrath of the Dragon King
Seria i nr tomu: Baśniobór. 2
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:15.05.2019
Kategoria: fantastyka młodzieżowa
ISBN: 978-83-280-6571-0
Liczba stron:416
Ocena 10/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Voodolls

Voodolls

Szkrabajeklut 23, 2023

Rynek gier komputerowych cały czas się rozwija. Coraz więcej czasu spędza się w wirtualnym świecie, dlatego rok rocznie pojawiają się…

Fascynująca historia o życiu Listka!

Fascynująca historia o życiu Listka!

Kasiawrz 7, 2023

Czy życie listka jest nudne? Jak zmieniają się pory roku? Co dzieje się z liśćmi, gdy spadną z drzewa? Mały…

Wiem i ja. Mózg! Co w głowie siedzi

Wiem i ja. Mózg! Co w głowie siedzi

Kasiacze 19, 2023

Czy to prawda, że mózg pracuje nawet wtedy, gdy śpimy? Czy wiesz, że powtarzanie sprzyja zapamiętywaniu? Gdzie znajdują się szare…

Kamila i konie – Lili Mésange

Kamila i konie – Lili Mésange

Martawrz 19, 2020

Droga ku dorosłości jest równie zabawna, co skomplikowana. Dzieci muszą odnaleźć siebie, swoje pasje i każdego dnia odkrywać świat. W…

Książeczki dla ciekawskich!

Książeczki dla ciekawskich!

Kasialut 15, 2023

Po co kotu wąsy? Dlaczego koty mają mokre noski? Czy koty przynoszą pecha? Czy koty lubią głaskanie? Dlaczego koty nie…