Czy wiesz, że zwierz… – Basia Szymanek

Date
wrz, 09, 2021

Czy wiesz, że zwierz… – Basia Szymanek

Książki o zwierzętach cieszą się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i ich rodziców. To dzięki nim uczy się dzieci wrażliwości na piękno natury oraz empatii. Budzi szacunek dla fauny i ciekawość dotyczącą otaczającego je świata.

Dzieci zainteresowane światem zwierząt potrafią stawiać pytania, na które czasem naprawdę trudno odpowiedzieć, wiedza o tym rodzice dociekliwych maluchów. Te wszystkie: „mamo, a dlaczego…” albo „tato, a czy…” nieraz zapewne wprawiły dorosłych w zakłopotanie.

„Czy wiesz, że zwierz…” Basi Szymanek i Anny Simeone przychodzi rodzicom z pomocą Znajdziemy w niej ciekawostki o 35 przedstawicielach różnych gatunków zwierząt, przy czym Basia Szymanek wybrała prawdziwe perełki wśród ciekawostek, bo czy wiedzieliście, że dzik potrafi biec z prędkością 50 km na godzinę (pewnie tylko ci, którzy przed dzikiem uciekali wiedzą, że zwierzęta te potrafią tak się rozpędzić)?

Równie ciekawa może być wiadomość, że wilk potrafi przeżyć nawet 3 tygodnie bez jedzenia, a owca rozpoznaje zioła mogące pomóc jej w różnych dolegliwościach.

Książka ma niezwykle ciekawy układ. Najpierw pojawia się… quiz wiedzowy, którego celem jest zapewne zachęcenie do zajrzenia na pozostałe strony. A tam… robi się niesamowicie kolorowo. Na barwnych stronach znajdziemy ciekawostki dotyczące dwojga zwierząt oraz miejsce na naklejkę. I właśnie naklejki podnoszą atrakcyjność tego zeszytu. W środkowej części książki zamieszczono wkładkę z naklejkami przedstawiającymi dosyć realistyczne portrety omawianych stworzeń.

Moim zdaniem broszura sprawdzi się w zabawie i lekturze z dziećmi w wieku przedszkolnym, które potrafią się skupić w czasie czytania i mają odpowiednio wyćwiczoną motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową konieczną do dokładnego przyklejenia portretów bohaterów ciekawostek w odpowiednich miejscach.

Anna KruczkowskaAutor: Basia Szymanek
Ilustrator: Anna Simeone
Tytuł: Czy wiesz, że zwierz…
Wydawnictwo: Olesiejuk
Wydanie: 1
Data wydania: 2020-11-10
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 978-83-274-9548-8
Liczba stron: 36


8 września 2021

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Dog Man. Aport z oblężonego miasta – Dav Pilkey

Dog Man. Aport z oblężonego miasta – Dav Pilkey

Szkrabajeklut 5, 2021

Dog Man. Aport z oblężonego miasta – Dav Pilkey Witajcie w świecie Dog Mana, gdzie możliwe jest, by człowiek i…

Dzieciństwo sławnych ludzi – Petra Texlová

Dzieciństwo sławnych ludzi – Petra Texlová

Bujaczekmar 24, 2022

Dzieciństwo sławnych ludzi – Petra Texlová Każdy dorosły był kiedyś dzieckiem, sławni ludzie, o których uczymy się w szkole również.…

Meluzyna Noctis i Mroczna Głębia Philip Reeve

Meluzyna Noctis i Mroczna Głębia Philip Reeve

Szkrabajeklis 25, 2022

Meluzyna Noctis i Mroczna Głębia Philip Reeve Wydawnictwo Literackie obfituje ostatnio w pozycje stworzone dla dzieci/młodej młodzieży. Pięknie wydane, niekiedy…

Enola Holmes. Sprawa osobliwego wachlarza – Nancy Springer

Enola Holmes. Sprawa osobliwego wachlarza – Nancy Springer

Szkrabajekkwi 6, 2021

Enola Holmes. Sprawa osobliwego wachlarza – Nancy Springer Długo przyszło czekać czytelnikom na ciąg dalszy przygód rezolutnej siostry Sherlocka Holmesa,…

Operacja bałwan – Jorn Lier Horst

Operacja bałwan – Jorn Lier Horst

Szkrabajeksty 5, 2021

Operacja bałwan – Jorn Lier Horst “Tajemnicze sprawy to nasza specjalność.” Wcześniej zaprezentowałam “Operację Rupieciarz”, wypełnioną kryminalnymi nutami powieść dla…