Ciężarówka i przyczepka – Anastazja Orłowa

Date
gru, 13, 2021

Ciężarówka i przyczepka – Anastazja Orłowa

Dzieci uwielbiają samochody – traktory, kombajny, a także ciężarówki I przyczepki. Najnowsze książeczki od wydawnictwa Dwukropek są idealną pozycją dla najmłodszych czytelników, którzy zakochają się w tekście i szacie graficznej. Wybierzcie się na wspaniałą podroż z Ciężarówką i Przyczepką, a obiecuję, że będziecie się dobrze bawić.

Kilka słów o fabule

W pierwszej części możemy poznać tytułowych bohaterów. Dokądś obie zmierzają, a po drodze wjeżdżają pod górkę, toczą się czy wpadają w dziury. Przeżywają niesamowite przygody, a gdy przyczepka ma usterkę i wpada w kłopoty, musi udać się do warsztatu.

Moja opinia i przemyślenia

Już od pierwszego wejrzenia, bardzo polubiłam serię tych książeczek. Pierwsza część jest niezwykle urocza, pełna humoru i ciekawych ilustracji, które wpadają czytelnikowi w oko. Rodzice najmłodszych odbiorców powinni zwrócić uwagę na tę książeczkę, ponieważ zawierają dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych, które bardzo często się powtarzają. Czytanie na głos tej lektury jest bardzo ciekawym doświadczeniem, bo niejednokrotnie może nam poplątać się język, ale dzieci zachęcone powtarzalnością wyrazów, z chęcią same próbuję wymówić przeróżne „trachy” i „Bachy”, dzięki czemu ćwiczą swój aparat mowy.

Oprócz aspektu, który już wyżej opisałam, muszę dodać, że Ciężarówka i przyczepka to urocze opowieści o przyjaźni i miłości. Treść wywołuje uśmiech na twarzy i poprawia nastrój. Czy można chcieć czegoś więcej? W tej książeczce znajdziecie jeszcze piękne ilustracje, ciekawie wkomponowany tekst oraz wyszczególnione wyrazy (co bardzo ułatwia głośne czytanie i odpowiednią intonację).

Podsumowanie

Ciężarówka i przyczepka to ciekawy początek uroczej serii dla najmłodszych czytelników. Łączy w sobie dwie rzeczy bawi oraz uczy, a to bardzo ważne w przypadku lektur dla najmłodszych czytelników.


Autor:Anastazja Orłowa

Tłumaczenie: Agnieszka Sowińska

Ilustrator: Olga Demidova

Tytuł: Ciężarówka i przyczepka

Seria i nr tomu: Ciężarówka i przyczepka I

Wydawnictwo: Dwukropek

Wydanie: I

Data wydania: 2021-12-01

Kategoria: literatura dziecięca 1+

ISBN: 978-83-8141-403-6

Liczba stron: 30


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

Książki dla małych odkrywców przyrody!

Kasialip 4, 2020

Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o 4 książeczkach, idealnych dla małych odkrywców przyrody. Te pozycje rozwijają w dziecku miłość do natury,…

Owocoemocje – Saxton Freymann

Owocoemocje – Saxton Freymann

Kasiamaj 18, 2021

Owocoemocje – Saxton Freymann Czy owoce mogą być ekspresyjne? W jakiś, przedziwny sposób, wyrażać swoje emocje? Cóż, jak widać -…

Marszałek Józef Piłsudzki – Małgorzata Strękowska-Zaremba

Marszałek Józef Piłsudzki – Małgorzata Strękowska-Zaremba

Szkrabajekwrz 22, 2020

Często jest tak, że wielcy Polacy nie są nam wcale dobrze znani. Ot, Józef Piłsudzki wielkim Polakiem był i… miał…

Rozpocznij przedszkole z Mądrą Myszą! Zapowiedź.

Rozpocznij przedszkole z Mądrą Myszą! Zapowiedź.

Szkrabajeklip 14, 2021

Przedszkole może być dla dzieci trudnym przeżyciem, dlatego warto je do tego przygotować. Seria książeczek Mądra Mysz to opowieści, które…

Zostań małym naukowcem z rewelacyjnym notatnikiem!

Zostań małym naukowcem z rewelacyjnym notatnikiem!

Kasialip 12, 2021

Młody naukowiec. Notatnik Witajcie w świecie nauki! Chcecie zaprojektować własny łazik kosmiczny, zrobić minifilm, dowiedzieć się więcej o nanotechnologii, pobrać…