Zapowiedź: “Nikt nie widzi słoni”

Zapowiedź: “Nikt nie widzi słoni”

NAUKA AKCEPTACJI ODMIENNOŚCI: „NIKT NIE WIDZI SŁONI” KATARZYNY WIERZBICKIEJ, ILUSTRACJE AGA GAJ

Z innością spotykamy się na co dzień. Otaczają nas osoby o innej narodowości, innym kolorze skóry, innych poglądach, zainteresowaniach, wyglądzie czy stanie zdrowia. Często nie wiemy, jak się przy nich zachować, ponieważ nie są takie same jak my. A przecież Ci ludzie też chcą być zauważeni. Właśnie o tym jest “Nikt nie widzi Słoni”. To historia dedykowana dzieciom, która opiera się na pięknej i prostej metaforze. Opowiada o odrzuceniu i jego negatywnym wpływie, ale także akceptacji odmienności – czyli o problemach i wartościach, które warto poruszać już z najmłodszymi. Dzięki tej książce będzie to łatwiejsze. Otwórz książkę i zachwyć się literaturą jeszcze piękniejszą – kolejny raz.

Usłysz głos słoniowy! Przekonaj Słonia, że istnieje naprawdę, a Słoniczkę – że może być lubiana dokładnie taka, jaka jest i że wcale nie musi się zmieniać. Nikt nie widzi Słoni to niezwykła bajka o odmienności, tolerancji i akceptacji. Sprawi, że rozmowy z dziećmi o odrzuceniu potrzebie przynależności będą łatwiejsze, a także stworzy naturalną przestrzeń do rozmowy o wartościach i empatii.

Wygląd, forma oraz treść zachwyć się tymi elementami naszej książki wydanej z pasji do czytania.

Książkę możecie kupić na stronie Wydawnictwa Pactwa

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.
Close Menu