Książka pełna dźwięków – Herve Tullet

Date
maj, 22, 2021

Książka pełna dźwięków – Herve Tullet

Książki Tuletta to już marka sama w sobie, a pozytywnie opinie o nich, napływają z każdej strony. Miałam przyjemność uczestniczyć w webinarze, organizowanym przez wydawnictwo BABARYBA, w którym omówione zostały sposoby pracy z książkami autora. Wiele z niego wyniosłam i stosuje w domu, ale bez tego „Książka pełna dźwięków” to hit nad hity. Ja sama nie sądziłam, że przy takiej lekturze można się tak dobrze bawić.

„Książka pełna dźwięków” to kontynuacja bestsellera „Naciśnij mnie”. Zaliczana jest do pozycji interaktywnych, czyli takich, przy których włącza się w czytanie małego czytelnika. Ta pozycja jest jedną z tych, którą polecają również logopedzi, przy pracy nad opóźnionym rozwojem mowy.

Czy chcecie pobawić się z kropką? Wystarczy ją nacisnąć, powiedzieć „oh!” i przewrócić stronę dalej! Na kolejnych kartkach mały czytelnik musi modulować głos – raz mówić szeptem, bardzo cicho, a innym razem bardzo głośno! Raz szybko, raz wolno. Nasza „bohaterka” będzie także trząść się z zimna i płakać. Każda kolejna strona to wielka zagadka i zaskoczenie! Jednak niebieska kropka nie będzie wiecznie sama – w końcu pojawi się inna, czerwona, „ach!”. Na dwóch kolorach autor nie poprzestaje, bo pojawia się kolejna, żółta, „łał”.

Pracujemy z tą książką codziennie. Chociaż początkowo synek odpuszczał po połowie, to teraz dostrzegł, że im dalej, tym robi się coraz trudniej i ciekawiej. Oboje rewelacyjnie bawimy się, gdy języki nam się plączą, bo próbujemy odpowiednio szybko wypowiedzieć nazwy wszystkich kropek. Autor naprawdę dał czytelnikowi wyzwanie. O ile pierwsze strony, a nawet cała połowa, jest skierowana do młodszych czytelników, to dalsze strony zachwycą tych starszych! „Książka pełna dźwięków” rośnie wraz z czytelnikiem, a takie lektury warto mieć w swojej biblioteczce.

Dzieło Tulleta wydane jest bardzo starannie. Twarda oprawa jest minimalistyczna, tak samo, jak wnętrze, ale białe tło i kolorowe kropki przyciągają wzrok, a co więcej – uspokajają, wyciszają. Taka szata graficzna nie rozprasza uwagi małego czytelnika, który może skupić się na wykonywaniu poszczególnych zadań. Oczywiście, później się to zmienia, pojawiają się inne kolory, a i na niektórych stronach również i tło, ale gdy pracujemy z książką powoli, taki zabieg nie sprawi problemów.

Jestem zakochana w tej książce, jak i w tym, jakie możliwości nam daje. Jeżeli poszukujecie lektury, która zachwyci wasze dziecko, a także i was, to „Książka pełna dźwięków” was nie zawiedzie.


Autor: Herve Tullet
Tłumaczenie: Marta Tychmanowicz
Ilustrator: Herve tullet
Tytuł: Książka pełna dźwięków
Tytuł oryginalny: Oh! Le livre qui fait des sons
Wydawnictwo: BABARYBA
Wydanie: I
Data wydania: 2017-07-04
Kategoria: literatura dla dzieci, 2+
ISBN: 9788362965472
Liczba stron:64


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zaklęty las – Enid Blyton

Zaklęty las – Enid Blyton

Szkrabajeklut 16, 2022

Trójka rodzeństwa wraz z rodzicami przeprowadza się na wieś. Dzieci cieszą się na samą myśl o przygodach, jakie tam na…

Franek, Frania i Felix powracają!

Franek, Frania i Felix powracają!

Kasiasie 11, 2021

Kiedy słońce wstaje – wstajemy, a kiedy zachodzi – idziemy spać. Franek, Frania & Felix to seria kartonówek dla najmłodszych skonstruowana…

Szagawarra

Szagawarra

Szkrabajekcze 19, 2023

Znów możemy wrócić do świata małej, pełnej współczucia, empatii i miłości Amelki i jej bliskich oraz do z pozoru zimnej…

Nasze magiczne Encanto Disney Przedstawia 3/22

Nasze magiczne Encanto Disney Przedstawia 3/22

Szkrabajekgru 5, 2022

Nasze magiczne Encanto Disney Przedstawia 3/22 Zaciekawiona barwną okładką wzięłam w ręce nowy numer Disney Przedstawia: „Nasze magiczne Encanto” Nie…

Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? – Richard Scarry

Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? – Richard Scarry

Kasiagru 1, 2020

Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? – Richard Scarry Dzisiaj przychodzę z kolejną propozycją książki świąteczną. Tym razem – klasyczną. Pewnie niektórzy…