Einstein. Przeskok kwantowy – Jordi Bayarri

Date
sie, 09, 2021

Einstein. Przeskok kwantowy – Jordi Bayarri

Kolejny tom Najwybitniejszych naukowców za nami. Tym razem historia, którą opowiada Jordi Bayarri, dotyczy dużo współcześniejszego naukowca, jakim był Albert Einstein. Zapewne niejeden i niejedna z Was słyszeli o tym żydowskim fizyku oraz jego teorii względności. Jednak, czy wiecie coś więcej o tym wybitnym człowieku?

Tym razem nasza podróż rozpoczyna się u schyłku lat siedemdziesiątych XIX wieku, za naszą zachodnią granicą, a dokładniej rzecz mówiąc w Niemczech. Wówczas pierwszego oddechu zaczerpnął przyszły fizyk, o którym miał być znany w każdym zakątku świata i, który miał odebrać nagrodę Nobla. Poznajemy więc wczesne lata Alberta, a następnie jego karierę naukową i osiągnięcia, które bez wątpienia były wielkie i do tej pory uznawane są za abstrakcyjne, choć prawidłowe, stanowiąc temat dyskusji kolejnych pokoleń naukowców.

Tak jak poprzednie tomy serii Najwybitniejsi naukowcy i ten odznacza się feerią barw oraz przyjemną dla oka kreską, jeśli chodzi o ilustracje. Je na czym, przysłowiowo, zawiesić oko. Nie bez znaczenia jest także czcionka, jaka „zdobi” teksty zawarte w dymkach i samo ich ulokowanie, której jest bez wątpienia przejrzyste i pozwala z łatwością śledzić linię wydarzeń. A to zdecydowanie jest dużym plusem w przypadku młodych czytelników, niezależnie od tego, czy już opanowali umiejętność czytania, czy dopiero zaczynają stawiać pewniejsze kroki.

Nie można też nie napomknąć o kilku stronach, na których Tayra Lanuza przybliża ważne postacie w życiu Alberta Einsteina (w przypadku innych bohaterów tej serii, również znajdziecie takie informacje) oraz szkice postaci, które pojawiają się na kartach tego (i pozostałych z tej serii) komiksów.

Na samym końcu zaś znajdziecie kilka akapitów autorstwa dr. Tomasza Rożka, który opisuje bohatera tego tomu, co „doprawione” jest krótkim kalendarium z życia Alberta Einsteina.

Głodni wiedzy? Wy albo Wasze pociechy? Koniecznie sięgnijcie po wszystkie dotychczasowe tomy, a w przyszłości po kolejne.


Autor: Jordi Bayarri
Tłumaczenie: Agata Ostrowska
Ilustrator: Jordi Bayarri, Dani Seijas
Tytuł: Einstein. Przeskok kwantowy
Tytuł oryginalny: Einstein. El salto cuántico
Seria i nr tomu: Najwybitniejsi naukowcy
Wydawnictwo: Egmont Polska
Wydanie: I
Data wydania: 2021-07-14
Kategoria: komiks / dla dzieci/ historia
ISBN: 9788328160248
Liczba stron: 48


Michelle

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Boss Monster – dekada bestsellerowej karcianki dla fanów retro gier wideo

Boss Monster – dekada bestsellerowej karcianki dla fanów retro gier wideo

Kasialis 15, 2022

Nie często zdarza się, że jakaś gra może cieszyć się zainteresowaniem aż przez całe dziesięciolecie! Boss Monster po raz pierwszy…

Marvel Dooble. Wielka gratka dla fanów Uniwersum!

Marvel Dooble. Wielka gratka dla fanów Uniwersum!

Kasiasie 3, 2021

Zabierz Hulka, Lokiego i Ant-Mana gdzie tylko zechcesz i baw się, szukając par w popularnej grze towarzyskiej! Spójrz na pierwszą…

Zuzia jeździ na nartach – Liane Schneider 

Zuzia jeździ na nartach – Liane Schneider 

Szkrabajeksty 4, 2021

Zuzia jeździ na nartach – Liane Schneider Zuzia jedzie z rodzicami w góry. Tak okazuje się, że Zuzia bardzo chce…

Problemy z Pitagorasem – Stella Terakson

Problemy z Pitagorasem – Stella Terakson

Szkrabajekmar 16, 2021

Tim znów ma problem. Pan Green wydaje się niemiły, a czasami wręcz dziwny. Chłopcu na dodatek nie wolno wrócić do…

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze zagadki. Smakołyki -S&S Alliance

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze zagadki. Smakołyki -S&S Alliance

Szkrabajeksty 25, 2021

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze zagadki. Smakołyki -S&S Alliance   Książeczka „Smakołyki” z serii Pierwsze Zagadki, od Akademii Mądrego Dziecka, to…