Einstein. Przeskok kwantowy – Jordi Bayarri

Date
sie, 09, 2021

Einstein. Przeskok kwantowy – Jordi Bayarri

Kolejny tom Najwybitniejszych naukowców za nami. Tym razem historia, którą opowiada Jordi Bayarri, dotyczy dużo współcześniejszego naukowca, jakim był Albert Einstein. Zapewne niejeden i niejedna z Was słyszeli o tym żydowskim fizyku oraz jego teorii względności. Jednak, czy wiecie coś więcej o tym wybitnym człowieku?

Tym razem nasza podróż rozpoczyna się u schyłku lat siedemdziesiątych XIX wieku, za naszą zachodnią granicą, a dokładniej rzecz mówiąc w Niemczech. Wówczas pierwszego oddechu zaczerpnął przyszły fizyk, o którym miał być znany w każdym zakątku świata i, który miał odebrać nagrodę Nobla. Poznajemy więc wczesne lata Alberta, a następnie jego karierę naukową i osiągnięcia, które bez wątpienia były wielkie i do tej pory uznawane są za abstrakcyjne, choć prawidłowe, stanowiąc temat dyskusji kolejnych pokoleń naukowców.

Tak jak poprzednie tomy serii Najwybitniejsi naukowcy i ten odznacza się feerią barw oraz przyjemną dla oka kreską, jeśli chodzi o ilustracje. Je na czym, przysłowiowo, zawiesić oko. Nie bez znaczenia jest także czcionka, jaka „zdobi” teksty zawarte w dymkach i samo ich ulokowanie, której jest bez wątpienia przejrzyste i pozwala z łatwością śledzić linię wydarzeń. A to zdecydowanie jest dużym plusem w przypadku młodych czytelników, niezależnie od tego, czy już opanowali umiejętność czytania, czy dopiero zaczynają stawiać pewniejsze kroki.

Nie można też nie napomknąć o kilku stronach, na których Tayra Lanuza przybliża ważne postacie w życiu Alberta Einsteina (w przypadku innych bohaterów tej serii, również znajdziecie takie informacje) oraz szkice postaci, które pojawiają się na kartach tego (i pozostałych z tej serii) komiksów.

Na samym końcu zaś znajdziecie kilka akapitów autorstwa dr. Tomasza Rożka, który opisuje bohatera tego tomu, co „doprawione” jest krótkim kalendarium z życia Alberta Einsteina.

Głodni wiedzy? Wy albo Wasze pociechy? Koniecznie sięgnijcie po wszystkie dotychczasowe tomy, a w przyszłości po kolejne.


Autor: Jordi Bayarri
Tłumaczenie: Agata Ostrowska
Ilustrator: Jordi Bayarri, Dani Seijas
Tytuł: Einstein. Przeskok kwantowy
Tytuł oryginalny: Einstein. El salto cuántico
Seria i nr tomu: Najwybitniejsi naukowcy
Wydawnictwo: Egmont Polska
Wydanie: I
Data wydania: 2021-07-14
Kategoria: komiks / dla dzieci/ historia
ISBN: 9788328160248
Liczba stron: 48


Michelle

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Ella zaklęta – Gail Carson Levine

Ella zaklęta – Gail Carson Levine

Szkrabajeksty 22, 2021

Ella zaklęta – Gail Carson Levine Wielu rodziców marzy o dziecku, które byłoby posłuszne i które spełniałoby każde ich żądanie.…

Ania z Avonlea – Lucy Maud Montogmery

Ania z Avonlea – Lucy Maud Montogmery

Kasiasty 14, 2022

Ania z Avonlea – Lucy Maud Montogmery „Ania z Zielonego Wzgórza” to książka, która na stale zagościła w moim sercu,…

Kto tu mieszka? – Radka Janska

Kto tu mieszka? – Radka Janska

Kasiagru 10, 2021

Kto tu mieszka? – Radka Janska Dzieci cechuje niezwykła ciekawość świata, która przejawia się głównie w formie pytań. Maluchy potrafią…

Gutek i potwory. Pan Flat nadchodzi – Jaume Copons

Gutek i potwory. Pan Flat nadchodzi – Jaume Copons

Szkrabajekpaź 7, 2020

Gutek Zawada jest normalnym chłopakiem, którego mama ciągle gani za bałagan w pokoju, tata mówi o odpowiedzialności, a on… On…

Ivar ratuje małego stegozaura – Lisa Bjärbo

Ivar ratuje małego stegozaura – Lisa Bjärbo

Kasiapaź 23, 2020

Któż nie chciałby odwiedzić Krainy Dinozaurów małego Ivara? Ja sama chętnie bym się tam wybrała i przeżyła takie przygody jak mały…