Pet Agents 1. Na ratunek zwierzętom – Riina Kaarla, Sami Kaarla

Date
lip, 23, 2021

Pet Agents 1. Na ratunek zwierzętom – Riina Kaarla, Sami Kaarla

„Na ratunek zwierzakom” to pierwsza część nowej serii książek fabularnych Pet Agents małżeństwa kochających zwierzęta Riiny i Samiego Kaarla. Książka opowiada o opiekującej się zwierzętami Kat-e, która interesuje się także kodowaniem i elektroniką. Kati-e ma pod swoimi skrzydłami prawdziwy zwierzyniec: psa, kota, papugę i szczury, a do tego zawsze skłonna jest pomóc innym zwierzętom, służy radą ich właścicielom czy organizuje adopcje. Nic dziwnego, że potrzebuje pomocnika. Jako że kocha także komputery i elektronikę, nie dość, że sama zbudowała małego robocika, to jeszcze zakodowała go, alby pomagał jej w zadaniach związanych z doglądaniem zwierząt, jak i… rozmawianiem z nimi w ich językach!

W tym tomie robocik i jego twórczyni ratują młode wiewiórki, analizują przypadek kociaka z bólami brzuszka, spotykają psa dla diabetyka czy zastanawia się, jaki czworonóg byłby najlepszy jako zwierzak dla małej dziewczynki z miasta.

Książka rzuca światło na to, jak można wykorzystać robotykę w domowych warunkach. Przykładowo robot zdaje egzamin w sytuacjach, w których nie można fizycznie dostać się na miejsce zdarzenia. Służy wtedy za oczy i uszy obsługującego go zdalnie człowieka.

Książka cieszy oko ładnymi, kolorowymi ilustracjami. Język jest prosty i dość przejrzysty, czcionka większa, więc idealnie będzie pasowała dla dzieci dopiero rozpoczynających przygodę z czytaniem.

Być może początkowo będą one nieco zdziwione chaotycznym wprowadzeniem, jednak szybko polubią epizodyczność kolejnych przygód, które jednak zawsze wprowadzają bohatera pozostającego z czytelnikiem na dłużej. Mimo że w książce jest robot i mówi się o kodowaniu, to jest to głównie pozycja dla małych i większych miłośników zwierząt.

Monika Kilijańska


Autor: Riina Kaarla, Sami Kaarla
Tłumaczenie: Bolesław Ludwiczak
Ilustrator: Riina Kaarla, Sami Kaarla
Tytuł: Pet Agents 1. Na ratunek zwierzakom
Tytuł oryginalny: Täältä tullaan, lemmikit!
Seria i nr tomu: Pet Agents tom 1
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: 1
Data wydania: 2021-03-31
Kategoria: przygodowe, dla dzieci
ISBN: 9788380089235
Liczba stron: 112


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

DZIEWCZĘTA MYŚLĄ O WSZYSTKIM – CATHERINE TIHMMESH

Szkrabajekmaj 6, 2020

Tytuł: Dziewczęta myślą o wszystkim. Genialne wynalazki genialnych kobiet Autor:  Catherine Tihmmes Ilustracje: Melissa Sweet Tłumaczenie: Justyna Grzegorczyk Seria: XXX…

Mam przyjaciółkę nauczycielkę

Mam przyjaciółkę nauczycielkę

Szkrabajekkwi 24, 2023

Dzieci uwielbiają poznawać świat. Są go ciekawe i otwarte na to, co ma im do zaoferowania. Dlatego warto zaznajamiać je…

National Geographic Kids. Nauka. Duża książka dla małych dzieci – Kathleen Weidner Zoehfeld

National Geographic Kids. Nauka. Duża książka dla małych dzieci – Kathleen Weidner Zoehfeld

Michellelut 8, 2021

National Geographic Kids. Nauka. Duża książka dla małych dzieci – Kathleen Weidner Zoehfeld Czymże jest nauka? Według encyklopedii PWN to…

Ośmiornica Zośka

Ośmiornica Zośka

Szkrabajekmar 13, 2023

Zacznijmy od tego, że Wydawnictwo Agora wie, jak wydawać książki dla dzieci. I nie chodzi mi tylko o dobór treści,…

Smerfy i Krakukas

Smerfy i Krakukas

Szkrabajekcze 1, 2022

I oto znów przed nami porcja, a nawet dwie, bo w tym zeszycie znajdziemy dwie opowieści, o przygodach niebieskich Smerfów,…