Pet Agents 1. Na ratunek zwierzętom – Riina Kaarla, Sami Kaarla

Date
lip, 23, 2021

Pet Agents 1. Na ratunek zwierzętom – Riina Kaarla, Sami Kaarla

„Na ratunek zwierzakom” to pierwsza część nowej serii książek fabularnych Pet Agents małżeństwa kochających zwierzęta Riiny i Samiego Kaarla. Książka opowiada o opiekującej się zwierzętami Kat-e, która interesuje się także kodowaniem i elektroniką. Kati-e ma pod swoimi skrzydłami prawdziwy zwierzyniec: psa, kota, papugę i szczury, a do tego zawsze skłonna jest pomóc innym zwierzętom, służy radą ich właścicielom czy organizuje adopcje. Nic dziwnego, że potrzebuje pomocnika. Jako że kocha także komputery i elektronikę, nie dość, że sama zbudowała małego robocika, to jeszcze zakodowała go, alby pomagał jej w zadaniach związanych z doglądaniem zwierząt, jak i… rozmawianiem z nimi w ich językach!

W tym tomie robocik i jego twórczyni ratują młode wiewiórki, analizują przypadek kociaka z bólami brzuszka, spotykają psa dla diabetyka czy zastanawia się, jaki czworonóg byłby najlepszy jako zwierzak dla małej dziewczynki z miasta.

Książka rzuca światło na to, jak można wykorzystać robotykę w domowych warunkach. Przykładowo robot zdaje egzamin w sytuacjach, w których nie można fizycznie dostać się na miejsce zdarzenia. Służy wtedy za oczy i uszy obsługującego go zdalnie człowieka.

Książka cieszy oko ładnymi, kolorowymi ilustracjami. Język jest prosty i dość przejrzysty, czcionka większa, więc idealnie będzie pasowała dla dzieci dopiero rozpoczynających przygodę z czytaniem.

Być może początkowo będą one nieco zdziwione chaotycznym wprowadzeniem, jednak szybko polubią epizodyczność kolejnych przygód, które jednak zawsze wprowadzają bohatera pozostającego z czytelnikiem na dłużej. Mimo że w książce jest robot i mówi się o kodowaniu, to jest to głównie pozycja dla małych i większych miłośników zwierząt.

Monika Kilijańska


Autor: Riina Kaarla, Sami Kaarla
Tłumaczenie: Bolesław Ludwiczak
Ilustrator: Riina Kaarla, Sami Kaarla
Tytuł: Pet Agents 1. Na ratunek zwierzakom
Tytuł oryginalny: Täältä tullaan, lemmikit!
Seria i nr tomu: Pet Agents tom 1
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: 1
Data wydania: 2021-03-31
Kategoria: przygodowe, dla dzieci
ISBN: 9788380089235
Liczba stron: 112


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja

Zapowiedź: Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja

Szkrabajeklip 5, 2024

Mikołajek i jego kumple czekają na ciebie! Kolejna porcja przygód najzabawniejszego chłopca z Francji, Mikołajka, i jego bandy. Chłopaki przekupują…

Kicia Kocia i zima – Anita Głowińska

Kicia Kocia i zima – Anita Głowińska

Kasiagru 11, 2020

Kicia Kocia i zima – Anita Głowińska Kicia Kocia to seria, którą darzę dość sporą sympatią, tak samo jak mój…

Gdzie na wakacje z dziećmi? Najlepsze miejsca na zagraniczne wczasy

Gdzie na wakacje z dziećmi? Najlepsze miejsca na zagraniczne wczasy

Vickymar 1, 2023


Letnie wojaże warto przygotować wcześniej, zwłaszcza gdy planuje się spędzić wakacje z dziećmi. Trudno podejmować decyzję w ostatniej chwili, ponieważ…

Encyklopdia obrazkowa. Przyroda – Jessica Greenwell, Encyklopedia Obrazkowa. Zwierzęta – Hannah Watson

Encyklopdia obrazkowa. Przyroda – Jessica Greenwell, Encyklopedia Obrazkowa. Zwierzęta – Hannah Watson

Kasiasty 12, 2021

Czy słowo encyklopedia brzmi strasznie? Czy kojarzy wam się z wielotomowymi księgami, które stały na honorowym miejscu waszych domach? W…

Nowa seria kartonowych książeczek dla dzieci!

Nowa seria kartonowych książeczek dla dzieci!

Kasiawrz 7, 2020

Dzieci kochają kartonowe książeczki. Są odporne na zniszczenia i łatwe do trzymania przez małe rączki. Wydawnictwo Widnokrąg wydaje nową serię…