Moja wielka rodzina – Gedra Raidt

Date
lis, 01, 2021

Przychodzi czas, gdy dzieci wykazują wielkie zaintrygowanie swoją rodziną. Zaczynają pytać – kim byli ich przodkowie? Ile mają cioci, wujków? Te pytania zmieniają się wraz z wiekiem, a w pewnym momencie dzieci mogą poczuć się zagubione natłokiem informacji. Z pomocą przychodzi książka Moja wielka rodzina od wydawnictwa Babaryba.

Kilka słów o fabule

Gerda Raidt napisała książkę, która pomoże młodemu czytelnikowi, zrozumieć czym jest rodzina i przodkowie. Przeszłość ma ogromny wpływ na naszą teraźniejszość, a ta lektura, pozwala wszystko zrozumieć i poukładać w głowie. Autorka przeprowadza czytelnika przez podstawy, gdy wyjaśnia, kim jest przodek, jak może wyglądać nasze drzewo genealogiczne, a także, że możemy mieć dalekich kuzynów we wszystkich miejscach na świecie. Zaintrygowani?

Moja opinia i przemyślenia

Przyznam, że od pewnego czasu zajmuje się budowaniem drzewa genologicznego i chociaż trudno dokopać się do niektórych informacji, to gdy wypełnię jakiejś białe miejsce na planszy, jestem niesamowicie dumna. Zaintrygowana byłam tematem już od czasów szkoły podstawowej, kiedy to musieliśmy robić model takiego drzewa na ocenę. Jeżeli Wasza pociecha nie wie, co oznacza to stwierdzenie, to w tej książce znajdzie wyjaśnienie. Dowie się, co to jest linia pokrewieństwa, jak na drzewie genealogicznym wypatrzeć potomków, a jak przodków, a linia pokazuje, że nasi przodkowie chodzili po ziemi, kiedy kobiety nosiły długie suknie, a mężczyźni białe peruki. Ogrom tego może lekko przerażać dzieci, ale dzięki Mojej wielkiej rodzinie wszystkie informacje układają się w głowie w sposób uporządkowany.

Jak ważna jest rodzina?

Nie tylko o przodkach jest ta książka, ale także o rzeczach, które po sobie zostawiają, a także spuściźnie, jak przepisy czy wynalazki. W zrozumiały sposób zostaje wytłumaczone słowo tradycja, a także autorka pokazała, jak ważna jest przeszłość dla nas. O naszym miejsc zamieszkania zadecydowali rodzice, a może i przodkowie. Trudno ująć w słowach wszystko to, co zawarte jest w Mojej wielkiej rodzinie. Dodatkowo większość informacji przekazana jest w postaci infografik lub ciekawych ilustracji, samego tekstu nie jest dużo. Dzięki temu młody czytelnik przegląda taką książką z wielkim zaciekawieniem.

Podsumowanie

Moja wielka rodzina, czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość to bardzo ciekawa lektura, która powinna znaleźć się w każdej biblioteczce.


Autor: Gedra Raidt
Tłumaczenie:Katarzyna Łakomik
Ilustrator: Gerda Raidt
Tytuł: Moja wielka rodzina, czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość to
Tytuł oryginalny: Meine ganze Famillie. Was den Urmenschen und mich verbindet
Wydawnictwo: Babaryba
Wydanie: I
Data wydania: 2021-10-16
Kategoria: literatura dla dzieci, 8+
ISBN: 9788362965861
Liczba stron: 40


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Enola i niezwykłe zwierzęta – Joris Chamblain

Enola i niezwykłe zwierzęta – Joris Chamblain

Szkrabajekkwi 21, 2022

Enola zajmuje się zwierzętami, ale nie takimi zwykłymi, jej specjalnością są te … nie do końca normalne zwierzaki. Pomaga im…

Zapowiedź: Nie tylko place zabaw.

Zapowiedź: Nie tylko place zabaw.

Kasiamar 8, 2023

Hej, Dzieci! To książka o tym, że plac zabaw to poważna sprawa. Zaskoczy was, ile on może mieć różnych form,…

Jaszczurunia – Marta Guśniowska

Jaszczurunia – Marta Guśniowska

Bujaczeklip 18, 2022

Jaszczurunia – Marta Guśniowska […] w rodzinie najważniejsza jest miłość i że można kogoś kochać najbardziej na świecie, mimo że…

Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie

Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie

Kasialis 13, 2021

Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie Kto nie kocha bajek Disneya? Wychowałam się na nich, jeszcze…

Adela. Jednorożec mimo wszystko – Lidivine Irolla

Adela. Jednorożec mimo wszystko – Lidivine Irolla

Martalut 6, 2021

Czterolistne koniczynki, tęcza, królicze łapki i przepiękny złoty róg jednorożca. Tak wiele talizmanów i symboli, którymi chcemy otaczać się każdego…