Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Date
cze, 11, 2021

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Dziecięcy świat nie jest czarno – biały. Dzieci wszystko widzą w kolorach, są ciekawe świata i nie ma dla nich tematów tabu. O swoich potrzebach fizjologicznych informują bez cienia wstydu, nierzadko lubią gołe biegać po mieszkaniu i kąpać się na golaska z rodzicami w wannie. To jest dla nich normalne i nie ma w tym nic złego. A jak jest z puszczaniem bąków? To również jest normalna sprawa i dopiero gdy dziecko zacznie dorastać, musi nauczyć się, że pewnych rzeczy w towarzystwie nie wypada. A jak jest w świecie zwierząt? Tam nawet jak już się jest dorosłym, bąki można puszczać bezkarnie zawsze i wszędzie. I również nie ma w tym nic złego.

„Czy to puszcza bąki?” to przezabawna książeczka dla dzieci o niczym innym jak właśnie o puszczaniu bąków. Tak, dobrze przeczytaliście, bąków. Takich z pupy. Głupie i żenujące? Absolutnie nie. Najpierw warto uświadomić dziecku, skąd biorą się bąki. Dziecko wie, że siusia, ponieważ pije, robi kupkę, ponieważ je. Jednak o bąkach powinno zapomnieć, bo to brzydko pachnie i jest nieładne. Jest takie, każdy się z tym zgodzi, ale jest też bardzo potrzebne, by organizm prawidłowo funkcjonował. I może być też śmieszne, tylko trzeba to całe „puszczanie bąków” obrócić w żart. A jak to zrobić? Można, chociażby sięgną po tę książkę. Po jej lekturze puszczanie bąków nie będzie nikomu straszne.

Czy pająk, ryba i jednorożec puszczają bąki? Przecież jednorożce nie istnieją! No ale jakby istniały, to czy puszczałyby bąki? Kto z Was nie chciałby się tego dowiedzieć? A koń, lew morski czy wieloryb puszczają bąki? Jeśli jesteście ciekawi, to ta książeczka Waszą ciekawość zaspokoi.

Książka jest formą rozrywki zarówno dla dzieciaczków, jak i poważnych rodziców, którzy przy bąkowej lekturze wyluzują i uśmieją się jak szaleni. Można tę pozycję potraktować jako przewodnik po bąkach, po świecie zwierząt lub po prostu pobawić się z dzieckiem w zgadywanki. Nie musicie też czytać tekstu słowo w słowo, a możecie improwizować i robić przy tym głupie miny. Wierzcie mi, że czytając tę książkę, nie ma siły, by ktoś się nie uśmiechnął.

Na uwagę zasługują piękne, choć lekko karykaturalne rysunki, które spodobają się każdemu. Ich autorem jest Alex G. Griffiths, który z autorami tekstu Nickiem Caruso i Danim Rabaiotti, stworzył książkę, która zarówno uczy, jak i bawi, ale jest również przewodnikiem po świecie zwierząt i bąków. Wpadlibyście na taki pomysł? Oni wpadli i wszystko wyszło genialnie.

Książka „Czy to puszcza bąki?” powstała na podstawie bestsellera z listy „New York Timesa” pod tytułem „Czy to pierdzi?”.

Aleksandra Nowacka-Sas


Autor: Nick Caruso, Dani Rabaiotti
Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Ilustrator: Alex G. Griffiths
Tytuł: Czy to puszcza bąki?
Tytuł oryginału: Does It Fart?: A Kid’s Guide to the Gas Animals Pass
Wydawnictwo: Insignis Media
Wydanie: 1
Data wydania: 19.05.2021
Kategoria: lit. dziecięca, 6+
ISBN 978-83-66575-99-8
Liczba stron: 48


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Nowe tytuły od wydawnictwa Agora!

Nowe tytuły od wydawnictwa Agora!

Kasiasie 10, 2022

Bajka o Lęku – Agnieszka Jucewicz, ilustracje: Marianna Sztyma W niedużym miasteczku mieszkała rodzina Człowieczyńskich: mama, tata oraz piątka wyjątkowych dzieci: Radość,…

100 zadań i zabaw dla każdego – Ewelina Protasewicz

100 zadań i zabaw dla każdego – Ewelina Protasewicz

Szkrabajekwrz 18, 2021

100 zadań i zabaw dla każdego – Ewelina Protasewicz Wyszukuję księgi ciekawych zadań, które mogą rozwiązywać zarówno dzieci, jak i…

Staś na tropie. Jak prawie zostałem piłkarzem – Ewa Winnicka, Staś Łazarewicz

Staś na tropie. Jak prawie zostałem piłkarzem – Ewa Winnicka, Staś Łazarewicz

Michellesie 5, 2020

Z racji tego, że jestem mamą dwóch rozbrykanych chłopców, gdy zobaczyłam okładkę tej publikacji, pomyślałam, że warto zrzucić okiem na…

Daltonowie wciąż uciekają

Daltonowie wciąż uciekają

Kasiawrz 16, 2022

Daltonowie na wolności i nawet Lucky Luke nie może nic na to poradzić? Tak, w tym zeszycie to możliwe. Wyjściem…

100 zabaw i zadań dla każdego

100 zabaw i zadań dla każdego

Szkrabajeksty 4, 2023

Wakacje. Czas słońca, zabawy i… nudy. Czasami pogoda krzyżuje wakacyjne plany. Częściej jednak dzieci dysponujące dużą ilością wolnego czasu po…