101 dalmatyńczyków. Komiks

Date
cze, 10, 2021

101 dalmatyńczyków. Komiks

Animacje Disneya, która opowiada o małych, słodkich pisakach, uprowadzonych przez złą Cruelle DeMon obejrzałam w bardzo młodym wieku. Pokochałam ją od pierwszej chwili. Potem przyszła pora na serial I kontynuację (Przygodę Chapsa), które również uwielbiałam, jednak gdzieś pozostał we mnie sentyment do tej pierwszej części. Mam książkę, która opowiada o przygodzie dalmatyńczyków, ale gdy zobaczyłam komiks, nie mogłam się oprzeć. Moje Disneyowskie serce zabiło mocniej. Chyba nie muszę mówić, że przeczytałam „101 dalmatyńczyków” w przeciągu jednego wieczoru? Wydawnictwo Egmont zafundowało mi powrót do młodzieńczych lat!

Każdy zna historię małych dalmatyńczyków, w których zakochała się zła Cruella de Moon. Jednak kobieta miała złe zamiary – chciała z psiaków zrobić futro. Opiekunowie bohaterów, Anita I Roger, nie zgodzili się na sprzedaż, ale to nie powstrzymało pani de Moon. Za pomocą dwóch drabów, pewnego wieczoru wykradła pieski. Okazało się, że nie tylko tych kilka dalmatyńczyków, bo w mrocznym zamczysku znalazło się ich 101. Przerażeni rodzice, Pongo i Czika, wyruszają na poszukiwania. Pomoże im psi alarm, który ogarnia Londyn I okolice.

Wiem, że nie wszystkie współczesne dzieci zachwyci ta animacja, bo jest dosyć stara, co widać po grafice. Jednak przygoda dalmatyńczyków jest wprost fenomenalna. Komiks czyta się błyskawicznie, jeden wieczór w szczególności wystarczy, aby uporać się z tą lekturą. Dzieci będą zachwycone, poznając losy dalmatyńczyków, zwłaszcza że są podane w ciekawej I intrygującej formie.

Ilustracje w perfekcyjny sposób oddają klimat tej znanej nam historii. Można powiedzieć, że w czasie lektury cofamy się do przeszłości. Szata graficzna oraz tekst w ciekawy sposób prezentują znaną nam fabułę, tak, że nawet najmłodsi czytelnicy komiksów, nie będą mieli z nią problemów.

„101 dalmatyńczyków” w wydaniu komiksowym to wielka gratka dla małych i dużych. Tym pierwszym pokaże urok starej animacji Disneya, a starsi wrócą do lat młodości.


Scenariusz: Didier Le Bornec
Rysunki: José Ramón Bernardó
Seria: KLASYCZNE BAŚNIE DISNEYA
Wydawnictwo: EGMONT
Gatunek: komiks dla dzieci
Data wydania: 2021-04-14
Ilość stron: 64
ISBN: 9788328159655
Oprawa: miękka


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Opowieść wigilijna, czyli kolęda prozą – Charles Dickens, Lisa Aisato

Opowieść wigilijna, czyli kolęda prozą – Charles Dickens, Lisa Aisato

Szkrabajeklis 8, 2023

Ebenezer Scrooge nienawidzi świąt. Wiemy to my, wiedzieli to nasi rodzice, wiedzą to pewnie również nasze dzieci. Ta historia jest…

Legendy warszawskie – Marta Dobrowolska-Kierył

Legendy warszawskie – Marta Dobrowolska-Kierył

Bujaczeksty 19, 2021

Legendy warszawskie – Marta Dobrowolska-Kierył Legend jest na świecie mnóstwo. Każda z nich ma w sobie przesłanie i uczy nas…

Na kłopoty Inspektor Mysz. Uwaga na zarazki!

Na kłopoty Inspektor Mysz. Uwaga na zarazki!

Kasiamar 8, 2021

Na kłopoty Inspektor Mysz. Uwaga na zarazki! Inspektor Mysz to taki bohater, który nie boi się ruszyć na ratunek żadnemu…

Owady od A do Zet – Jules Howard

Owady od A do Zet – Jules Howard

Kasialis 10, 2021

Owady od A do Zet – Jules Howard Staram się wychowywać moją córkę w taki sposób, by rozumiała otaczającą ją…

Fantastyczna czytelnicza przygoda dla dzieci.

Fantastyczna czytelnicza przygoda dla dzieci.

Kasiakwi 26, 2023

Dajcie się porwać smoczej opowieści! Dwunastoletnia Matylda ma nadzieję na wymarzoną, wakacyjną podróż do Japonii – krainy smoków. Niestety jej…