Pan Pies i wyskoki foki

Pan Pies i wyskoki foki Ben Fogle

Date
maj, 30, 2023
Comments
Możliwość komentowania Pan Pies i wyskoki foki Ben Fogle została wyłączona

Kto mówił, że do przeżywania przygód może ciągnąć tylko ludzi? Przecież zwierzęta również myślą i czują, dlatego też mogą chcieć wyruszyć w drogę – odkrywać nieznane, spotykać na swojej drodze nowych znajomych i poznawać obce jeszcze miejsca. Poczuć ekscytację, strach i zew wyzwania.

Zarys fabuły

Obecnie Pan Pies przebywa nad morzem i dał się zaopiekować pewnemu rybakowi. Dzięki temu może pływać kutrem i mieć kontakt z morskimi zwierzętami. To na morzu usłyszał od pewnej foki, że jakiś czas temu zginęła jej przyjaciółka Ditzy. Okazuje się, że jest to ulubienica mieszkańców z okolicy i wszyscy za nią tęsknią. Pan Pies postanawia odnaleźć zgubę i przeżyć kolejną przygodę.

To nasze pierwsze spotkanie z Panem Psem, ale fakt, że to drugi tom nie przeszkadzał nam w połapaniu się w wydarzeniach i zrozumieniu, kto jest kim. Autor pisze lekko, nieskomplikowanie i skupia się na danej chwili. Czy Pan Pies i wyskoki foki przypadło nam do gustu?

Słów kilka o szacie graficznej

Nie da się ukryć, że dużym atutem są ilustracje. Niby tylko czarno-białe i takie niepozorne, a jednak robią ogromne wrażenie. Nikolas Ilic stworzył przeurocze prace, na ich widok uśmiech sam się pojawia. Są takie ciepłe, urocze i pełne życia. Widać na nich nie tylko emocje, ale również ruch. Tworzą idealne uzupełnienie treści.

Moje wrażenia

Pan Pies i wyskoki foki idealnie nada się do samodzielnego czytania. Prosty język, krótkie i jasne zdania bez żadnych metafor. Liczy się tylko dana chwila i to, co akurat się dzieje. I tutaj należy się plus autorowi, bo chociaż nie stworzył skomplikowanej fabuły, to świetnie łączy przygodę z walorami edukacyjnymi. Gdzieś pomiędzy przebywaniem w drodze, a pomocą innym, dziecko czyta również o problemie plastiku w rzekach, morzach i oceanach. Jest uroczo, zabawnie, ale też smutno i Ben Fogle idealnie łączy wszystko w całość.

Na zakończenie

Nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę, a Pan Pies i wyskoki foki to idealny tego przykład. Nie dość, że napisana tak, by młody czytelnik mógł samodzielnie zasiadać do czytania, to jeszcze uczy dbania o środowisko i uświadamia, jak niebezpieczny jest plastik dla zwierząt. Autor nie bagatelizuje tematu, uświadamia, ale przy tym pozwala na dobrą zabawę, śmiech i niesamowite przygody. Zauroczył nas główny bohater swoją odwagą, rozumem i dobrocią. Trudno oderwać się od lektury!

Cudowne ilustracje, lekka w odbiorze treść, przesympatyczny psi bohater, dobra zabawa i wartości edukacyjne w jednej książce. Pan Pies i wyskoki foki to obowiązkowa pozycja dla wielbicieli zwierząt i historii z dużą ilością wrażeń. My polecamy.


Autor: Ben Fogle
Ilustrator: Nikolas Ilic
Tłumaczenie: Ewa Borówka
Tytuł: Pan Pies i wyskoki foki
Tytuł oryginału: Mr Dog and the Seal Deal
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2021-01-01
Kategoria: lit. dziecięca (6+)
ISBN: 9788328087170
Liczba stron: 126

Pan Pies
Pan Pies i panika królika | Pan Pies i wyskoki foki | Pan Pies i jeżyk Perzyk


Bujaczek

Related Posts


Przeczytaj również

Montessori. Naucz mnie robić to samodzielnie

Montessori. Naucz mnie robić to samodzielnie

Szkrabajekpaź 10, 2020

Montessori – to magiczne słowo pada całkiem często na internetowych forach dla rodziców, natomiast na półkach sklepowych coraz więcej znajdziemy zabawek…

Zasypani nowościami przez Zieloną Sowę!

Zasypani nowościami przez Zieloną Sowę!

Kasiamaj 20, 2021

W tym miesiącu wydawnictwo Zielona Sowa nie przestaje nas rozpieszczać! Zerknijcie tylko jakie cudowne nowości możemy upolować w tym miesiącu!…

Trwa konkurs literacki “Popisz się talentem”

Trwa konkurs literacki “Popisz się talentem”

Kasiakwi 14, 2021

Trwa konkurs literacki “Popisz się talentem” Trwa 5. edycja “Popisz się talentem” – największego w Polsce konkursu literackiego dla uczniów…

Dziecko poszło do szkoły, co robić z tym czasem? Czyli krótki poradnik dla uwolnionych rodziców.

Dziecko poszło do szkoły, co robić z tym czasem? Czyli krótki poradnik dla uwolnionych rodziców.

Szkrabajekwrz 2, 2020

Po pierwsze – nie sprzątaj. Kurz spokojnie poleży do powrotu dziecięcia, albo i nawet dłużej. Zabawki też. A skoro nie…

Tata. Człowiek, mit, legenda

Tata. Człowiek, mit, legenda

Szkrabajekwrz 7, 2022

Reprezentantka książek stworzonych z myślą o rodzinnym czytaniu, chociaż kierowana do najmłodszych, to i dorosły fantastycznie się odnajdzie. Poznawanie jej…