Wielka Księga Kwiatów – Yuval Zommer

Date
cze, 12, 2021

Wielka Księga Kwiatów – Yuval Zommer

Są książki, które zachwycają już na pierwszy rzut oka i właśnie do nich zalicza się „Wielka Księga Kwiatów” od wydawnictwa Wilga. Cudownie wydana, z wielką dbałością o szczegóły, nie pozwala, chociaż na sekundę odwrócić od niej wzroku. Czy i wy chcecie zakochać się w tej książce?

„Wieka Księga Kwiatów” to lektura dla wszystkich małych, ciekawskich miłośników ogrodnictwa. Czytelny spis treści pozwala na szybkie odnalezienie się na stronach książki. Autor opisał budowę kwiatów i wspomniał o zapylaczach. Czy wiecie, że te piękne rośliny mają w sobie niewyobrażalną siłę? Jaką? Na te wszystkie pytania odpowiedź znajdziecie podczas lektury. Tuż za takimi ogólnymi informacjami, które każde ogrodnik znać powinien, przechodzimy dalej. Autor opisał najciekawsze gatunki kwiatów. Na stronach księgi znajdziemy ciekawostki o tulipanach, strelicji, storczykach czy dzbanecznikach. Kwiaty, które wcale pięknie nie pachną, również znalazły swoje miejsce na kartach księgi.

Na kolejnych stronach wybierzemy się w podróż do Ogrodu Botanicznego w Kew, a także dowiemy się, jak możemy chronić kwiaty, które nie tylko pięknie wyglądają, ale są niezmiernie ważne dla naszego ekosystemu.

Każda strona to małe arcydzieło. Ilustracje są wprost cudowne, niezwykle szczegółowe, a barwy idealnie pasują. Autor, a zarazem i ilustrator, ma niezwykły talent. Przeglądając „Wielką Księgę Kwiatów”, czułam się tak, jakbym przeniosła się do baśniowej magicznej krainy. Kwiaty zachwycają swoimi barwami, urodą, ułożeniem płatków, a Yuval Zommer idealnie oddał ich urok. Ja jestem zachwycona doborem kolorów, ułożeniem grafiki i tekstu, a także delikatną kreską artysty. Zauroczeni tą pozycją będą również mali czytelnicy, którzy docenią wiedzę, jaką przekazał autor.

„Wielka Księga Kwiatów” to przecudowna pozycja – pełna szczegółów, idealna od pierwszej do ostatniej strony. Niezwykle urokliwa i idealna na zbliżający się letni czas pozycja aż prosi się o to, aby z niej codziennie korzystać.


Autor: Yuval Zommer
Tłumaczenie: Michał Brodacki
Ilustrator: Yuval Zommer
Tytuł: Wielka Księga Kwiatów
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2021-03-10
Kategoria: literatura dla dzieci, 4+
ISBN: 9788328085848
Liczba stron: 64


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Kosmoliski – Marek Marcinowski

Kosmoliski – Marek Marcinowski

Kasiagru 21, 2020

Kosmoliski – Marek Marcinowski W życiu każdego dziecka przychodzi czas, kiedy zaczyna fascynować się kosmosem. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy…

Akademia Kici Koci – Anita Głowińska

Akademia Kici Koci – Anita Głowińska

Szkrabajeklis 10, 2020

Akademia Kici Koci – Anita Głowińska   Uczę się angielskiego z Kicią Kocią i Nunusiem. Czy może być lepszy sposób,…

Enola i niezwykłe zwierzęta – Joris Chamblain

Enola i niezwykłe zwierzęta – Joris Chamblain

Szkrabajekkwi 21, 2022

Enola zajmuje się zwierzętami, ale nie takimi zwykłymi, jej specjalnością są te … nie do końca normalne zwierzaki. Pomaga im…

Basik Grysik i wrony – Justyna Bednarek

Basik Grysik i wrony – Justyna Bednarek

Kasiapaź 8, 2020

Przyznam się, już na samym początku, że jest to dla mnie książka bardzo nieoczywista. Można powiedzieć, że bardziej dotrze do…

Owocoemocje – Saxton Freymann

Owocoemocje – Saxton Freymann

Kasiamaj 18, 2021

Owocoemocje – Saxton Freymann Czy owoce mogą być ekspresyjne? W jakiś, przedziwny sposób, wyrażać swoje emocje? Cóż, jak widać -…