Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent – Natalia Berlik

Date
mar, 10, 2023
Comments
Możliwość komentowania Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent – Natalia Berlik została wyłączona

W niemal każdym dziecku na pewnym etapie rozwija się artystyczna pasja. Warto ją wspierać, a pomóc mogą nam takie pozycje jak Szkoła rysowania autorstwa Natalii Berlik. Jest to obszerny, przystępnie napisany poradnik, który krok po kroku wyjaśnia różnorodne kwestie związane z rozwijaniem artystycznego talentu.

Kilka słów o wnętrzu

Książka składa się z sześciu części. Pierwsza jest poświęcona teoretycznym zagadnieniom związanym z doborem podstawowych przyborów, materiałów i akcesoriów, takich jak ołówki, gumki i właściwy papier. Znajdziemy tu również podrozdziały przedstawiające różne techniki rysowania, cieniowania, czy choćby trzymania ołówka, co nie jest sprawą tak oczywistą, jak mogłaby się wydawać. Wszystko to opatrzone jest licznymi ilustracjami, które pozwalają lepiej sobie wyobrazić i przyswoić podane informacje.

W kolejnych częściach możemy nauczyć się od podstaw sposobów rysowania martwej natury, roślin, zwierząt, przyrody i pejzaży oraz ludzi. Oprócz ogólnych
informacji w każdym rozdziale znajduje się po kilkanaście instrukcji, jak narysować krok po kroku dane zwierzę, przedmiot, miejsce czy postać. Świetne są wskazówki, jak rysować różnorodne faktury, sierść, pióra i łuski u zwierząt oraz jak zachować właściwe proporcje, zwłaszcza gdy szkicujemy zwierzę w ruchu.

Szkoła rysowania

Najobszerniejsza jest część poświęcona rysowaniu ludzkich sylwetek. Możemy w niej kolejno poznać sekrety rysowania poszczególnych części ciała, takich jak dłonie, usta, oczy, włosy i stopy. Autorka przybliża czytelnikowi sposoby zachowania proporcji, rysowania ubrań i przedstawiania ludzi w ruchu. Znalazło się tu również miejsce na krótką wzmiankę o ludzkiej anatomii, tak ważną, gdy chcemy, by nasze prace wyglądały realistycznie.

Książka jest wzbogacona mnóstwem szkiców i ilustracji, dzięki którym łatwo można podążyć za wskazówkami autorki i to, co wydawać by się mogło niemożliwe do narysowania, nagle znajduje się w zasięgu naszych możliwości. Jednocześnie całość przedstawiona jest w sposób na tyle przystępny, że z poradnika swobodnie mogą korzystać zarówno dorośli, jak i nastolatki i starsze dzieci (już czwartoklasista będzie mógł czerpać z niej wiele wskazówek).

Na zakończenie

Podsumowując, Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent jest dokładnie tym, co zapowiada jej tytuł – doskonale napisanym i poprowadzonym poradnikiem, który każdego z artystycznym zacięciem i pasją może nauczyć pięknego rysunku. Może to być świetny prezent dla wszystkich młodych (i tych starszych też) początkujących artystów.

Katarzyna Abramova


Autor:Natalia Berlik

Ilustrator: Natalia Berlik

Tytuł: Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent

Wydawnictwo: Wilga

Wydanie: I

Data wydania: 2022-09-28

Kategoria: poradnik

ISBN: 9788328094017

Liczba stron: 240


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Ania z Avonlea – Lucy Maud Montogmery

Ania z Avonlea – Lucy Maud Montogmery

Vickypaź 16, 2020

„Ania z Avonlea” to drugi tom serii o Ani z Zielonego Wzgórza. Książka po raz pierwszy drukiem ukazała się w…

Zapowiedź: Wojna cukierkowa t.1

Zapowiedź: Wojna cukierkowa t.1

Szkrabajekwrz 10, 2021

Nowe wydanie kultowej serii Brandona Mulla! Nate ma dziesięć lat. Przed początkiem nowego roku szkolnego wraz z rodzicami przeprowadza się…

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Szkrabajekcze 11, 2021

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti Dziecięcy świat nie jest czarno – biały. Dzieci wszystko widzą w…

Skandar i złodziej jednorożców-A.F. Steadman

Skandar i złodziej jednorożców-A.F. Steadman

Martakwi 11, 2023

Znacie to uczucie, gdy ze wszystkich sił marzymy o jednej rzeczy. Tylko ona się dla nas liczy i potrafi nam…

Księgi Mroku – J.A. White

Księgi Mroku – J.A. White

Kasialis 11, 2021

Księgi Mroku – J.A. White Mam słabość do książek dla dzieci – pomimo że lat mi przybywa, a nie ubywa,…