Magazyn Psi Patrol

Magazyn Psi Patrol

Marcowy numer oficjalnego magazynu Psi Patrol jest już dostępny. Miłośnicy grupy odważnych piesków, które wraz z dziesięcioletnim chłopcem, Ryderem, wspólnie ratują wszystkich potrzebujących, z pewnością nie będą rozczarowani.

W bieżącym numerze znalazły się dwie opowieści o przygodach piesków oraz mnóstwo zabaw i zagadek. Pierwsza historyjka, zatytułowana Pieski i problem śmierdzących baniek, ma formę komiksu. Na czternastu kolorowych ilustracjach mali czytelnicy mogą prześledzić przygody Rydera i jego przyjaciół w dżungli, w której nagle pojawia się bardzo brzydki zapach. Skąd się wziął i czy maczał w tym palce Burmistrz Humdinger? Druga historyjka – Pieski ratują małe strusie – pochodzi z cyklu Opowieści do poduszki. Tym razem nie jest to komiks, a tradycyjna opowiastka, w której Psi Patrol i Robopies pomagają państwu Wingnut i rodzinie strusi.

Już na pierwszej stronie magazynu maluchy znajdą propozycję zabawy. Znajduje się na niej rysunkowy zestaw do mycia zębów. Należy go wyciąć i nakleić na sztywny karton. Na przedostatniej stronie umieszczono z kolei duże, uśmiechnięte mordki Rubble’a i Sky, które czekają na umycie ząbków. To świetna zabawa, a przy okazji trening, który utrwala dobre nawyki i ćwiczy małą rączkę.

Na kolejnej stronie widać dwa pieski całkowicie pokryte błotem. Czy odgadniecie, które psiaki tak bardzo się pobrudziły? Oprócz zgadywanek nie brakuje tu również zadań do rysowania, obrysowywania kształtów i literek. Razem z Rubble’em dzieci mogą poćwiczyć liczenie do dziesięciu, a razem z Trackerem podążać labiryntem przez bagna, a ze Sky poćwiczyć rysowanie szlaczków. Znajdziecie tu również pary obrazków, które różnią się jedynie niewielkimi szczegółami oraz tablicę zadań i ćwiczeń do wykonania, wśród których jest m.in. chodzenie niczym krab oraz skakanie na jednej nodze.

Do bieżącego numeru dołączono prezent – zestaw majsterkowicza. Składa się on z krótkofalówki oraz trzech narzędzi – młotka, klucza oraz szpadelka. Na każdym z nich znajduje się obrazek innego pieska, a całość tworzy fantastyczny komplet, idealny dla każdego małego fana Psiego Patrolu.

Mówiąc krótko, magazyn bardzo dobrze łączy przyjemne z pożytecznym. Zapewnia dzieciom dużo zabawy i czystej frajdy, gdy śledzą przygody swoich ulubieńców, a jednocześnie ćwiczą wyobraźnię i motorykę małą. Warto sięgnąć, zwłaszcza jeśli macie w domu przedszkolaka.

Katarzyna Abramova


Tytuł: Psi Patrol

Wydanie: 3/2021

Wydawnictwo: Egmont Polska

Gatunek: magazyn dla dzieci

Data wydania: 2021-03-12

Ilość stron: 32

ISBN: 977254514910003

Oprawa: miękka

Ocena: 7/10


Dodaj komentarz

Close Menu