Magazyn Psi Patrol

Date
mar, 19, 2021

Marcowy numer oficjalnego magazynu Psi Patrol jest już dostępny. Miłośnicy grupy odważnych piesków, które wraz z dziesięcioletnim chłopcem, Ryderem, wspólnie ratują wszystkich potrzebujących, z pewnością nie będą rozczarowani.

W bieżącym numerze znalazły się dwie opowieści o przygodach piesków oraz mnóstwo zabaw i zagadek. Pierwsza historyjka, zatytułowana Pieski i problem śmierdzących baniek, ma formę komiksu. Na czternastu kolorowych ilustracjach mali czytelnicy mogą prześledzić przygody Rydera i jego przyjaciół w dżungli, w której nagle pojawia się bardzo brzydki zapach. Skąd się wziął i czy maczał w tym palce Burmistrz Humdinger? Druga historyjka – Pieski ratują małe strusie – pochodzi z cyklu Opowieści do poduszki. Tym razem nie jest to komiks, a tradycyjna opowiastka, w której Psi Patrol i Robopies pomagają państwu Wingnut i rodzinie strusi.

Już na pierwszej stronie magazynu maluchy znajdą propozycję zabawy. Znajduje się na niej rysunkowy zestaw do mycia zębów. Należy go wyciąć i nakleić na sztywny karton. Na przedostatniej stronie umieszczono z kolei duże, uśmiechnięte mordki Rubble’a i Sky, które czekają na umycie ząbków. To świetna zabawa, a przy okazji trening, który utrwala dobre nawyki i ćwiczy małą rączkę.

Na kolejnej stronie widać dwa pieski całkowicie pokryte błotem. Czy odgadniecie, które psiaki tak bardzo się pobrudziły? Oprócz zgadywanek nie brakuje tu również zadań do rysowania, obrysowywania kształtów i literek. Razem z Rubble’em dzieci mogą poćwiczyć liczenie do dziesięciu, a razem z Trackerem podążać labiryntem przez bagna, a ze Sky poćwiczyć rysowanie szlaczków. Znajdziecie tu również pary obrazków, które różnią się jedynie niewielkimi szczegółami oraz tablicę zadań i ćwiczeń do wykonania, wśród których jest m.in. chodzenie niczym krab oraz skakanie na jednej nodze.

Do bieżącego numeru dołączono prezent – zestaw majsterkowicza. Składa się on z krótkofalówki oraz trzech narzędzi – młotka, klucza oraz szpadelka. Na każdym z nich znajduje się obrazek innego pieska, a całość tworzy fantastyczny komplet, idealny dla każdego małego fana Psiego Patrolu.

Mówiąc krótko, magazyn bardzo dobrze łączy przyjemne z pożytecznym. Zapewnia dzieciom dużo zabawy i czystej frajdy, gdy śledzą przygody swoich ulubieńców, a jednocześnie ćwiczą wyobraźnię i motorykę małą. Warto sięgnąć, zwłaszcza jeśli macie w domu przedszkolaka.

Katarzyna Abramova


Tytuł: Psi Patrol

Wydanie: 3/2021

Wydawnictwo: Egmont Polska

Gatunek: magazyn dla dzieci

Data wydania: 2021-03-12

Ilość stron: 32

ISBN: 977254514910003

Oprawa: miękka

Ocena: 7/10


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Kid Lucky. Uczeń kowboja – Achde

Kid Lucky. Uczeń kowboja – Achde

Szkrabajekwrz 10, 2021

Kid Lucky. Uczeń kowboja – Achde Wszyscy znamy Lucky Luke’a jako dzielnego stróża prawa, który ściga złoczyńców, głównie Daltonów, ma…

Żubr Pomponik laureatem XVI edycji Podlaskiej Marki!

Żubr Pomponik laureatem XVI edycji Podlaskiej Marki!

Bujaczekwrz 12, 2020

I my dołączamy do gratulacji dla Tomasza Samojlika! Autor znanego i lubianego przez wszystkich Żubra Pomponika jest laureatem XVI Podlaskiej…

Frigiel I Fluffy. Powrót Smoka Kresu – Frigiel i Nicolas Digard

Frigiel I Fluffy. Powrót Smoka Kresu – Frigiel i Nicolas Digard

Szkrabajekpaź 19, 2020

Frigiel cieszy się, bo ma przy sobie dziadka, psa, jest święto i niczym nie musi się przejmować. Aż tu nagle…

dummy-img

Nowa książka Marty Kisiel!

Kasialip 29, 2020

Już całkiem niedługo, bo 5 września, ma ukazać się kolejna część przygód Małego Licha i Bożka, najmłodszych bohaterów (chociaż z…

Zwierzaki mają głos – Opracowanie Zbiorowe

Zwierzaki mają głos – Opracowanie Zbiorowe

Szkrabajeklut 11, 2021

Zwierzaki mają głos – Opracowanie Zbiorowe Co by było, gdyby zwierzęta umiały mówić? Jesteście pewni, że wiecie, co by opowiedziały?…