Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda – Karolina Kwaśnik

Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda – Karolina Kwaśnik

Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda – Karolina Kwaśnik

„Lena, teczka i niezwykła nagroda”, to książka, która szczerze polecam, każdej dorastające dziewczynce. Jest to pozycja, ważna nie tylko ze względu na poruszane tematy: talentu, pasji, spełniania marzeń, odwagi, ale także mówi o siłę dobroci i tym, że oszustwa w naszym życiu, prędzej czy później wyjdą na jaw. To książka, którą polecam również rodzicom. Rozumiem, że treść może wydawać nam się „dziecinna”, niemniej jednak to jedna z niewielu książek, na dodatek z naszego polskiego podwórka, która zawiera w sobie wątek trudnej relacji mama – córka. A raczej opis zachowania młodej dziewczynki, dla której mama nie ma czasu. I która w związku z tym, robi nie do końca fajne rzeczy. Jako osoby dorosłe, czytając tę książkę z naszymi dziećmi, możemy zrozumieć, czemu tak robi – to po prostu wołanie. O miłość. O uwagę.

Lena jest utalentowaną dziewczynką. Niestety nie ma odwagi, brać udziału w różnych konkursach. Jej ogromny talent plastyczny znają tylko najbliżsi. Lenka obawia się opinią innych i tego, że mogłoby się okazać, że tak naprawdę jej rysunki są nic niewarte. Mimo iż jej nauczycielką od plastyki, na każdej lekcji przypomina o konkursie plastycznym, dziewczynka do ostatniej chwili zwleka. A kiedy już decyduje się dodać pracę plastyczną, gubi teczkę. Mimo pomocy przyjaciela nie udaje się odnaleźć zguby. Dziewczynka jest załamana. Na dodatek, podczas ogłaszania wyników konkursy plastycznego, okazuje się, że konkurs wygrał… Rysunek Lenki! Jedna z osób ze szkoły, postanowiła oddać jej pracę, jako swoją. Co teraz? Czy okaże się, kto jest oszustem? I dlaczego to zrobił? Czy Lenka zawalczy o swoje marzenia? Zwłaszcza że nagroda w konkursie jest wspaniała: stworzenie muralu w szpitalu dla dzieci. Czy prawda wyjdzie na jaw?

Świetna książka. Naprawdę dawno już nie czytałam z taką przyjemnością książki dla dziewczynek. Jest tutaj wszystko, co ważne: fajni bohaterowie, ciekawa fabuła, zagadka i trochę ryzyka. Są też mądrzy dorośli i morał. I różne uczucia, które dorastające dziewczynki mają w sobie. I z którymi czasem sobie nie radzą: jak wstyd, brak odwagi, patrzenie na opinię innych. Mam nadzieję, że ta książka będzie rozchwytywana przez dzieci, bo niesie w sobie dobrą treść i jest ważna.

Karolina Guzik


Autor: Karolina Kwaśnik

Tytuł: Lena, teczka i niezwykła nagroda

Seria: Przystanek szkoła

Wydawnictwo: Novae Res

Data premiery: 2020-10-20

Liczba stron: 190

ISBN: 978-83-8147-993-6

★★★★★★★★✩✩


Dodaj komentarz

Close Menu