Hela sama sprząta zabawki

Date
maj, 17, 2023
Comments
Możliwość komentowania Hela sama sprząta zabawki została wyłączona

Hela sama to seria zabawnych opowieści o małej Heli, która pragnie być samodzielna. Tekst jest rymowany, czyta się go płynnie, rytmicznie i szybko zapada w pamięć.

Kilka słów o sprzątaniu zabawek

Tym razem Hela uczy nas, że warto samemu sprzątać zabawki. Michaś, po wspólnej zabawie, musi wracać do domu, ale w pokoju Heli zrobił się straszny nieporządek. Zanim wyjdzie, powinien pomóc dziewczynce posprzątać. Jednak chłopiec nie jest tak skory do pomocy, jak był do zabawy. Hela wyjaśnia mu, dlaczego warto mieć porządek w pokoju i w jaki sposób poukładać zabawki, żeby dobrze korzystało się z tego miejsca.

Moja opinia i przemyślenia

Ta historyjka może wnieść wiele do życia każdego czytającego ją malucha. Hela opowiada również, jak z tatą robią zawody w najszybszym sprzątaniu – dzieciaki na pewno chętnie wykorzystają ten pomysł w swoim domu.

“Hela sama sprząta zabawki” pokazuje, że sprzątanie pokoju nie musi być tylko przykrym obowiązkiem, lecz także świetną zabawą. Dowiadujemy się, jaki jest tego cel i co się stanie, gdy uda się go osiągnąć. Często dzieci pytają: po co? i tak zaraz zrobię bałagan! Hela doskonale to wyjaśnia i daje rodzicom gotową odpowiedź na to bardzo męczące pytanie.

Myślę, że problem sprzątania pojawia się prędzej czy później w każdym domu. Warto mieć więc rozwiązanie zanim ten problem zacznie nas dotykać. Dzięki tej opowieści dzieci nauczą się radzić sobie z tym i zobaczą, że odkładanie rzeczy na swoje miejsce jest potrzebne.

Na zakończenie

Książeczka składa się z 16 stron w twardej okładce. Ilustracje są naprawdę przyjemne dla oka – wyglądają bardzo realistyczne i mają piękne kolory.
Młodsze dzieci mogą dzięki nim ćwiczyć mowę i nazywać rzeczy przedstawione na obrazkach. W ten właśnie sposób bawię się z moją córką, a rymowany i krótki tekst pozwala na utrzymanie przez chwilę jej uwagi. Myślę, że Hela zagości w naszym domu na stałe i chętnie będziemy sięgać po jej wskazówki.

Magdalena Ignaciuk


Autor: Kamila Gurynowicz
Ilustrator: w przypadku książek dla dzieci, powieści graficznych, etc/: Patrycja Fabicka
Tytuł: Hela sama sprząta zabawki
Tytuł oryginalny: Hela sama sprząta zabawki
Seria i nr tomu:
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:2023-02-22
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 978-83-8318-063-2
Liczba stron: 16


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck

Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck

Szkrabajekpaź 12, 2021

    Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck „Narodziny Złosadnika” Matta Forbecka to kolejny tom z serii Minecraft wydawanej przez wydawnictwo…

dummy-img

Marzenie Zuzi – Anna Potyra

Kasiasie 3, 2020

W serii Zuzia i Dobre Wróżki ukazało się już kilka pięknie wydanych i niezwykle ilustrowanych książeczek. Są to małe opowiastki…

Pola mówi dzidziuś

Pola mówi dzidziuś

Kasiapaź 12, 2020

Ktokolwiek kiedykolwiek zmagał się z wytłumaczeniem dziecku, że w domu pojawi się dzidziuś, wie, jaki to twardy orzech do zgryzienia. Maluchy…

Sakramencki sarmatyzm-Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk

Sakramencki sarmatyzm-Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk

Martakwi 20, 2021

Sakramencki sarmatyzm-Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk Od dawna wiem jak wielką moc mają słowa. Nauka idzie lepiej, gdy tekst napisano z…

Koszmarny Karolek powraca. Wznowienie przygód niegrzecznego chłopca.

Koszmarny Karolek powraca. Wznowienie przygód niegrzecznego chłopca.

Kasiasty 7, 2022

Koszmarny Karolek powraca. Wznowienie przygód niegrzecznego chłopca. Cześć! Jestem Karolek i wszyscy mówią, że jestem ko-szmar-ny! Horror nad horrory! Moja…