Hela sama sprząta zabawki

Date
maj, 17, 2023
Comments
Możliwość komentowania Hela sama sprząta zabawki została wyłączona

Hela sama to seria zabawnych opowieści o małej Heli, która pragnie być samodzielna. Tekst jest rymowany, czyta się go płynnie, rytmicznie i szybko zapada w pamięć.

Kilka słów o sprzątaniu zabawek

Tym razem Hela uczy nas, że warto samemu sprzątać zabawki. Michaś, po wspólnej zabawie, musi wracać do domu, ale w pokoju Heli zrobił się straszny nieporządek. Zanim wyjdzie, powinien pomóc dziewczynce posprzątać. Jednak chłopiec nie jest tak skory do pomocy, jak był do zabawy. Hela wyjaśnia mu, dlaczego warto mieć porządek w pokoju i w jaki sposób poukładać zabawki, żeby dobrze korzystało się z tego miejsca.

Moja opinia i przemyślenia

Ta historyjka może wnieść wiele do życia każdego czytającego ją malucha. Hela opowiada również, jak z tatą robią zawody w najszybszym sprzątaniu – dzieciaki na pewno chętnie wykorzystają ten pomysł w swoim domu.

“Hela sama sprząta zabawki” pokazuje, że sprzątanie pokoju nie musi być tylko przykrym obowiązkiem, lecz także świetną zabawą. Dowiadujemy się, jaki jest tego cel i co się stanie, gdy uda się go osiągnąć. Często dzieci pytają: po co? i tak zaraz zrobię bałagan! Hela doskonale to wyjaśnia i daje rodzicom gotową odpowiedź na to bardzo męczące pytanie.

Myślę, że problem sprzątania pojawia się prędzej czy później w każdym domu. Warto mieć więc rozwiązanie zanim ten problem zacznie nas dotykać. Dzięki tej opowieści dzieci nauczą się radzić sobie z tym i zobaczą, że odkładanie rzeczy na swoje miejsce jest potrzebne.

Na zakończenie

Książeczka składa się z 16 stron w twardej okładce. Ilustracje są naprawdę przyjemne dla oka – wyglądają bardzo realistyczne i mają piękne kolory.
Młodsze dzieci mogą dzięki nim ćwiczyć mowę i nazywać rzeczy przedstawione na obrazkach. W ten właśnie sposób bawię się z moją córką, a rymowany i krótki tekst pozwala na utrzymanie przez chwilę jej uwagi. Myślę, że Hela zagości w naszym domu na stałe i chętnie będziemy sięgać po jej wskazówki.

Magdalena Ignaciuk


Autor: Kamila Gurynowicz
Ilustrator: w przypadku książek dla dzieci, powieści graficznych, etc/: Patrycja Fabicka
Tytuł: Hela sama sprząta zabawki
Tytuł oryginalny: Hela sama sprząta zabawki
Seria i nr tomu:
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:2023-02-22
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 978-83-8318-063-2
Liczba stron: 16


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Kubuś i Przyjeciele – książki, które łączą pokolenia

Kubuś i Przyjeciele – książki, które łączą pokolenia

Szkrabajeksie 17, 2020

Dzieci nie czytają, nie lubią bajek, nie mają zainteresowań. Znacie to? Mamy dla Was rozwiązanie, a jest nim Kubuś i…

Nowe przygody małego robota. BOOT. Park robotów

Nowe przygody małego robota. BOOT. Park robotów

Kasiawrz 17, 2021

Czy pamiętacie przeuroczego robocika BOOTA? Oto ciąg dalszy jego przygód! „BOOT. Park robotów” to pełna przygód, zabawna, ciepła historia z…

Książeczki dla ciekawskich!

Książeczki dla ciekawskich!

Kasialut 15, 2023

Po co kotu wąsy? Dlaczego koty mają mokre noski? Czy koty przynoszą pecha? Czy koty lubią głaskanie? Dlaczego koty nie…

Fałszywy detektyw. Klasyka dla dzieci – Dariusz Rekosz

Fałszywy detektyw. Klasyka dla dzieci – Dariusz Rekosz

Szkrabajeksie 24, 2021

Fałszywy detektyw. Klasyka dla dzieci – Dariusz Rekosz “Nie wiesz nawet, ile ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z samej obserwacji…

Skrzydlaty dzień, skrzydlata noc – Paulina Chmurska

Skrzydlaty dzień, skrzydlata noc – Paulina Chmurska

Bujaczeksie 26, 2022

Skrzydlaty dzień, skrzydlata noc – Paulina Chmurska Tak już jest, że odruchowo najpierw patrzymy na wygląd i przez jego pryzmat…