Stegozaur

Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Stegozaur / Triceratops

Date
lut, 26, 2024
Comments
Możliwość komentowania Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Stegozaur / Triceratops została wyłączona

Świat jest przeogromnym placem zabaw, który trzeba poznać jak najszybciej. Tylko że wiedzy dookoła naszych pociech jest mnóstwo, a nadmiar bodźców wcale nie ułatwia nauki. To właśnie w tym momencie nieodzowna staje się wiedza rodziców i ich umiejętne dobieranie tego, co dla malucha korzystne. Pierwsze książeczki mają ciężkie zadanie, gdyż to od nich zależy czy dzieci będą sięgać po kolejne. Akademia Mądrego dziecka kolejny raz przychodzi z pomocą i stara się, by nasze pociechy miały duży wybór tego, co piękne i tego, co mądre. Tym razem w naszych rękach znalazła się seria Poznajmy dinozaury. Czy treść skusiła i dużych i małych?

Poznajmy dinozaury.

Poznajmy dinozaury to nowość w ofercie AMD, która już obejmuje cztery prehistoryczne gady zamknięte na twardych stronach książeczek z ruchomymi elementami. Dzieci będą zachwycone nie tylko ilustracjami i treścią, ale i zabawą każdym z ruchomych elementów. Żywe kolory i niesamowicie realne, a zarazem przyjazne dziecku dinozaury to strzał w dziesiątkę i to nie tylko dla miłośników tych stworzeń. Możemy przyjrzeć się im z bliska i dowiedzieć się wielu ciekawostek. Dodatkowo między fragmentami opowieści, gdzieś wśród pięknych ilustracji skrywa się mały gość, którego trzeba odnaleźć. To mieszanka idealna. Dzieci mogą uczyć się przez zabawę i doskonalić nowe umiejętności. Samodzielne czytanie ułatwia duży tekst, który, choć prosty z łatwością zaciekawi każdego. Do tego wsparcie motoryki małej, dzięki ruchomym elementom.

Triceratops

W nasze ręce trafiły dwie książeczki z serii Poznajmy dinozaury. Pierwszy to nasz ulubieniec, Triceratops. Przez słowa piosenki można by pomyśleć, że rzeczony dinozaur zajadał się tylko klopsami, ale nic bardziej mylnego. Z tej niepozornej kilku stronicowej książeczki możemy dowiedzieć się nie tylko, co właściwie jadły Triceratopsy, ale i jak wyglądały, ile ważyły oraz co było jego ulubioną zabawą. Twarda oprawa połączona z żywą paletą barw i ciekawostkami w prostym tekście sprawdziły się świetnie. To trwała, pełna przygód i ciekawostek książeczka dla małych odkrywców i dużych miłośników dinozaurów.

Stegozaur

O ile przygoda z Triceratopsem była pewnikiem, to poznanie Stegozaura było niesamowitą przygodą z mnóstwem tajemnic. Jakimś cudem bowiem domownicy nie wiedzieli o nim zbyt wiele. Czyż to nie wspaniałe poznawać nowe stworzenie i to w tak zabawnej formie? Głodny Stegozaur zabiera nas na śniadanie w swoim stylu. Poza menu, pokaże, jak wygląda i co najczęściej robi. Wyjaśni nam, czym różni się od innych dinozaurów i jaką tajną broń skrywa na wszelkie niebezpieczeństwa. Pod koniec podróży sprawdźcie maluchy, czy jesteście w stanie powiedzieć stegozaur, to niezła zabawa, gdy język się plącze, a w końcu się udaje.

Podsumowanie

Poznajmy dinozaury to seria kartonowych książeczek w typowym formacie dla tego typu wydawnictw. Jej mocna konstrukcja to zawsze gwarancja jakości i żywotności danej pozycji w małych rączkach. Trwałe i dobrze wykonane są również ruchome elementy, które długo będą stanowiły ciekawy element całości. Wszystko zamknięte w wielobarwnej palecie o żywych odcieniach i przyjazne dziecku. Kolejny raz Akademia Mądrego Dziecka udowadnia, że nauka i zabawa mogą iść w parze. Ba, one sprawdzają się idealnie w tym duecie.


Autor: Opracowanie zbiorowe
Ilustrator: David Partington
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
Tytuł: Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Stegozaur / Triceratops
Tytuł oryginału: Hello Dinosaur. Stegosaurus / Triceratops
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2024-02-15
Kategoria: lit. dziecięca (0+)
ISBN: 9788327686510, 9788327686527
Liczba stron: 10, 10


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

Szczęście śpi na lewym boku –

Szczęście śpi na lewym boku –

Szkrabajekgru 15, 2020

Zastanawialiście się kiedyś, skąd wziął się przesąd o tym, że na widok kominiarza trzeba się chwycić za guzik? A może,…

Zostań małym naukowcem z rewelacyjnym notatnikiem!

Zostań małym naukowcem z rewelacyjnym notatnikiem!

Kasialip 12, 2021

Młody naukowiec. Notatnik Witajcie w świecie nauki! Chcecie zaprojektować własny łazik kosmiczny, zrobić minifilm, dowiedzieć się więcej o nanotechnologii, pobrać…

Mopsik, który chciał zostać gwiazdą

Mopsik, który chciał zostać gwiazdą

Kasiasie 25, 2023

Czy może być coś bardziej uroczego niż gapowaty zwierzak, który tłumaczy otaczający świat? Taki, któremu różne przygody przychodzą mimochodem? A…

Nowa książka J.K Rowling dla dzieci już w październiku!

Nowa książka J.K Rowling dla dzieci już w październiku!

Kasiakwi 13, 2021

Nowa książka J.K Rowling dla dzieci już w październiku! Wydawnictwo Media Rodzina ma przyjemność ogłosić, że we wtorek 12 października…

“Malamander”- nowa, fantastyczna premiera dla młodych fanów fantastyki.

“Malamander”- nowa, fantastyczna premiera dla młodych fanów fantastyki.

Kasialut 19, 2021

“Malamander”- nowa, fantastyczna premiera dla młodych fanów fantastyki. Zbliża się premiera nowej fantastycznej trylogii dla młodzieży! Trwają właśnie prace nad…