Jak założyć magiczny sklepik w tydzień – Kaye Umansky

Date
sty, 16, 2021

Jak założyć magiczny sklepik w tydzień – Kaye Umansky

W Moście Małym nie dzieje się absolutnie nic. Kompletnie nic. To tak nudne miasteczko, że szkoda słów. Wszyscy przewidywalni, o przepraszam, nie wszyscy, ale większość. Na każdą rzecz reagują strachem, lub złością. Na każdą nowość, jeśli chodzi o ścisłość. Nudna na każdym kroku. Zero nawet jakichś większych uczuć. I w tym nudnym miasteczku, żyje sobie Eliza Kiszkonka. I ta dziewczynka, to główny temat rozmów, całego, nudnego jak flaki z olejem, miasteczka. Bowiem oto, ta skromna i pracowita dziewczynka, która dzielnie pomaga w sklepie taty i jest jedną z najlepszych ekspedientek na świecie, odkrywa w sobie magiczne zdolności. To się bardzo nie podoba w miasteczku. To oznacza kłopoty, a przynajmniej tak myśli większość mieszkańców, którzy są zawsze „anty”. Dodatkowo w okolicy, w magicznym domku, zamieszkała dość ekscentryczna czarownica, ze swoim krukiem. Eliza kocha to miejsce. Chociaż Magenta bywa dość oschła, to tęskni za czasem spędzonym w jej magicznym domku.

Cała sytuacja się zmienia, kiedy okazuje się, że Magenta, chce otworzyć sklep z magicznymi „rzeczami”, zaraz obok sklepu taty Elizy. Robi się nerwowo. Ludzie nie chcą czarownicy, ani jej klientów w swoim miasteczku, tata Elizy, staje w obronie czarownicy, zatem traci klientów. A Eliza chce pomóc i tacie i Magencie. Jak to się skończy i co do tego wszystkie ma siostra czarownicy?

I czy może się okazać, że tym, czego najbardziej potrzebują mieszkańcy Mostów Małych, jest odrobina magii? Odrobina uśmiechu, radości i dobroci? Czy rozwiązanie całej sytuacji, naprawdę może znajdować się w nich samych?

Urocza opowieść, dla wszystkich, którzy poszukują odrobiny magii w świecie. Historia nie jest bardzo skomplikowana, ale zawiera morał i jest on piękny. Każdy z bohaterów ma swój charakter, określoną rolę do odegrania, a do tego atmosfera całej książki jest wesoła. Z historii można wyciągnąć niejedną lekcję i porozmawiać na tak ważny temat, jak na przykład tolerancja.

Przyznam szczerze, że niektóre sytuacje rozwiązywane są bardzo szybko, ale taki charakter książki. Na samym wstępie, mamy też wytłumaczone, kto jest kim i w jakim momencie historii dołączamy do bohaterów. Bardzo fajny zabieg!

Fajna książka dla dzieci w wieku 7 do 12 lat maksymalnie. Myślę, że niejedno dziecko odnajdzie się w tej historii i będzie umiało zrozumieć rozterki Elizy.

Karolina Guzik


Autor: Kaye Umansky

Ilustrator: Ashley King
Tytuł:  Jak założyć magiczny sklepik w tydzień
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:  2020-10-28
Kategoria: literatura dziecięca
ISBN: 9788328075443
Liczba stron: 208

★★★★★★★★✩✩


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Jak nakarmić smoka?

Jak nakarmić smoka?

Kasialis 24, 2022

„Ciekawiło kiedyś kruka jak świętować Dzień Borsuka”. Czy wiecie jak? Czy ten, kto marnuje wodę, spotka Bazylichę? Która książka najlepsza…

Tajemniczy ogród

Tajemniczy ogród

Kasiasie 28, 2023

„Tajemniczy ogród” to piękna książka, z którą wiążą się niesamowite wspomnienia. To jedna z pierwszych poważnych powieści, jakie samodzielnie przeczytałam.…

Moja pierwsza książka o kolorach. Akademia Mądrego Dziecka – Praca Zbiorowa

Moja pierwsza książka o kolorach. Akademia Mądrego Dziecka – Praca Zbiorowa

Kasiasie 9, 2020

Dzieci kochają książki z okienkami. Nic dziwnego – są intrygujące, interaktywne i zazwyczaj skrywają wiele tajemnic, które dzieci chcą odkryć.…

Plamy. Olo i Awa. Logopedyczna zabawa – Monika Skikiewicz

Plamy. Olo i Awa. Logopedyczna zabawa – Monika Skikiewicz

Kasiapaź 12, 2022

Plamki, plamy, plameczki. Coś, co dzieci lubią, znają i bardzo często mają na ubraniach, częściach ciała czy we włosach. Znają…

Enola i niezwykłe zwierzęta 2

Enola i niezwykłe zwierzęta 2

Szkrabajekmaj 19, 2022

Enola wraca w wielkim stylu, ale takim naprawdę wielkim, na miarę krakena lub Yeti. Kilka słów o fabule W tym…