Gry planszowe to małe arcydzieła – uwielbiam podziwiać cudowne ilustracje, szczegółowo rozplanowaną rozgrywkę i poszczególne elementy, które zostały wykonane z niezwykłą wręcz starannością. Takie wydania przed rozpoczęciem właściwej gry, długo podziwiam. ” Łąka” to właśnie taka planszówka. Ta gra zapewni Wam rozrywkę na długie, jesienne wieczory. Zapraszam was na łąkę, aby opowiedzieć coś więcej o grze Klemensa Kalickiego.
Jeżeli uwielbiacie przebywać na łonie natury, a obserwowanie I poznawanie przyrody to dla Was wielka frajda, to a„Łąka” jest grą idealną dla Was. Powiedziałabym, że to taki substytut, gdy na dworze pogoda nie sprzyja spacerom albo gdy zmorzy nas choroba.
Zawartość pudełka:
- plansza główna
- 2 plansze ognisk i zaślepki
- 184 karty
- 12 żetonów celów
- 20 żetonów szlaków
- 12 żetonów premii
- 28 żetonów dróg
- 5 żetonów trybu jednoosobowego
- żeton pierwszego gracza
- 5 kopert z dodatkowymi kartami
- znacznik rundy
- 4 składane podajniki
- instrukcja
- indeks kart zawierający dziennik obserwacji przyrodniczych
- schemat składania podajników
Wspomniałam już na początku, że „Łąka” to arcydzieło – zarówno pod względem wizualnym, jak I pomysłem na rozegranie. Chociaż na pierwszy rzut oka, wszystko może wydać się Wam skomplikowane, to wiem, z własnego doświadczenia, że po kilku próbach w mig załapiecie zasady i nie będziecie mogli się od gry oderwać.
Jedna rozgrywka składa się z 6 rund, jeżeli do planszy zasiada 2 lub 3 graczy, albo 8 rund w grze 4-osobowej. Uczestnicy na zmianę umieszczają żetony na szlaku jednej z dwóch plansz. Jeżeli zdecydujecie się skorzystać z planszy głównej, możecie zdobywać karty, ale ich zgrywanie wymaga spełnienia kilku warunków, które są podane w instrukcji dołączonej do opakowania. Jeżeli zdecydujecie się korzystać z planszy ogniska, zdobędziecie możliwość aktywowania specjalnych akcji, które pomagają w realizowaniu strategii. W trakcie zabawy zbierajcie na swojej łące i okolicy karty podłoży (siedliska życia zwierząt), karty obserwacji (konkretne gatunki zaobserwowane podczas wędrówki), oraz karty krajobrazów i znalezisk (widoki i interesujące pamiątki z wypraw). Zwycięży ten, który zdobędzie najwięcej punktów w zdobytych zestawach kart oraz na planszy ogniska.
„Łąka” to połączenie spaceru, obserwowania natury, zdobywania nowej wiedzy i doświadczeń, z rywalizacją, bo ta planszówka to wyścig. Gra Klemensa Kalickiego spowoduje, że nie zauważycie upływu czasu, zaangażujecie się w rozgrywkę i wspaniale spędzicie czas w gronie rodziny czy znajomych.
Wydawca: REBEL
Projektant: Klemens Kalicka
Kategoria: gra planszowa
Wydanie: I
Instrukcja: w języku polskim