Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek – Beata Żmichowska

Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek – Beata Żmichowska

Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek – Beata Żmichowska

Witajcie w świecie pociągów Robot Trains! To stalowy patrol, który jest gotowy ruszyć w każdej chwili na pomoc! Razem mogą jeszcze więcej, bo wiadomo, że w drużynie siła! Nasza ekipa to Kay, najszybszy pociąg na świecie, który zawsze angażuje się na maksa w pomoc. Genie przyjmuje każde zawiadomienie i jest “mózgiem” każdej akcji. Jest też genialnym wynalazcą. Alf to górski pociąg wspinaczkowy, a dodatkowo świetny mechanik, który potrafi  naprawić każdą rzecz. Wiktor jest najsilniejszy w całej drużynie. Mimo siły jest bardzo nieśmiały i nie lubi się wychylać, ale cała drużyna wie, że bez niego często wpadali w kłopoty. Maxie jest najmłodsza w całej drużynie. To jeszcze młody pociąg, dlatego często w głowie ma zabawę, ale kiedy potrzebna jest jej pomoc, potrafi się zmobilizować. Nie zapominajmy o Garym, który jest najstarszy w całej drużynie. Jego doświadczenie nieraz pomogło, kiedy nasza ekipa znalazła się w kłopotach.

Świat kolei, dzięki któremu pociągi mają możliwość zamieniania się w roboty, czerpie energię ze słońca, wody, wiatru i ognia. W każdej z krain: Wodolandii, Słońcolandii, Wiatrolandii i Górolandii, tylko maluchy mogą gromadzić energię tak potrzebną w Świecie Kolei, w specjalnych egergokulach i przekazywać je pociągom-robotom. Maluszki zbierają energię podczas zabawy, pilnowane przez pociągi.

Może dla dorosłego to wydaje się skomplikowane, ale proszę mi uwierzyć, że dzieci świetnie się w tym odnajdują. W mig łapią zasady panujące w tym świecie i od razu mają swojego ulubionego bohatera. Naprawdę! Przetestowałam to na swoich siedmioletnich siostrzeńcach. Przygody pociągów-robotów od razu im się spodobały. Zwłaszcza, że razem z nimi można brać udział w akcji ratunkowej, poznawać nowe roboty, projektować nowe wynalazki, a wraz z czytaniem razem z robotami, wymyślać rozwiązania problemów, co chyba dzieciakom podoba się najbardziej.

Książka co prawda ma trochę obrazków, ale zdecydowanie więcej tekstu, dlatego polecam ją raczej starszym przedszkolakom i dzieciom w klasach 1-3. Tutaj już dzieje się więcej, częściej mamy do czynienia z dużą ilością tekstu i akcja dość szybko postępuje. Myślę, że młodsze dzieci po prostu znudzą się tą książką.

Karolina Guzik


Autor: Beata Żmichowska

Tytuł: Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek

Wydawnictwo: Harper Kids

Wydanie: I

Data wydania: 14.10.2020

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN:  9788328147195

Liczba stron: 315

★★★★★★★✩✩✩


Dodaj komentarz

Close Menu