Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy – Anita Głowińska

Date
gru, 13, 2020

Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy – Anita Głowińska

Dzieci kochają spacery i powinny z nich korzystać jak najczęściej. Nunuś i Kicia Kocia też potrafią spędzać na dworze długie godziny, a gdy wracają do domu, zawsze mają coś ciekawego do zrobienia. Seria książeczek o przygodach Kici Koci i Nunusia podbiła serca maluchów i ich rodziców dzięki prostym obrazkom i łatwym, ale pouczającym tekstom.

„Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy” poświęcona kilku minutom po powrocie ze spaceru. Na spacerze maluch wszedł w kałużę, więc buciki i skarpetki są przemoczone. Trzeba wracać do domu. A tam… Nunuś rozrzuca swoje rzeczy po mieszkaniu. Kocia, jako rozsądna starsza siostra w zabawny sposób pokazuje braciszkowi, co gdzie należy poukładać, schować lub włożyć. Nie dąsa się, tylko z uśmiechem i w postaci zabawy zachęca Nunusia do posprzątania swoich ubrań. W efekcie kurteczka zostaje powieszona na wieszaku, buty równo ułożone na regale, a skarpetki wrzucone do pralki.

Serię książek o przygodach sympatycznych kociąt poznałam dzięki wnuczce. To moja mała kobietka pokazała mi książkę i zażądała wspólnego czytania. Myślę, że taka dziecięca rekomendacja jest najważniejsza.

Można się zastanawiać, co sprawia, że jż roczne dziecko chce poznawać przygody tej pary zwierzaczków. Myślę, że kluczem do serca dzieci są tu proste ilustracje na kolorowym tle. Dzięki małej ilości szczegółów dziecku łatwo jest pokazać takie elementy jak szafa, kurtka, buty, a tym samym utożsamić się z bohaterem. Dzięki Koci Kici i Nunusiowi dzieci poznają kolory, czynności i przedmioty, uczą się zachowań prospołecznych. To świetna seria, którą doceniają zarówno maluchy, jaki i ich rodzice.

Anna Kruczkowska


Autor:Anita Głowińska

Ilustrator: Anita Głowińska

Tytuł:Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy

Seria Kicia Kocia i Nunuś.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Wydanie: 1

Data wydania: 2020-10-14

Kategoria: dla dzieci 1-3

ISBN:978-83-8008-876-4

Liczba stron: 14

★★★★★★★★★★


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Smocze jajo

Zapowiedź: Smocze jajo

Kasiawrz 6, 2021

  Kto pokona smoka? Jaką tajemnicę skrywa król Władysław? I gdzie podziało się smocze jajo? Pewnego razu do wsi Cicha…

Moc uczuć. Wstyd – Katarzyna Miller

Moc uczuć. Wstyd – Katarzyna Miller

Kasiawrz 2, 2020

Dzieciom trudno jest zrozumieć emocje. Maluchy dopiero uczą się funkcjonować w społeczeństwie, poznać wszystkie zasady i nakazy. Nasze pociechy muszą…

Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny

Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny

Szkrabajekwrz 8, 2023

Jeśli lubicie ładnie wydane książki, które uczą i zainteresują zarówno dzieci, jak i rodziców, koniecznie sięgnijcie po “Podhale oraz Orawa,…

Kuku Król – Adam Stower

Kuku Król – Adam Stower

Szkrabajekkwi 28, 2021

Kuku Król – Adam Stower Jak wygląda typowa powieść dla dzieci? Jest bajkowa, naiwna i pozytywna. A jak powinna wyglądać?…

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Kasialip 12, 2021

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim…