Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów – Joris Chamblain, Aurelie Neyret

Date
gru, 12, 2020

Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów – Joris Chamblain, Aurelie Neyret

Zbliża się Boże Narodzenie. Wisienka, bohaterka serii komiksów, choć dawno  już nie wierzy we Wróżkę Zębuszkę oraz Świętego Mikołaja, pisze list do tego ostatniego. Nie jest to jednak typowy listo do Mikołaja z prośbą o prezent. Bohaterka prosi raczej o radę, jak sprawić radość mamie i sprezentować jej coś naprawdę ważnego i wartościowego. Sama też nie chce materialnych prezentów, zależy jej bardziej na zachowaniu magicznej atmosfery świąt. Nie chce też dorosnąć, gdyż zauważa, że ma coraz mniej czasu na zabawy z przyjaciółkami.

Czasu do świąt jest coraz mniej. Powoli atmosfera jest coraz bardziej świąteczna: spada śnieg i przyjaciółki bawią się na dworze. W domu Wisienki staje choinka. Dziewczynka razem z przyjaciółkami spędza sporo czasu w introligatorni razem z dosyć tajemniczą właścicielką warsztatu: Sandrą. To właśnie w warsztacie dziewczynki znajdują tajemniczą skrzynkę, której zawartość prowadzi do niesamowitych odkryć i zmusza Sandrę do zmierzenia się ze swoją przeszłością.

Historia Sandry oraz odkrywanie jej tajemnicy jest zajęciem fascynującym nie tylko dla dziewczynek, ale także dla czytelnika, który z przyjemnością podąża ich śladem. Książkę czyta się jednym tchem, a zakończenie chwyta za serce, sprawiając, że ta pozycja zda się idealnym świątecznym prezentem pod choinkę dla dziewczynki w wieku 10-12 lat.

Oprócz cudownej treści książka zachwyca także stroną edytorską. Dobry papier i mocna oprawa przypominają książki  sprzed wieku, co nie dziwi, skoro bohaterka jest introligatorka.

Na uwagę zasługują też ciepłe, barwne i piękne ilustracje Aurelie Neyret, która świetnie wczuła się w klimat pamiętnika.

“Pamiętniki Wisienki” nie są typowym komiksem, gdyż oprócz rysunków komiksowych i tekstów w dymkach mają mocno rozbudowaną treść opisową, czyli kartki z pamiętnika Wisienki. Ta część ma czcionkę stylizowaną na pismo ręczne i napisana jest niczym na kartkach z zeszytu.

Moim zdaniem „Pamiętniki Wisienki” są obowiązkowym prezentem pod choinkę w tym roku.

Anna Kruczkowska


Autor: Joris Chamblain, Aurelie Neyret

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz

Ilustrator: Aurelie Neyret

Tytuł:Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów

Tytuł oryginalny:Les Carnets de Cerise. Le Dernier des cinq tresors

Seria i nr tomu: Pamiętniki Wisienki. t. 3

Wydawnictwo: Egmont Polska

Wydanie: 1

Kategoria: komiks dla dzieci

ISBN: 978-83-281-9761-9

Liczba stron: 86

★★★★★★★


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Utracone światło – Tim Probert

Utracone światło – Tim Probert

Bujaczeklis 27, 2023

Lepiej iść z przyjacielem w ciemności niż samemu w świetle. (Helen Keller) Nigdy nie wiemy, co może wydarzyć się danego…

Bestia powraca! Magiczna 7. Tom 3

Bestia powraca! Magiczna 7. Tom 3

Martasty 16, 2023

Odnalezienie przyjaciół w ogromnej grupie jest ciężkim zadaniem. Szczególnie gdy nie jesteśmy jak inni. Żaden stan nie trwa wiecznie, nawet…

Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy – Anita Głowińska

Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy – Anita Głowińska

Szkrabajekgru 13, 2020

Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy – Anita Głowińska Dzieci kochają spacery i powinny z nich korzystać jak najczęściej. Nunuś i…

Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 3 – Joris Chamblain

Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 3 – Joris Chamblain

Szkrabajekpaź 26, 2022

Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 3 – Joris Chamblain Enola znów staje przed niezwykłym stworzeniem i znów spieszy z pomocą.…

O chłopcu który zniknął świat – Ben Miller

O chłopcu który zniknął świat – Ben Miller

Szkrabajekmar 23, 2022

Oj, takich książek jak „O chłopcu, który zniknął świat” nie da się nie pokochać. To zabawna i sympatyczna opowieść o…