Opowieści z dreszczykiem. Disney – Opracowanie zbiorowe

Opowieści z dreszczykiem. Disney – Opracowanie zbiorowe

Opowieści z dreszczykiem. Disney – Opracowanie zbiorowe

Disneya zna i kocha każde dziecko. Czy to Miki, czy Śpiąca Królewna, czy może Piotruś Pan. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, ukochanego bohatera lub opowieść. A HarperKids zrobił coś więcej, dał nam więcej, a mianowicie opowieści z ukochanymi bohaterami, ale takie troszkę straszne, ociupinkę, niewiele, tak, żeby poczuć dreszczyk, ale nie chować się pod kołdrą. W Opowieściach z dreszczykiem”ze świata Disneya znajdziemy Piękną, która stara się odszukać zaginiony rozdział książki. Zła królowa, która chciała wszystkich ścinać w znanej i lubianej Alicji w krainie czarów tu jest pokazana z zupełnie innej perspektywy. Utwierdzimy się też w wierze w przyjaźń po lekturze rozdziału poświęconemu Mowgliemu. I choć w każdym z rozdziałów dzieje się coś, co sprawia, że nie tylko dzieci wstrzymują oddech, to wszystko dobrze się kończy, dobro zawsze zwycięża.

Rozdziały są na tyle krótkie, że polecam je na dobranoc, choć nie wiem, czy będziecie się w stanie oderwać, bo opowieści są naprawdę ciekawe i ciągle słyszy się „Jeszcze jeden”. Nie bójcie się też, że dzieci będą miały koszmary, bo choć niektóre rysunki są bardzo realistyczne, a i włos się na głowie jeży, to jednak nie ma tu takiej dozy strachu, która spowodowałaby problemy ze snem.

Jednak, co najważniejsze i trzeba to przeżyć. Przed czytaniem koniecznie zostawcie książkę pod lampką, a potem tę lampkę zgaście. Po co? Ano po to, by zobaczyć czary. Okładka świeci! Naprawdę! Dzieciaki chyba nawet lepiej bawiły się z okładką, niż przy czytaniu, przynajmniej na początku, bo naświetlały serię i potem gasiły światło, by zobaczyć efekt. Na mnie też zrobiło to wrażenie i ogromne ukłony dla grafików za zrobienie takiej okładki dla tej wyjątkowej serii. Pozwala wczuć się w klimat, daje niesamowite wrażenia, choć trochę przeszkadza w czytaniu, bo dzieci często chcą sprawdzać, czy magia nadal działa.

Opowieści z dreszczykiem. Disney polecam każdemu. Małemu i dużemu. Dużemu, by znów wpadł w zaczarowany świat bajek i opowieści, które nigdy się nie nudzą, a tu jeszcze są dodatkowo rozwinięte. Niech znów będą odkrywcami dalekich lądów i nieznanych krain. To będzie piękna przygoda przeżyta z dzieckiem. Młodszemu, by zobaczył, że świat nie kończy się na jednej opowieści, że można każdą bajkę rozwinąć, zmienić, dopowiedzieć jakąś historię, choćby najbardziej nierealną. Niech bawią się wyobraźnią, niech kreują nowe opowieści, niech się bawią.

Katarzyna Boroń


Autor: Opracowanie zbiorowe

Tłumaczenie: Regina Mościcka

Ilustrator: Disney Storybook Art. Team

Tytuł: Opowieści z dreszczykiem Disney

Seria i nr tomu: Opowieści z dreszczykiem

Wydawnictwo: HarperKids

Wydanie: I

Data wydania: 2020-09-30

Kategoria: dla dzieci

ISBN: 9788327658616

Liczba stron: 128

★★★★★★★


Dodaj komentarz

Close Menu