Opowieści z dreszczykiem. Disney – Opracowanie zbiorowe

Date
gru, 09, 2020

Opowieści z dreszczykiem. Disney – Opracowanie zbiorowe

Disneya zna i kocha każde dziecko. Czy to Miki, czy Śpiąca Królewna, czy może Piotruś Pan. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, ukochanego bohatera lub opowieść. A HarperKids zrobił coś więcej, dał nam więcej, a mianowicie opowieści z ukochanymi bohaterami, ale takie troszkę straszne, ociupinkę, niewiele, tak, żeby poczuć dreszczyk, ale nie chować się pod kołdrą. W Opowieściach z dreszczykiem”ze świata Disneya znajdziemy Piękną, która stara się odszukać zaginiony rozdział książki. Zła królowa, która chciała wszystkich ścinać w znanej i lubianej Alicji w krainie czarów tu jest pokazana z zupełnie innej perspektywy. Utwierdzimy się też w wierze w przyjaźń po lekturze rozdziału poświęconemu Mowgliemu. I choć w każdym z rozdziałów dzieje się coś, co sprawia, że nie tylko dzieci wstrzymują oddech, to wszystko dobrze się kończy, dobro zawsze zwycięża.

Rozdziały są na tyle krótkie, że polecam je na dobranoc, choć nie wiem, czy będziecie się w stanie oderwać, bo opowieści są naprawdę ciekawe i ciągle słyszy się „Jeszcze jeden”. Nie bójcie się też, że dzieci będą miały koszmary, bo choć niektóre rysunki są bardzo realistyczne, a i włos się na głowie jeży, to jednak nie ma tu takiej dozy strachu, która spowodowałaby problemy ze snem.

Jednak, co najważniejsze i trzeba to przeżyć. Przed czytaniem koniecznie zostawcie książkę pod lampką, a potem tę lampkę zgaście. Po co? Ano po to, by zobaczyć czary. Okładka świeci! Naprawdę! Dzieciaki chyba nawet lepiej bawiły się z okładką, niż przy czytaniu, przynajmniej na początku, bo naświetlały serię i potem gasiły światło, by zobaczyć efekt. Na mnie też zrobiło to wrażenie i ogromne ukłony dla grafików za zrobienie takiej okładki dla tej wyjątkowej serii. Pozwala wczuć się w klimat, daje niesamowite wrażenia, choć trochę przeszkadza w czytaniu, bo dzieci często chcą sprawdzać, czy magia nadal działa.

Opowieści z dreszczykiem. Disney polecam każdemu. Małemu i dużemu. Dużemu, by znów wpadł w zaczarowany świat bajek i opowieści, które nigdy się nie nudzą, a tu jeszcze są dodatkowo rozwinięte. Niech znów będą odkrywcami dalekich lądów i nieznanych krain. To będzie piękna przygoda przeżyta z dzieckiem. Młodszemu, by zobaczył, że świat nie kończy się na jednej opowieści, że można każdą bajkę rozwinąć, zmienić, dopowiedzieć jakąś historię, choćby najbardziej nierealną. Niech bawią się wyobraźnią, niech kreują nowe opowieści, niech się bawią.

Katarzyna Boroń


Autor: Opracowanie zbiorowe

Tłumaczenie: Regina Mościcka

Ilustrator: Disney Storybook Art. Team

Tytuł: Opowieści z dreszczykiem Disney

Seria i nr tomu: Opowieści z dreszczykiem

Wydawnictwo: HarperKids

Wydanie: I

Data wydania: 2020-09-30

Kategoria: dla dzieci

ISBN: 9788327658616

Liczba stron: 128

★★★★★★★


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Wyróżnienie dla “Puk, Puk! Kto tam?” – Zabawka roku 2020

Wyróżnienie dla “Puk, Puk! Kto tam?” – Zabawka roku 2020

Kasialis 28, 2020

Wyróżnienie dla “Puk, Puk! Kto tam?” – Zabawka roku 2020 Puk, puk! Kto tam? gra z  linii dziecięcej Zu&Berry by Muduko otrzymała wyróżnienie…

Inność jest wspaniała. Kiedy Karol poznał Emmę

Inność jest wspaniała. Kiedy Karol poznał Emmę

Kasiamar 29, 2023

Każdy jest inny i to jest wspaniałe!   Na placu zabaw Karol spotyka Emmę, dziewczynkę, która różni się wyglądem od…

Frigiel I Fluffy. Las Varogg – Frigiel i Nicolas Digard

Frigiel I Fluffy. Las Varogg – Frigiel i Nicolas Digard

Szkrabajeklis 8, 2020

Frigiel I Fluffy. Las Varogg – Frigiel i Nicolas Digard Uwaga – to trzeci tom, więc jeśli ktoś nie czytał…

Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka – Agnieszka Stelmaszczyk

Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka – Agnieszka Stelmaszczyk

Szkrabajeksty 7, 2021

Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka – Agnieszka Stelmaszczyk Francja, Niemcy, a może Polska? Niezależnie od tego, gdzie planujesz spędzić wakacje,…

Ulubieni bohaterowie z dzieciństwa – subiektywne zestawienie

Ulubieni bohaterowie z dzieciństwa – subiektywne zestawienie

Szkrabajekwrz 28, 2020

Dzieciństwo po latach staje się taką szkatułką pełną wspomnień, marzeń na różnych etapach niespełnienia, doświadczeń, zaskoczeń i odkryć. Jest zamieszkała…